My name is Bonda. Katarzyna Bonda.

Katarzyna Bonda i brutalny, zawiły świat kryminalnych nieścisłości, który jest codziennością jej bohatera- profilera wspołpracującego z policją. Zapraszam, bo warto….

„Kiedy człowiek już wie,czego chce a czego nie, jest dobrze(…).Potem wystarczy tylko iść drogą. Nie należy liczyć kroków ani oglądać się za siebie. Zbędny bagaż porzucić w pobliskim rowie i o nim zapomnieć.W drodze nie wszystko jest potrzebne. Wszystko, co nieodzowne, pojawi się samo, bo na szlaku cuda są czymś powszednim, a napotkani ludzie to ci właściwi. Życie to oddech. Mamy ograniczoną pulę uderzeń serca. Niepotrzebnie marnujemy je na wahanie, strach czy złość. Zawsze będą tacy, którzy chcą nas ciągnąć, kusić, przekonywać, że wiedzą, co dla nas lepsze. A trzeba po prostu iść naprzód, znaleźć dla siebie czyste powietrze. Takie którym chcemy oddychać.”

Jesień to doskonały moment by sięgnąć po książkę…. choć jednak nie. Każdy moment jest dobry! Kryminał, sensacja, psychologia to moje klimaty.

Od kilku miesięcy zaczytuje się w pozycjach autorstwa Katarzyny Bondy-z wykształcenia dziennikarka i scenarzystka. Wszystkie jej powieści zyskały status bestsellerów. Zbrodnia niedoskonała napisana została wspólnie z polskim znakomitym profilerem Bogdanem Lachemoparta na autentycznych sprawach .

Z kolei Polskie morderczynie to próba poznania kobiet, które popełniły zbrodnie. Ich środowiska, życia, przyczyn straszliwych zbrodni . Dowiadujemy się tego od samych skazanych jak i z akt spraw sądowych, które rzetelnie podaje czytelnikom w książce Katarzyna Bonda.

Jest ona także autorką trylogii kryminalnej z  profilerem Hubertem Mayerem:

  •  Sprawa Niny Frank
  • Tylko martwi nie kłamią
  • Florystka

img_20161016_162459

 Osobiście polecam rozpocząć przygodę z twórczością Katarzyny Bondy od książki „Sprawa Niny Frank”. To pierwsza na polskim rynku powieść kryminalna, której bohaterem jest tzw. profiler, czyli psycholog wykonujący portrety psychologiczne nieznanych sprawców, z którego pomocy korzysta policja.  Akcja powieści rozgrywa się w dwóch światach: jeden to sielska mała miejscowość przy granicy Polski, drugi- bogacze, celebryci ,używki, Warszawa, w której żyje gwiazda polskich seriali – Nina Frank. Dowiadujemy się o jej dwuznacznej drodze do kariery, licznych kochankach. Jednocześnie w swoim życiu odgrywa role szczęśliwej i dobrej – jakby odtwarzała swoją filmową postać – do czasu morderstwa… I tu do akcji wkracza profiler.

Ogromną popularność oraz prestiżowe nagrody przyniosła jej również seria książek z profilerką Saszą Załuską, tzw. cztery żywioły Saszy Załuskiej:

  • Pochłaniacz (POWIETRZE) i z tej książki pochodzi cytat.
  • Okularnik (ZIEMIA)
  • Lampiony (OGIEŃ ) NOWOŚĆ-właśnie w sprzedaży!
  • Czerwony pająk(WODA ) – wkrótce

img_20161016_164750

Katarzyna Bonda.Pochłaniacz

Z kolei Pochłaniacz to skorumpowani policjanci, półświatek przestępczy, młodzieńcze błędy, zbrodnie i dramatyczne decyzje, które rzutują na dalsze życie…i profilerka Sasza Załuska.

Książka Lampiony jest już w moim koszyku na zakupy. Z niecierpliwością oczekuję ostatniej powieści z serii Żywioły.

Wracając do cytatu….Nie spodziewałam się tak głębokiego przekazu w polskim kryminale.A jednak … zdaża się.

Dodam na sam koniec…..cholernie myliłam się  sądząc, że kryminał spod pióra kobiety będzie słaby, miałki, że będzie kopią sztampowych niby-zagadek.

Bardzo się myliłam!

BO KAŻDA KSIĄŻKA  POZOSTAWIA  W  TOBIE ŚLAD…

                             Mrs. Zakręcona Ryba

Podziel się...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Mrs. Zakręcona Ryba

Justyna Misiewicz Niepoprawna optymistka. Z tysiącem pomysłów na nowy dzień i wiecznym głodem nowych wyzwań. Wyrafinowana entuzjastka życia i kuchni. Wulkan energii, która miewa czasami szare dni, a któż ich nie ma. Uzależniona od zapachu skóry naturalnej, świeżo mielonej kawy i czekoladowych słodkości, a przede wszystkim dużych dawek adrenaliny. Na co dzień przekracza granice własnego komfortu trenując CrossFit, jeżdżąc na rolkach biegowych. Znana z zamiłowania do stanu wiecznego "przemieszczania się". Prywatnie powiela schemat: żona, mama wspaniałego syna i właścicielka kotki o imieniu Charlotte ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*