CHOINKA na prezent ?

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. To czas obdarowywania siebie na wzajem upominkami , strojenie mieszkań , biur. Może chcesz spróbować w tym roku zrobić upominek własnoręcznie. Pomysłów jest sporo. Dziś pokażę jak zrobić choinki wykorzystując ogólnie niepotrzebne rzeczy.

Już nie raz słyszałam od znajomych i rodziny , że jestem takim prawdziwym „chomikiem”. Zbieram nakrętki po płynach , wstążeczki , guziki , cekiny , papiery kolorowe , kawałki materiałów , druciki , itp. Zbieram i wykorzystuję do robienia różnych ozdób , upominków. Wystarczy pomysł…

Dziś pokażę jak zrobić ozdobne choinki – dwie wersje.

Nigdy nie mam z góry założonego planu. Pomysły pojawiają się na bieżąco. Trzeba uszykować kilka rzeczy i wziąć się do pracy.

imag1640

imag1645

imag1641

Podstawą choinki (doniczką) jest zwykła nakrętka po płynie do prania. Wypełniona kamieniami (dla obciążenie) lub piaskiem. Pień choinki to patyczki do szaszłyków , które można zastąpić zwykłym patyczkiem.

Na główną część choinki wycięłam trójkąty z grubej sztywnej pianki służącej do zabezpieczania paczek w transporcie. Równie dobrze sprawdzi się kawałek styropianu , lub kilka warstw złożonego i sklejonego kartonu.

Choinka „ekologiczna” zrobiona z wykorzystaniem szarego sznurka wymaga trochę cierpliwości. Na gąbkę ( i przygotowaną doniczkę) przyklejam kawałki taśmy dwustronnej , aby ułatwić naciąganie sznurka.

imag1647

imag1648

Po owinięciu , smaruję choinkę klejem aby sznurek się trzymał. Kiedy wyschnie mamy podstawę , którą trzeba ozdobić. Tu każdy ma wolną rękę. Za pomocą szpilek zawieszamy ” bombki” z koralików tak jak nam fantazja podpowiada. Można użyć typowo ekologicznych koralików , lub wybrać coś błyszczącego.

imag1639

Efekt końcowy

imag1677

Skórzana choinka

Do jej wykonania wykorzystałam kawałek ekologicznej skórki , piórka , kilka szpilek i kilka błyszczących ozdób. Dociełam trochę większy skrawek skóry i upiełam na gąbce za pomocą szpilek.

 

imag1652

To baza choinki , którą nabijamy na kijek. Montujemy we wcześniej przygotowanej doniczce i możemy ozdabiać.

imag1653

W doniczkę wbiłam kilka białych piórek i kamyszków na długich szpilkach. Całość została ozdobiona plastikowymi koralikami. „Efekt łańcucha” otrzymałam oplatając cienkim drucikiem.

Efekt końcowy

imag1656

Wystarczy zbierać koraliki , kamyszki , druciki , piórka i kokardki. Później odrobina fantazji i można zrobić komuś drobny upominek siedząc wieczorem przed telewizorem. Spróbujcie sami zrobić coś podobnego. Ja również pokażę później inne wersje moich choinek i ozdób świątecznych.

 

 

Podziel się...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*