Zdobienie paznokci może być pasją

Wielu z nas wybiera studia idąc za modą. Jak duże jest rozczarowanie kiedy po otrzymaniu dyplomu okazuje się, że to czego się nauczyliśmy wcale nie jest naszą pasją. Mała garść moich rówieśników pracuje w wyuczonym zawodzie. Są tacy , którzy dość późno odkryli co chcą robić. Ważne , że teraz robią to co lubią

Przedstawię Wam dziś postać Moniki , współwłaścicielki firmy GAMMA Studio – usługi fryzjerskie i kosmetyczne z osiedla Tysiąclecia.

gamma-studio

Monika nie skończyła szkoły kosmetycznej na samym początku swojego dorosłego życia. Zajmuje się tym dopiero (????) od ponad 10 lat. Pracowała w sklepie, przy którym znajdował się salon kosmetyczny. Często podpatrywała pracę stylistki paznokci dotrzymując jej towarzystwa.

Któregoś dnia postanowiła sama spróbować pobawić się w zdobienie paznokci. Kupiła cały potrzebny sprzęt i we własnym domu, robiąc paznokcie koleżankom nabierała wprawy. Wszystko szło tzw. pocztą pantoflową. W międzyczasie zrobiła profesjonalne kursy.

paznokcie-moni

10 lat temu podjęła decyzję aby wyjść ze swoimi usługami na otwarty rynek. Zaryzykowała i otworzyła wraz z koleżanką studio urody. Monika dba o urodę , a Żaneta o włosy klientów.

Monika zaczynała prace na żelach i tipsach, co obecnie już nie jest tak modne. Moda to nie wszystko. Zakładanie tipsów silnie niszczy płytkę paznokciową , która się rozdwaja i kruszy.paznokcie-moniki

manicure-2

 

W rozmowie dowiedziałam się, że istnieje możliwość przedłużenia (oczywiście nie na szpony) paznokci hybrydą.

Czym różni się lakier hybrydowy od zwykłego? Na pierwszy rzut oka niczym. Lakier hybrydowy wyróżnia się „mokrym efektem” – paznokcie wyglądają na świeżo zrobione, mokre, dzięki czemu prezentują się jeszcze bardziej oszałamiająco. Drugą podstawową różnicą jest trwałość lakieru – mimo iż wydaje się on mokry i nieodporny na zarysowania, jest zupełnie inaczej. Dobrze wykonany potrafi się utrzymać na paznokciach nawet do trzech tygodni bez żadnego śladu uszkodzeń.

 

manicure-3

paznokcie-m

hybryd

 

Monika podpowie co będzie dobrze wyglądać, ale to jak mają wyglądać paznokcie jest decyzją klientki. . Popularne teraz są proste i eleganckie zdobienia. Nie używa się już nadmiaru cyrkonii i innych błyszczących ozdób. Oczywiście wszystko zależy od tego na jaką okazję są robione. Manicure „na co dzień” stylizowany jest również w zależności od pory roku. Inne kolory używa się latem , inne jesienią. Wiek i stan dłoni klientki również odgrywają ważną rolę w doborze kolorystyki i zdobień.

hybryd1

Klientkami Studia Gamma są kobiety w różnym wieku. Wśród młodszych klientek nadal popularnością cieszą się przedłużane paznokcie , takie rzucające się w oczy. Dojrzałe klientki preferują manicure prosty i naturalny.

hybryd-2

Stylistka paznokci to ktoś zmuszony do pogłębiania swojej wiedzy i umiejętności. Trzeba iść z duchem czasu i modą. Monika w rozmowie przyznała , że ciągle czuje niedosyt w tym co robi. Nie staje w miejscu. Śledzi nowości , jest kreatywna i pełna fantazji. Stara się sprostać zachciankom klientek. Chcesz mieć trupią czaszkę czy Myszkę Miki? To nie problem!

hybryd-1

zdobienie-paznokci

Więcej prac ze Studia Gamma możecie zobaczyć na ich stronie: Gamma Studio

 

Dłonie są wizytówką kobiety! Większość kobiet lubi mieć zadbane , pięknie pomalowane paznokcie. Nie każda ma czas na codzienny manicure. Dobrym rozwiązaniem będzie wizyta w Studio Gamma u Moniki.

tel.607 597 938

 

 

 

 

 

Podziel się...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*