WAMPIR ENERGETYCZNY – jak się przed nim bronić?

Wampir energetyczny? Z czym to się je? Każdy z nas napotkał w swoim życiu na osoby, które zasypują nas opowieściami o swoich problemach , w ich towarzystwie nasze myśli są zmącone, zaczynamy czuć negatywne emocje, często po spotkaniu czuć osłabienie, zniechęcenie do życia. To prawdziwe wampiry. Jak się przed nimi bronić?

Wampir energetyczny nie pije krwi, ale wysysa z ciebie siły do życia. Nie pozbędziesz się go przy pomocy krucyfiksu i czosnku. To osoby, których obecność sprawia, że czujesz się przygnębiony, rozzłoszczony i zaczynasz się bronić, zamykając w sobie. Częsty kontakt z wampirem energetycznym może prowadzić do utraty poczucia własnej wartości, obwiniania się i użalania się nad sobą.

Takim wampirem może być osoba nieznajoma lub bliska, która stale, wbrew naszej woli, zarzuca nas swoimi problemami, chcąc skupić na sobie naszą uwagę i otrzymać współczucie. W kontakcie z nią nie ma wzajemnego wspierania się. Wampiry chcą tylko brać. Często manipulują nami, np. przedstawiają swoją sytuację jako gorszą, niż w rzeczywistości, by bardziej zaangażować nas w pomaganie sobie.

Ich działanie wynika z niezaspokojonych potrzeb, np. miłości, bycia ważnym. Co ważne – mogą z nas wyssać energię tylko wówczas, gdy im na to pozwolimy.

Ja też spotkałam na swojej drodze kilka osób , które śmiało mogą nosić miano wampira energetycznego. To oni zawsze byli ważni. Liczyło się tylko to czego oni chcą , a ja nieświadomie podporządkowywałam swoje życie dla nich. Cieszę się , że już zniknęli z mojego życia. Radzę rozejrzeć się wokół siebie i oczyścić towarzystwo ze śmieci. Najłatwiejszym sposobem na walkę z takimi ludźmi jest unikanie kontaktu z nimi. Nie zawsze jest to możliwe , bo takim wampirem może być własny ojciec , mąż czy szef w pracy.

wampir-energetyczny

Warto poznać różne oblicza wampirów energetycznych , aby nauczyć się z nimi radzić.

  • Kontroler – ten wampir ma opinię na każdy temat, a w dodatku wie, co jest najlepsze dla ciebie. Powie ci, jak wychowywać dzieci, jakie masz choroby i wytknie każdy błąd. Od niego dowiesz się, że nie radzisz sobie w pracy, a twój partner nie jest szczęśliwy. Jak się przed nim bronić? Nie wchodź z nim w dyskusję! Powiedz krótko, że twoje decyzje są twoją sprawą.
  • Narcyz – zachłannie pragnie podziwu. Chce być w centrum zainteresowania, przez co przerywa innym i nie jest ciekaw opinii nikogo poza sobą. Dla niego zawsze on sam będzie najważniejszy, dlatego jeśli nie chcesz cierpieć, najlepiej nie nawiązuj bliskich relacji z taką osobą!
  • Krytykant – czuje się upoważniony do osądzania i pomniejszania twoich zasług. Nie docenia innych, wywyższa się i czeka, aż popełnisz błąd. Jeśli któraś z jego rad rzeczywiście okaże się przydatna, powiedz mu to.
  • Ofiara – sądzi, że cały świat jest przeciwko niemu. Dzwoni, aby narzekać na wszystko i oczekuje, że go uratujesz przed całym złem tego świata. Ofiara lubi się nad sobą użalać, dlatego lepiej się w to nie angażować. Ogranicz kontakty!
  • Rozłamowiec – jednego dnia jest twoim najlepszym przyjacielem, by następnego atakować cię, gdy poczuje się skrzywdzony. Łatwo się obraża i nie chce współpracować, nawet gdy go potrzebujesz. Szuka powodów do konfliktów, dlatego w kontaktach z nim należy wyznaczyć jasne granice. Skupcie się tylko na celach, które musicie razem osiągnąć.

Znaczącą rolę w obronie przed wampirami odgrywa samodzielność, poukładane życie uczuciowe, poczucie własnej godności, opanowanie i spokój. Uwolnij się od ludzi , którzy wysysają z ciebie pozytywną energię , a na nowo w siebie uwierzysz. Docenisz swój spokój i staniesz się silnym człowiekiem.

Podziel się...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*