Film na Święta Bożego Narodzenia??

Film „KEVIN sam w domu” na pewno i w tym roku zagości na ekranach naszych tv. Tak naprawdę jest dużo innych filmów godnych polecenia w okresie świątecznym. Pamiętacie je dokładnie???

„KEVIN SAM W DOMU” to już tak naprawdę tradycja. To film poprzednich pokoleń. Moje córki, starsze nastolatki, nigdy nie obejrzały go w całości. Ja znam go na pamięć i nie pamiętam kiedy ostatnio go oglądałam. Polsat na pewno i w tym roku zaprosi nas do obejrzenia. Wasz wybór czy usiądziecie przed tv.kevin-sam-w-domu

Do wyboru jest dużo innych filmów „must see” na czas Świąt.

„TO WŁAŚNIE MIŁOŚĆ”

Film tworzą historie rozgrywające się w okresie przedświątecznym w Londynie. Bohaterów łączą rodzinne i towarzyskie więzi, a każdy wątek ukazuje inny typ miłości.

filmy-swiateczne

„ZŁY MIKOŁAJ”

Główny bohater, Willie jest zawodowym oszustem. Święta Bożego Narodzenia, dla innych pełne magii, dla niego stanowią wyłącznie okazję do popełnienia kolejnych przestępstw. Pewnego dnia Willie spotka dziecko, dzięki któremu pozna siłę przyjaźni i ludzkiego ciepła. Zimne jak lód serce Mikołaja stopnieje.

filmy-swiateczne-8

„CZEKAJĄC NA CUD”

Film jest historią pięciorga bohaterów, z których każdy w głębi duszy czeka na cud. Samotna rozwódka, przypadkowo poznany tajemniczy mężczyzna, młoda Latynoska, szukający towarzystwa barman i młody Francuz. Losy całej tej piątki przetną się gdzieś w Nowym Jorku w wigilijny wieczór…

filmy-swiateczne-9

„LISTY DO M.”

Film o miłosnych perypetiach Polaków , który tak naprawdę nie potrzebuje reklamy. Polecam również drugą część tego kinowego hitu.

 

filmy-swiateczne-10

„CUD NA 34 ULICY”

Święta Bożego Narodzenia. Kierowniczka sklepu  desperacko szuka św. Mikołaja. W wyniku zbiegu okoliczności angażuje poznanego Krisa Kringle, który utrzymuje, że jest prawdziwym św. Mikołajem….

filmy-swiateczne-11

„FAMILY MAN”

Samotny biznesmen w wigilię Bożego Narodzenia zasypia w swoim ekskluzywnym apartamencie, aby obudzić się jako mąż i ojciec kochającej rodziny…..

swiateczne-filmy-1

„ŚWIĄTECZNA HISTORIA”

Boże Narodzenie to magiczny okres roku, który może zmienić nasze życie. Przekonał się o tym główny bohater filmu Robert, który dla sukcesów finansowych zaniedbał swoją rodzinę – żonę Kate i ich dwunastoletnią córeczkę Lily.

filmy-swiateczne-12

„CZEKAJĄC NA CUD”

Ten film bardzo rzadko pojawia się w zestawieniach filmów świątecznych. A szkoda, bo jest naprawdę wart uwagi. Ukazuje splatające się historie kilkorga mieszkańców Manhattanu , którzy w okresie świątecznej gorączki zmuszeni są do stawienia czoła życiowym problemom…

filmy-swiateczne-13

 

„DWANAŚCIE CHOINEK”

Cheri dowiaduje się, że biblioteka na Manhattanie zostanie zburzona. By zwrócić uwagę mediów, organizuje konkurs na najpiękniej ubraną choinkę.

filmy-swiateczne-14

 

„GRINCH : ŚWIĄT NIE BĘDZIE”

Grinch jest małym, zazdrosnym i psotnym stworzeniem. Co może roić się w jego głowie? A gdyby tak wykradł Święta Bożego Narodzenia?

 

filmy-swiateczne-2

 

„W KRZYWYM ZWIERCIADLE : WITAJ ŚWIĘTY MIKOŁAJU”

Święta Bożego Narodzenia w rodzinie Griswoldów to kolejna okazja do przezabawnych zbiegów okoliczności! Clark ma nie tylko problem ze świątecznymi dekoracjami, ale i z gromadą niesfornych gości…

filmy-swiateczne-3

„HOLIDAY”

Film o poszukiwaniu miłości. Iris jest zakochana w mężczyźnie, który zaręczył się z inną. Amanda, dowiaduje się, że człowiek, z którym mieszka był jej niewierny. Dwie kobiety, które nigdy się nie spotkały i mieszkają w odległości ponad 4 000 kilometrów, wymieniają się miejscami zamieszkania na okres świąt…

filmy-swiateczne-4

 

„CZARNE ŚWIĘTA”

Dla wielbicieli horrorów. Mały Billy jest świadkiem morderstwa. Matka zabija ojca, a chłopca jako jedynego świadka więzi przez wiele lat na strychu. W tym czasie zakłada nową rodzinę. Kiedy Billy’’emu po latach udaje się uciec, mści się brutalnie zabijając matkę i jej kochanka. Ponura historia powraca, w trakcie przygotowań do świąt Bożego Narodzenia. Nowym lokatorkom domu, w którym mieszkał Billy,– kilku studentkom – zaczynają przydarzać się koszmarne rzeczy……

filmy-swiateczne-5

„CZTERY GWIAZDKI”

Jak odwiedzić każdego z rozwiedzionych rodziców młodej pary w czasie świąt Bożego Narodzenia? Tym bardziej, że są to aż cztery nowe rodziny. Z takim właśnie wyzwaniem zmierzą się bohaterowie filmu.

filmy-swiateczne-6

Mogłabym wymienić jeszcze wiele pozycji o tematyce świątecznej. Każdy z nas ma na pewno swoje ulubione filmy. Zapraszam do oglądania w/w  lub poszukanie czegoś nowego. Może chcecie podzielić się swoją propozycją??

 

 

 

Podziel się...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*