ŻYCIE SINGLA- wady i zalety

Ostatnio modne stało się życie singla. Dla jednych z własnej woli, dla innych przez okoliczności. Dla każdego wady i zalety bycia singlem będą zupełnie inne. Przecież punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Zdarzają się związki, przy których bycie singlem to wolność, radość i spełnienie, ale jest też wiele związków dobrych, satysfakcjonujących i wtedy bycie singlem nie jest już takie różowe.

Samo słowo „singiel” kojarzy nam się z osobą samotną, często nieszczęśliwą. Nic bardziej mylnego. Przecież już sam fakt, że jesteśmy samotne, świadczy o naszym świadomym wyborze. Możemy same decydować o swoim życiu. To, że żyje sama nie świadczy o mojej słabości. Przecież muszę stawiać czoła wielu przeciwnościom nie mając silnego męskiego ramienia obok. Więc jestem silną babą!! Mając już pierwszy pozytywny aspekt bycia singlem mogę przejść do następnych.

OGLĄDASZ , SŁUCHASZ I ROBISZ TO CO CHCESZ!  Będąc w związku musisz iść ciągle na biznesowe kompromisy w różnych dziedzinach życia. Będąc singlem nie musisz ustalać z partnerem czy masz ochotę na horror czy melodramat. Chcesz sobie pośpiewać pod prysznicem? Śpiewaj!

NIKOMU NIE MUSISZ SIĘ SPOWIADAĆ! Przegadałaś całe popołudnie z koleżanką? Buszowałaś w sieci całą noc? Może przyniosłaś do domu 35-tą parę butów… Będąc singlem nie musisz się tłumaczyć!! Nikt Ci nie wywierci dziury w brzuchu.

KONIEC WALKI O KOŁDRĘ W ŁÓŻKU! No chyba , że zawsze spaliście jak dziadkowie, każdy pod swoją kołderką. Nie docenisz tego wtedy zbyt mocno. Teraz kołdra będzie tylko twoja..Możesz się nią owijać, wciskać między nogi czy swobodnie puszczać pod nią bąki…

STOISZ PRZY GARNKACH KIEDY MASZ OCHOTĘ! Będąc singlem nie muszę codziennie strugać wora ziemniaków, pamiętać by lodówka była pełna… Dbam tylko o to by mieć mleko, płatki i owoce na śniadanie. Resztę ogarniam w ciągu dnia…na bieżąco.

ZALETY już były…może trochę WAD

ZAMĘŻNE KOLEŻANKI ZACZYNAJĄ CIĘ TRAKTOWAĆ JAK WROGA NR 1! Już nie jesteś pożądanym gościem w domu pełnych rodzin. Nie tylko koleżanki się ciebie boją. Mnie bardziej bali się mężowie, którzy mając wiele za uszami i bali się, że uświadomię ich kobiety jak pozbyć się balastu….

NIKT CI NIE PODA HERBATY KIEDY BĘDZIESZ SIEDZIAŁA Z KATAREM POD KOCEM…no chyba, że masz w domu prawie dorosłą córkę.

WSZYSTKIE DECYZJE MUSISZ PODEJMOWAĆ SAMA! Czasami fajnie jest mieć możliwość zrzucenia odpowiedzialności na tą drugą dorosłą osobę.

To moje spojrzenie na wady i zalety bycia singlem. Na pewno każdy samotnie żyjący dorosły człowiek ma swoje priorytety i wartości.

 Jeśli poukładamy sobie wszystko w głowie, to samotność może być dobrym czasem, a dla niektórych nawet najlepszym sposobem na życie. Warunek: musi nam być ze sobą naprawdę dobrze! Trzeba nauczyć się dobrze czuć się we własnym towarzystwie. Otworzyć się na nowe znajomości (nie koniecznie tworzyć od razu nowe związki). Uśmiechać się i iść z podniesioną głową.

 

 

Podziel się...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*