DZIEŃ NIESPODZIEWANEGO CAŁUSA

Dzień Niespodziewanego Całusa, kolejne nietypowe, ale bardzo przyjemne święto. Całusy kojarzą się nam z czymś bardzo przyjemnym, z szacunkiem, z miłością, z przywitaniem czy pożegnaniem. Odważyłabyś/odważyłbyś się wyjść na ulicę i obdarowywać niespodziewanymi całusami obcych ludzi???

Wolisz całusa, buziaka, czy pocałunek?? Całus najczęściej składany jest w usta, buziak w policzek, a pocałunek może już być z języczkiem. Tak w skrócie.

Podczas prawdziwego pocałunku w naszej głowie szaleje burza. Wokół całusów kręci się cały świat. Pocałunki uwieczniono na kilometrach taśmy filmowej, organizowane są nawet maratony całowania. Badacze obliczyli, że przeciętny człowiek spędza ponad dwa tygodnie swojego życia z ustami przyssanymi do drugiego człowieka.

Są pocałunki namiętne, przyjacielskie, w usta, w dłoń, w rękaw, stopy, skraj szaty, wysyłane na odległość i wiele innych. Ognisty pocałunek kochanków jest bardzo zdrowy. Ludzie, którzy się często całują, żyją przeciętnie pięć lat dłużej! Dzieje się tak, ponieważ każdy pocałunek uruchamia niezwykle skomplikowane procesy chemiczne. Organizm wydziela tak zwane peptydy neutralne, stymulujące system immunologiczny. W krwiobiegu pojawiają się zwiększone dawki adrenaliny i insuliny. Nasz system pracuje na zwiększonych obrotach. Jeden namiętny pocałunek odpowiada 100 metrom biegu. Gdy się całujemy, uruchamia się aż 29 mięśni. Wzrasta tętno, podnosi się ciśnienie krwi, rozszerzają źrenice oczu. Pocałunek to doskonałe ćwiczenie i zabieg upiększający w jednym – w jego wyniku skóra staje się różowa i napina. Żeby nie było jednak zbyt różowo, lekarze przestrzegają, że całowanie się może być niebezpieczne dla zdrowia. Nasze usta to prawdziwy raj dla drobnoustrojów i bakterii. W zakamarkach zębów, na języku i podniebieniu żyją miliony bakterii. Lepiej więc całować się z osobą dbającą o higienę.

pocałunek

O CZYM NALEŻY PAMIĘTAĆ PRZED POCAŁUNKIEM

  • zawsze dbaj o świeży oddech, noś ze sobą gumy lub cukierki miętowe,
  • jeśli planujesz całowanie nie jedz przed tym cebuli lub czosnku,
  • nie całuj się w miejscach publicznych, o ile jest to dla ciebie i partnera przyjemne, niekoniecznie musi być przyjemne dla kogoś z boku,
  • nie gryź- nie ma nic równie głupiego jak przygryzanie ust czy języka,
  • podczas całowania bardzo ważne jest oddychanie przez nos!!

Dziś jest święto niespodziewanego całusa, więc nie musisz uczyć się jak wpakować komuś jęzor do ust. Pamiętaj o różnicy miedzy całusem a pocałunkiem! Warto pamiętać, że tak zwany „całus” należy do najstarszych znanych ludzkości gestów i zalicza się go do grona niewerbalnych środków komunikacji. Dajcie nam znać czy skorzystaliście dziś z okazji. Powodzenia.

 

Podziel się...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*