25 luty ŚWIATOWY DZIEŃ MASTURBACJI

Dla wielu temat tabu, dla innych integralna część rozwoju seksualnego człowieka. Czuję, że ten artykuł w naszym małym mieście wzbudzi wiele emocji. Niekoniecznie pozytywnych. Istnieje obok innych dziwnych świąt, tj. Dzień Bez Stanika, Dzień Dobrych Rad, itd. Światowy Dzień Masturbacji. Skąd się wzięło takie święto??

Dzień Masturbacji, nazywany również Dniem Onanizmu, obchodzony jest w Polsce 25 lutego każdego rok. To święto pani Rączkowskiej? W slangu młodzieżowym to kobieta, z którą młody mężczyzna przeżywa swój pierwszy raz, bądź niby dziewczyna, która jest własną ręką.  Masturbacja dotyczy nie tylko osób samotnych, ale także żyjących w szczęśliwych związkach. Według badań nawet ok. połowa dziewcząt doświadczyła pierwszego orgazmu w swoim życiu właśnie za pomocą masturbacji.

Woody Allen mówił  „Nie krytykuj masturbacji, to seks z kimś, kogo się kocha.”

Masturbacja do końca XIX wieku, a nawet jeszcze do połowy XX, traktowana była jako czynność, wpływającą źle nie tylko na psychikę, lecz również na ciało. Prowadzić miała do poważnych chorób fizycznych, a nawet do przedwczesnej śmierci. Uznawano ją za grzech, uzależnienie i chorobę psychiczną.

Teraz…

Masturbacja ma wiele zalet, m.in. mamy pewność, że nie złapiemy w ten sposób żadnej z chorób, nie spłodzimy niechcianego potomstwa, ani nie zranimy niczyich uczuć. Fantastycznie, prawda? Warto zaznaczyć, że podczas onanizmu skupiamy się na sobie i własnej przyjemności, a jego częste i regularne wykonywanie sprzyja łatwiejszemu osiąganiu orgazmu. Po masturbacji ludzie są rozluźnieni, skóra jest bardziej unerwiona przez co jest jędrniejsza, masturbacja jest idealnym lekarstwem na bezsenność, pozwala się odstresować i zapomnieć o problemach.  Onanizm pomaga również w zauważeniu własnej atrakcyjności. Poza tym ma on także pozytywny wpływ na mięśnie miednicy.

Ale są też minusy – z badań dowiadujemy się między innymi, że w ciągu roku podajemy rękę sześciu osobom, które przed chwilą się masturbowały i nie zdążyły jej umyć!

Masturbacja i otwarte mówienie o niej to właśnie wolność. Wolność wyboru, świadomość siebie i ciała. Kochajmy się zatem i dotykajmy się, na zdrowie!

Podziel się...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*