DZIEŃ SPANIA W MIEJSCACH PUBLICZNYCH

Spanie w miejscach publicznych nie należy do zbyt bezpiecznej przygody, ale może zdarzyć się każdemu. Niestety często może mieć przykre lub kłopotliwe konsekwencje. Dzień Spania w Miejscach Publicznych obchodzony jest 26 lutego.

Mogę powiedzieć, że to moje święto. Potrafię zasnąć w najdziwniejszych miejscach i pozycjach. Jeśli jestem zmęczona to po prostu zasypiam. Najczęściej zdarza mi się to w środkach komunikacji międzymiastowej. Kiedy jeździłam do szkoły do Poznania autobusem PKS-u zasypiałam nim dojechałam do ul. Dalkoskiej i budziłam się w okolicach Malty. Tak aby zdążyć się ocknąć i ubrać. Niestety gorzej bywało w pociągu, który nie kończył trasy w Gnieźnie…zdarzało się dojechać do Jankowa, hahahaha….

Jeszcze nie zdarzyło mi się zasnąć np. na ławce…

DZIEŃ SPANIA W MIEJSCACH PUBLICZNYCH

Nie wiadomo kto jest autorem tego święta, ale jest obchodzone od kilku lat w wielu miejscach na świecie. Celebracja publicznego spania polega głównie na zorganizowanych akcjach – nic tak nie poprawia nastroju jak grupowe leżakowanie. Ciekawe czy w naszym mieście udałaby się taka akcja…

Sen to przecież czysta przyjemność, regeneracja mózgu i organizmu, no i oczywiście marzenia senne. Krótka drzemka to bardzo dobry sposób na odpoczynek. Wystarczy już 20 minut, by nawet najbardziej przemęczony organizm znów nabrał sił i dostał porządnego, energetycznego kopa. Naukowcy twierdzą, że regularne drzemanie w ciągu dnia obniża poziom kortyzolu, czyli hormonu stresu. Jak się jednak okazuje drzemać trzeba umieć. Pierwsze pół godziny snu to faza REM (faza marzeń sennych) po niej rozpoczyna się głęboki sen. Jeśli więc chcemy „naładować baterie” pozwalajmy sobie w ciągu dnia tylko na krótkie drzemki, które nie przekraczają 20-30 minut. Dłuższe spanie przyniesie zmęczenie i zły humor, a powrót do formy zajmie nam dobre kilkanaście minut.

Dzień święty należy święcić!!! Więc świętujcie!! Oczywiście zachowując wszelkie standardy dobrego zachowania. Nie zapominajmy, że przestrzeń publiczna to nasze wspólne dobro. Miłego drzemania. Podzielcie się z nami swoimi przygodami ze spaniem w dziwnych miejscach.

Podziel się...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*