Szkolenie SEO pod patronatem What’s up Gniezno

Często słyszę, że  w Gnieźnie nic się nie dzieje. Że to miasto śpi, że jest nudne, że nie ma co tutaj robić. I sama tak myślałam, dopóki nie zaczęłam działać razem z grupką dziewczyn, które mają ochotę uczyć się czegoś nowego. I właśnie wczoraj, w hotelu Ibis, pod patronatem naszego portalu zorganizowałyśmy szkolenie SEO.

Skąd pomysł?

Był spontaniczny. Tkwię w świecie SEOjuż od dłuższego czasu, i wiem jak się w nim poruszać. Wujek Google mnie lubi, ja też w sumie czuję do niego sympatię, ale reszta naszej ekipy potrzebowała zastrzyku informacji, które pomogłyby im realizować swoje cele, i rozwijać projekty w wirtualnym świecie.

Na nasze szkolenie SEO zaprosiliśmy też blogerów, którzy chcieli podszkolić swój warsztat, i zaprzyjaźnić się bardziej z wujkiem Google.  Chyba im się udało, a nawet jeżeli jeszcze nie przetrawili wszystkiego o czym wczoraj się dowiedzieli, to jestem przekonana, że wytyczyli sobie  cele i będą podążać odpowiednią drogą.

Partnerzy

Sonia przyjechała do nas z Łodzi. Jest specjalistą do spraw SEO, a prywatnie prowadzi wraz z mężem bloga The Jarząbki blog.

Plan szkolenia przedstawiał się następująco:

A Sonia wspomniała dodatkowo o współpracy blogera z marką i o tym, jakich błędów nie popełniać w takich sytuacjach. Często współpracuję z agencjami, i na szczęście nie zdarzyło mi się postępować w sposób, o którym opowiadała nasza prelegentka, aczkolwiek muszę przyznać, że pomysłowość blogerów nie zna granic.

Szkolenie SEO odbyło się w hotelu IBIS

Mieliśmy do dyspozycji przestronną, dwudziestoosobową salę.  A ja, przyznam, że choć miałam przyjemność odwiedzić też warszawskie Ibis’y, nasz gnieźnieński, wystrojem, zdecydowanie z nimi wygrywa. Spójrzcie, jak uroczo, a zarazem gustownie, prezentują się wnętrza tego hotelu:

Takie wydarzenie, to także sponsorzy

Gdyby nie Oni, uczestnicy eventu nie wyszliby z hotelu z podarunkami, stołu nie przybrałyby piękne kwiaty, i nie osłodzilibyśmy sobie chwil w przerwie na kawę.

Kto zatem zechciał dołączyć do grona naszych sponsorów?

Jak zwykle, była z nami Cukiernia Grochola, która podarowała nam przepyszny tort, i smaczne ciasta.

Piękne kwiaty, przekazała gnieźnieńska kwiaciarnia, Zielona Fabryka.

Dodatkowo, upominkami wsparł nas Prezydent Miasta Gniezna, a także gnieźnieński teatr, oraz takie Marki jak : Eveline Cosmetics, Marion, Pin factory, i AvetPHARMA, z produktem Młody Jęczmień Forte slim w saszetkach.

 

Było kameralnie, i bardzo merytorycznie

Prócz prelekcji, Sonia poprowadziła dla nas ćwiczenia, w trakcie których nauczyliśmy się odpowiednio optymalizować treść a także dobierać  słowa kluczowe. I chociaż większość informacji, które przekazała nam prelegentka nie była dla mnie nowością, to jednak w kilku momentach sama otwierałam szeroko usta ze zdziwienia. Wyszłam z sali z jeszcze większym zapałem, nowymi pomysłami, i chęcią realizacji swoich celów – także tych nowych.

Za piękne zdjęcia, dziękujemy naszemu gnieźnieńskiemu, utalentowanemu fotografowi – Mariuszowi, z ArtMoon Photograhy.

Szkolenie, odbyło się pod hasłem: Blogocentrum, i jest wstępem do dużego projektu, dzięki któremu uczyć będziemy warsztatu i marketingowych sztuczek nie tylko blogerów, oraz właścicieli stron internetowych, ale także tych, którzy dopiero chcą wypłynąć, i zająć się działaniami w internetowym świecie na poważnie. Jeśli należysz do tych osób, koniecznie śledź nasze poczynania. Już myślimy o kolejnym wydarzeniu. Do zobaczenia!

Podziel się...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

3 komentarzy na temat “Szkolenie SEO pod patronatem What’s up Gniezno

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*