DZIEŃ CZEKOLADY – trafione święto przed Wielkanocą

Dzień Czekolady, 12 kwietnia to bardzo przyjemne i słodkie święto. W tym roku wypada na chwilę przed Wielkanocą, która mi osobiście kojarzy się właśnie z czekoladowymi słodkościami.

Dzień Czekolady przypomniał mi, że to smakołyk uwielbiany od ponad 200 lat, a teraz to nie tylko tabliczki, batoniki czy lody. Oprócz tego, że jest pyszna, czekolada spożywana w umiarkowanej ilości może mieć również pozytywny wpływ na życie. Substancje zawarte w czekoladzie dobrze działają na układ krążenia i pracę mózgu. Każda kobieta wie też,  jaki ma zbawienny wpływ na poprawę nastroju w TYCH ciężkich dniach.

Niestety czekolada jest produktem bardzo kalorycznym. 100 gram to wartość kaloryczna nie małego obiadu. Najzdrowsza jest ta gorzka, bez dodatków. Zawiera min. fenylotylaminę która stymuluje wydzielanie endorfin, tzw. „hormonów szczęścia”, które poprawiają nastrój, łagodzą stresy i działają euforyzująco.

Niestety dzięki swoim składnikom może uzależniać!!!

Czekolada, przez bogactwo minerałów, świetnie sprawdza się w kosmetyce. Wyobraźcie sobie wszystkie czekoholiczki swoje ciało, wysmarowane tym „złotem słodyczy”….Przecież ma właściwości relaksujące, odprężające, uspokajające i jest świetnym zastrzykiem energii. Kofeina zawarta w czekoladzie doskonale oczyszcza skórę z toksyn, działa wyszczuplająco i antycellulitowo.

Może domowy masaż czekoladą poprawi Wam nastrój?

Ciało trzeba przygotować peelingiem. W zależności od powierzchni do smarowania, zaopatrz się w odpowiednią ilość tabliczek czekolady (średnio 2 tabliczki wystarczą). Oczywiście gorzkiej, o dużej zawartości kakao. Następnie rozpuść czekoladę w garnuszku, i pilnuj temperatury – czekolada nie może być zbyt gorąca, bo poparzysz skórę. Aby lepiej się rozprowadzała na skórze, dodaj kilka kropli olejku – np. cynamonowego lub arganowego.

Czekoladą nacieraj się sama, lub poproś kogoś o pomoc w wykonaniu masażu. Nalej na skórę odrobinę czekolady, i rozprowadzaj kolistymi ruchami. Wykonuj masaż przez ok. 30 minut, a na koniec zmyj czekoladę ze skóry letnią wodą przy użyciu gąbki.

To jest ten dzień! Święto czekolady! Delektujcie się jej smakiem, albo smarujcie tą czekoladą gdzie popadnie. A jak nadal będzie Wam mało, obejrzyjcie jeden z moich ulubionych filmów, pt.”CZEKOLADA” z Julliette Binoche i Johnny Deep. Doskonali aktorzy zanurzeni w gęstej fabule zawierającej elementy magiczne, i zahaczające o rzeczywistość baśniową. Lekko podgrzewana temperaturą uczuć, skąpana w humorze i dość mocno skropiona optymizmem. SMAKOWICIE! Dziś dzień Czekolady – więc świętujcie!

Podziel się...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*