Błędy w makijażu, których trzeba unikać.

Wiosna wreszcie do nas zawitała. Spacerując miastem widać lekko ubranych ludzi w okularach słonecznych. Mi rzucają się w oczy młode dziewczyny, które wskoczyły już w krótkie spodenki i trampki (gołych kostek nie będę komentować bo całą zimę je widziałam). To co mnie najbardziej porusza?? Makijaże!!! Przesadne, zupełnie nie dopasowane do wieku i urody. Błędy w makijażu, których trzeba unikać dotyczą nie tylko nastolatek.

Nie raz spotykam młode dziewczyny, które chcąc dodać sobie lat nakładają na twarz, tzw. TAPETĘ. Mocno podkreślone oczy czy nieudolnie nałożony róż na policzkach. Znam też kobiety, które od ponad 20 lat używają tego samego błękitnego cienia do powiek. Powalają mnie też starsze panie rysujące sobie czarną kredką brwi grubości zapałki, które rozmazują się przy każdym dotknięciu. Patrząc na ich twarze zastanawiam się tylko czy spojrzały w lustro przed wyjściem z domu.

Można się bawić makijażem, ale zawsze należy dopasować go do cery, wieku  i okazji, na którą go nakładamy.

BŁĘDY W MAKIJAŻU, KTÓRYCH TRZEBA UNIKAĆ

  1. ŹLE DOBRANY PODKŁAD – najczęściej rzucający się w oczy problem. Za jasny lub za ciemny daje efekt oddzielenia twarzy od szyi.
  2. ŹLE NAŁOŻONY PODKŁAD –  pamiętajcie, żeby nie robić sobie tzw. maski. Trzeba dobrze rozsmarować na linii włosów i wzdłuż szyi.
  3. NADMIAR RÓŻU – róż lub bronzer nałożony w nadmiarze wygląda śmiesznie. Tu trzeba stosować zasadę „im mniej tym lepiej”.
  4. ZBYT DUŻA ILOŚĆ POMADKI LUB ŹLE DOBRANY KOLOR- pomadka to kosmetyk, który musi być dobrany odpowiednio do cery, wieku i okazji. CZERWIEŃ jest modna, ale nie każdemu pasuje.
  5. ŹLE DOBRANE CIENIE DO POWIEK- nim zaczniesz bawić się kolorami upewnij się co będzie do Ciebie pasować. Pamiętaj! Perłowe cienie są zarezerwowane do powiek bez zmarszczek.
  6. NADMIAR TUSZU DO RZĘS – aby rzęsy były urzekające wystarczą 2-3 warstwy tuszu i pamiętanie by je dobrze rozczesać. Posklejane będą śmiesznie wyglądać. 

Temat makijażu to temat rzeka. Makijaż oczu na pewno tu jeszcze nie raz przerobimy. Na razie skupcie się na unikaniu błędów. Większość mężczyzn uwielbia kobiety naturalne. Nie mówię, żeby nie „ubierać” się w makijaż, ale nie przesadzajcie.

Przyszła wiosna! Zdejmijcie z twarzy tapety!!

 

Podziel się...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*