Dziecięca biblioteczka – nowości od Wydawnictwa Dreams

Nasz zbliżający się plebiscyt, jest póki co owiany wielką tajemnicą. Będzie to fajna akcja regionalna (dla grup przedszkolnych) ale też ogólnopolska, dla  indywidualnych przedszkolaków i dzieci w z klas 1-3. Zaczynamy cykl, w którym pokażemy Wam, co dla Was mamy – żeby zachęcić Was do udziału w zabawie. Dziś, pierwsza część z serii : dziecięca biblioteczka. Przedstawimy Wam książeczki Wydawnictwa Dreams. Piękne, i mądre, a przez wiele osób jeszcze nie znane. 

Dziecięca biblioteczka – opowieści biblijne dziadzia Józefa

Oferta Wydawnictwa Dreams jest bogata, ja pokazuję Wam dzisiaj tylko te książeczki, które będziemy miały dla Was w ramach nagród w naszym plebiscycie. Na pewno warto zwrócić uwagę na serię z opowieściami biblijnymi.

Nie wiem kiedy jest dobry czas na przybliżenie dzieciom biblijnych historii. Mam jednak pewność, że łatwiej będzie im przetrawić wszystkie opowieści, gdy sięgną po lekturę odpowiednią dla ich wieku. Nawet dla mnie, niektóre fragmenty Biblii są trudne do „przetrawienia”. W opowieściach biblijnych dziadzia Józefa, autorka przybliża młodemu pokoleniu wszystkie, najważniejsze historie, nie mniej przejmująco, ale w łatwiejszy do zrozumienia sposób.

Barwne ilustracje.. spore literki – to zachęca dziecko do tego, by chwycić książkę w dłoń i samemu wertować kartki kolejnych książeczek. Warto zaopatrzyć się w całą serię – niech dziecięca biblioteczka wypełnia się mądrymi książkami.

 

Dziecięca biblioteczka – książki Bohdana Butenko

Czy jest tutaj ktoś, kto nie zna Gapiszona? Domyślam się, że sporo takich osób by się uzbierało. A  szkoda, bo tego sympatycznego, małego człowieczka, naprawdę warto poznać.

To klasyka, i nie byle jaka, bo, nasz czytelniku, być może już za kilka tygodni, będziesz miał okazję trzymać w ręku literackie dzieło dla małego odbiorcy. Dopracowane w każdym szczególe – bez wyjątku.

W książkach Bohdana Butenko najbardziej charakterystyczny jest humor. Taki typowo kabaretowy. Ilustracje przyciągają wzrok, ale nie są przesadzone. Fabuła jest za to na tyle ciekawa, że dziecko słucha opowieści z zapartym tchem, i do końca. Z resztą.. nawet mi, jako rodzicowi i raczej mało przykładnej  mamie 😉 te książki przypadły do gustu – już dawno. Bo mamy je w naszej dziecięcej biblioteczce.

Czapka nie Witka – Wydawnictwo Dreams

To książeczka, jakich mało. Gwarantuje dobrą zabawę i .. gimnastykę buzi i języka dla dużych, i dla małych. Nie znałam jej wcześniej, po przejrzeniu jestem pewna, że MUSIMY ją mieć. Także na pewno i ona stanie się częścią naszej dziecięcej biblioteczki.

Mnóstwo w niej krótkich, zabawnych wierszyków, które pokazują jak fajna może być zabawa słowem. Zobaczcie sami, jak fajnie się prezentuje. Do tego te barwne ilustracje  – CUDOWNA!

Jesteśmy posiadaczami większej ilości książeczek tego wydawnictwa. Wszystkie, bez wyjątku, czegoś uczą. Moją ulubioną jest ta o małej myszce, która szukała miłości. Piękna. Uwielbiam do niej wracać. Wydawnictwu Dreams dziękujemy za cudowne książeczki, a Wam życzymy powodzenia w konkursie, bo jest o co walczyć!

 

Podziel się...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Jeden komentarz na temat “Dziecięca biblioteczka – nowości od Wydawnictwa Dreams

  • 9 maja 2017 - 10:42
    Permalink

    Dziecięca biblioteczka (moja również) bardzo szybko się poszerza.Szukam zawsze książek wartościowych,które bawią i uczą.Mogą być piękne ilustracje zawsze chodzi o ich przekaz,życiowa-historyczna-religijna treść którą będą wnosiły do dnia codziennego.Wydawnictwo Dreams rzuciło mi się kiedyś w oczy ale koniecznie muszę przejrzeć ich ofertę 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*