Czy warto szukać miłości w sieci? Damski punkt widzenia.

Nasze miasto jest małe. Gdzie się nie obejrzysz tam stary znajomy, kolega kolegi, itd. Kiedy wybrałam świadomie samotne życie (nie SAMOTNOŚĆ), zastanawiałam się gdzie w Gnieźnie można poznać faceta. Odpowiedzi nie znalazłam więc postanowiłam sprawdzić czy warto szukać miłości w sieci. Teraz mogłabym na ten temat napisać książkę, a nie tylko jeden artykuł.

Kiedy masz lat dwadzieścia z poznaniem potencjalnego partnera nie ma problemu, bo Twoi rówieśnicy też są wolni i poszukujący. Perspektywa zmienia się kiedy na liczniku pojawia się 4 z przodu. Wielu twierdzi, że po 50-ce prędzej trafi Cię zawał niż spotkanie na drodze miłości życia. Na kuzynów koleżanek i cudzych mężów nie licz, bo ci nie przypadkiem są zawsze wolni. Szczęśliwych wdowców jest niewielu, ale tą opcję pozostaw sobie na jesień życia.

Jak znaleźć faceta?

Wystarczyło wpisać w wyszukiwarce „portale randkowe dla samotnych” i pojawiło się mnóstwo propozycji. Po kilu miesiącach surfowania w sieci zebrałam materiał na serial telewizyjny a nie na nowelkę.

Jeśli poważnie podchodzisz do tematu trzeba trzymać się kilku zasad.

 1. Logując się wybierz dla siebie odpowiedni nick, taki bez podtekstów. Zapewniam, że większość oszołomów w sieci nie doczyta reszty profilu.
 2. Zwróć uwagę na jakość opisu swojej osoby. Błędy ortograficzne nie są mile widziane.
 3. Wstaw swoje zdjęcie!!! Aktualne, a nie takie sprzed 10 lat. Jeśli wstawisz swoje zdjęcie robione komórką, z głębokim dekoltem i dziubkiem, nie licz na poważne oferty.
 4. Nie udawaj kogoś kim nie jesteś. Nie ubarwiaj w opisie, nie odejmuj sobie lat. Możesz liczyć na większy odzew, ale pierwsze spotkanie może być ostatnim.
 5. Tekst”jestem jaki/a jestem” zachowaj dla siebie. Co to za opis???
 6. Zaloguj się na kilku portalach. Tylko sprawdź charakter danego portalu. Często „randkowy” okazuje się zwykłą „agencją towarzyską”.
 7. Nie podawaj o sobie zbyt wielu prywatnych informacji. Na takich portalach też siedzą „zbieracze” numerów telefonów, adresów mailowych i innych osobistych danych.
 8. Na spotkanie zawsze umawiaj się w miejscach publicznych dla własnego bezpieczeństwa.
 9. Pochwal się swoim hobby, opisz swoje pasje. Jeśli ktoś szuka kogoś na poważnie chętniej kliknie do kogoś, kto ma podobne zainteresowania.
 10. Bądź aktywną poszukiwaczką. Nie bój się inicjować rozmowy z kimś kto Ci się spodoba. Może też mu się podobasz, ale patrząc na Twój profil i zdjęcie jest onieśmielony.
 11. Sprawdź, z kim randkujesz. Korzystaj z dobrodziejstwa portali społecznościowych. Może się okazać, że ten, z którym od kliku dni flirtujesz ma żonę i dzieci.

Może zabrzmi to mało romantycznie, ale z szukaniem miłości w internecie jest jak ze sprzedawaniem towaru – żeby ktoś go kupił, trzeba zadbać o jak najlepszą reklamę. Na portalach dla samotnych jest wiele okazów. To jednak temat na kolejny artykuł. Niestety większość facetów szuka tu tylko przygody, a ja nie jestem zdesperowaną babą w ciągu.

NIE ZAŁAMUJ SIĘ!!!

Czy warto szukać miłości w sieci?

Warto! Nawet jak nie zakochasz się w krótkim czasie przynajmniej zdobędziesz doświadczenie. W nawiązywaniu dialogu, umiejętności czytania między wierszami. Jedną z przeszkód w poznawaniu nowych ludzi jest strach przed wyśmianiem czy odrzuceniem. Nie łatwo podejść do faceta, który ci wpadł w oko i zagadać. Łatwiej zagadać do kogoś, kto ci wpadł w oko na zdjęciu profilowym. Chcąc się komuś spodobać w realu musisz zadbać o fryzurę, makijaż, ciuchy. Przeglądając profile i flirtując w sieci możesz śmiało leżeć w piżamie we własnym łóżku. Co często mi się zdarzało.

Osobiście mam dość poznawania alkoholików, seksoholików, maminsynków, poszukiwaczy alternatywnych związków, nieudaczników czy poszukiwaczy rozrywkowych panienek. Wcale się nie wstydzę, że zaglądam na takie strony od dłuższego czasu. Bo i czego? Nauczyłam się doskonale wyczuwać ściemniaczy i pokręconych desperatów.

Ciągle wierzę, że warto szukać miłości w sieci. Jeśli nauczysz się rozmawiać z różnymi ludźmi w wirtualnym świecie nabierzesz też odwagi do kontaktów „face to face”. Postaram się jeszcze wam coś podpowiedzieć na ten temat innym razem.

Buszujcie w sieci i bawcie się dobrze!

Podziel się...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Jeden komentarz na temat “Czy warto szukać miłości w sieci? Damski punkt widzenia.

 • 10 maja 2017 - 23:27
  Permalink

  Stało się to powszechne szukanie miłości na portalach randkowych a mniej w realu.Sama tak poznałam męża 🙂 Internet daje nam swobodę,nie czujemy się nieśmiali ale właśnie…nigdy nie wiemy kto siedzi po drugiej stronie.Także kochane wszystko z rozsądkiem 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*