Dni Gniezna- wielkie muzyczne święto w pierwszej stolicy.

Królewski Festiwal Artystyczny to cykl wydarzeń od czerwca do końca wakacji. To weekendy pełne muzyki, kolorów, jedzenia i wielu innych uciech dla ciała i umysłu. Wystartował koncertem otwarcia gdzie gwiazdą był zespół MYSLOVITZ. Było już też kino plenerowe, festiwal kultury hip-hop. Mijający weekend to DNI GNIEZNA – wielkie muzyczne święto w pierwszej stolicy.

Dni Gniezna to zawsze było duże wydarzenie. W tym roku połączono ucztę duchową (duże gwiazdy na scenie) z ucztą dla ciała, a raczej podniebienia. Nie będziemy za dużo pisać. Pokażemy co się działo.

Wszystko wystartowało w piątek o godzinie 16, kiedy to na placu Św. Wojciecha ruszył Festiwal Smaków Food Trucków. Ideą festiwalu było promowanie zdrowego, różnorodnego i wykonanego z ogromną pasją jedzenia z food trucków, reprezentujących kuchnie z różnych stron świata. Były burgery, zapiekanki, owoce w czekoladzie, lody naturalne.

To właśnie przy lodach ja zatrzymywałam się najczęściej. Jedliście lody o smaku szpinaku??? czy pokrzywy z imbirem???

Zobaczcie co można było spotkać.

Na scenie rozłożonej na placu jako pierwszy z okazji Dni Gniezna pojawił się zespół COOLIK z super energiczną wokalistką i zbiorem coverów.

Gwiazdą piątkowego wieczoru był MESAJAH z zespołem, energetycznym chórkiem i mega pozytywną energią.

 

Sobota to znów Festiwal Food Trucków, Kalejdoskop Talentów i wieczór z muzyką. Pierwszym zespołem na scenie był WINK, zespół  partnerskiego miasta z Niemiec. Młodzi ludzie z super energią. Patrząc na perkusistę zespołu jeszcze poza sceną myślałam, że za chwilę pojawią się na scenie dzieci, a tu takie miłe zaskoczenie.

Na koniec sobotniego wieczoru zagrał zespół, który przyciągnął największą rzeszę fanów. HAPPYSAD zgromadził na placu św. Wojciecha prawdziwe tłumy.

Autorem zdjęć jest WIKTORIA BENNEWITZ

Powiem Wam, że naprawdę dużo się działo. Jeszcze sporo przed nami. Września ma swój weekend muzyczny tylko w majówkę. Wtedy zawsze pojawiają się memy negujące ciszę w naszym mieści. Tylko wszyscy zapominają, że Gniezno tętni życiem od czerwca do początku września. Korzystajcie!!! Następny weekend upłynie w morskim stylu. Zapraszamy na RYNEK POD ŻAGLAMI!!!!

 

 

Podziel się...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Jeden komentarz na temat “Dni Gniezna- wielkie muzyczne święto w pierwszej stolicy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*