Domowe sposoby na ból głowy

Domowe sposoby na ból głowy to alternatywa do łykania kolejnych proszków. Oczywiście wszystko zależy od przyczyny bólu, ale spróbować zawsze warto. Oszczędzając w ten sposób żołądek.

Ból głowy pojawia się zazwyczaj w najmniej spodziewanym momencie. Bywa trudny do zniesienia i może wyłączyć człowieka na dłuższy czas z normalnego funkcjonowania. Ważne jest by działać szybko i nie czekać, aż sam minie. Zazwyczaj tylko się pogłębia.

Najczęściej ból głowy wywołują zmiany pogodowe, (wahania ciśnienia atmosferycznego, czy szybka zmiana obszaru klimatycznego), brak odpowiedniej ilości snu, stan napięcia nerwowego, stresująca praca, długie przebywanie w zamkniętym pomieszczeniu czy zmiany w kręgosłupie. Ja często odczuwam ból głowy wywołany głodem lub pragnieniem. Tak, tak. To możliwe.

Walkę z bólem zacznij od najprostszych metod. Wyjdź na świeże powietrze, głęboko oddychaj, wypij szklankę chłodnej wody małymi łyczkami, zamocz stopy w chłodnej wodzie lub weź gorącą kąpiel lub odpocznij w zaciemnionym pokoju.

Domowe sposoby na ból głowy są najróżniejsze. Sprawdź co Tobie może pomóc.

ENERGETYCZNY KOKTAJL

Przygotuj sobie koktajl z mieszanki marchewki, ogórków, buraków i szpinaku. To prawdziwa bomba dobrych witamin. Na co dzień staraj się jeść dużo cebuli i czosnku, które wzmocnią organizm na tyle by przestał demonstrować zmęczenie bólem.

ZIOŁA

To naturalne sposoby na ból głowy. Wypij napar z mięty, imbiru, białej wierzby, rumianku czy kozłka lekarskiego.

AKUPRESURA

To prosty sposób polegający na uciskaniu określonych  punktów 20 razy przez 2 minuty. Pobudza to produkcję endorfin zmniejszających uczucie bólu. Zacznij od miejsca między brwiami, kolejno między kciukiem a palcem wskazującym (na obydwu dłoniach), zagłębienie na środku karku i ostatni punkt na stopie między paluchem a drugim palcem.

MASAŻ GŁOWY

Wykonujemy go trzema środkowymi palcami. Koniuszkami palców delikatnie uciskaj brwi przeciągając palce od nasady nosa do zewnętrznej strony brwi. Na koniec rozmasuj delikatnie skórę głowy, skronie i kark. Nigdy tego nie próbowałam, ale będę o tym pamiętać.

ROZLUŹNIENIE MIĘŚNI KARKU I SZYI

Usiądź wygodnie i powoli przechylaj głowę tak jakbyś chciał uchem dotknąć ramienia. Następnie obracaj głowę w jeden i drugi bok, a na koniec opuść głowę do przodu i zataczaj powoli kółka. Powinno pomóc.

DROBNE ĆWICZENIA RELAKSACYJNE

Czasem może pomóc zwykłe marszczenia nosa, szybkie unoszenie brwi, zamykanie i szybkie otwieranie powiek. taka gimnastyka poprawia mikrokrążenie. Można ją wypróbować praktycznie wszędzie, najwyżej ludzie obok będą na nas dziwnie patrzeć.

CHŁODNE KOMPRESY

Jeśli masz przypuszczenia, że ból głowy wywołał stres lub zmęczenie dobrze jest wypić filiżankę dobrej kawy a na czoło i kark położyć chłodne kompresy. Jeśli jest już wieczór można pozwolić sobie na lampkę wytrawnego wina lub szklankę zimnego piwa. Oczywiście mówię tu o dawkowaniu sobie takich przyjemności z umiarem, tak aby następnego ranka nie wstać z jeszcze większym bólem głowy.

Jeśli Twoje migreny się powtarzają zwróć uwagę czy posiłek, który spożywasz przed snem nie jest zbyt obfity. Dodatkowo przed snem dobrze wziąć do ust łyżeczkę miodu lub zjeść pół jabłka.

Domowe sposoby na ból głowy są godne sprawdzenia i wybrania najlepszego dla siebie.

Mój sposób na bóle głowy to duża ilość wody i dużo świeżego powietrza. Kiedyś piłam słodzone napoje i nie mogłam się przekonać do picia samej wody. Zaczęłam od takiej z dodatkiem świeżej mięty lub owoców. Teraz zawsze mam ze sobą butlę z wodą, i porządne wietrzenie mieszkania, nawet gdy jest zimno.

WAŻNE! Jeśli Twój ból głowy utrzymuje się przez 3 dni, lub towarzyszą mu inne niepokojące objawy, tj. sztywność karku, problemy z mową, zaburzenia świadomości i równowagi, wysoka gorączka lub ból oka- pilnie skonsultuj się z lekarzem. Lepiej dmuchać na zimne!

Ja ze swoim bólem głowy walczyłam 6 tygodni, aż trafiłam do szpital, gdzie po badaniach stwierdzono napięciowy ból głowy. Ja, oaza wewnętrznego spokoju i napięciowy ból głowy??? Jednak jest to możliwe. Życzę więc jak najmniej bólu i spokoju.

 

 

Podziel się...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*