11 Festiwal Filmowy OFFELIADA

Właśnie ruszył w Gnieźnie 11 Festiwal Filmowy OFFELIADA. To kolejne święto kina niezależnego w Polsce. Znów będzie się działo. Dziś dla Was bliższe informacje.

Festiwal Offeliada od pierwszej edycji realizuje cel: popularyzację dorobku młodej polskiej kinematografii offowej (Konkurs główny o statuetkę Offelii) oraz promocję szeroko rozumianej kultury niezależnej (spotkania z zaproszonymi twórcami, wystawy, warsztaty, przedstawienia teatralne, warsztaty dla najmłodszych, koncerty). Impreza od samego początku jest niekomercyjna, otwarta na każdego zakochanego w polskim kinie, daje możliwość kameralnego obcowania ze sztuką.

11 Festiwal Filmowy OFFELIADA to 4 dni pełne spotkań z twórcami, koncertów i pokazów konkursowych.

W tym roku organizatorzy przygotowali jeszcze więcej pokazów specjalnych, które dadzą możliwość obejrzenia nagradzanych, polskich filmów, których nie znajdziemy na ekranach multipleksów.

START już za nami!

Inauguracja odbyła się w czwartek 2 listopada w MOK-u wernisażem wystawy fotografii Krzysztofa Krawczyka pt „Strefa ciszy”.

Następnie pokazy specjalne. Można było obejrzeć film  „Wściekłość” w reż. Michała Węgrzyna oraz „Diversion End” Michała Krzywickiego.

3 listopada od 9 rano rusza sesja konkursowa, która potrwa do godz. 16.30

Na godz. 16.45 zapraszam na spotkanie z Katarzyną Czajką-Kominiarczuk „Oko w oko za Zwierzem Popkulturalnym”, a od godz. 18 na kolejne pokazy specjalne.

Piątkowy wieczór Offeliada kończy w Klubie Muzycznym MŁYN koncertem BAJZEL–  to niespokojny, artystyczny duch, który sam komponuje, pisze teksty i nagrywa wszystkie dźwięki.

4 listopada w MOK-u to możliwość spotkania z Wiolą Sową, rodowitą gnieźnianką, doktorem sztuk filmowych, wielokrotnie nagradzaną.

Sobota to również sesje konkursowe i pokazy specjalne. Ja na pewno zjawię się na filmie „Nawet nie wiesz, jak bardzo Cie kocham” Pawła Łozińskiego o godz. 19

Wieczór w MŁYNIE to koncert polecany serdecznie przez Prezydenta Tomasza Budasza zespołu Ga-Ga/Zielona Żabki.

Ogłoszenie wyników Festiwalu odbędzie się o godz. 15.00 w niedzielę 4 listopada w MOK-u.

JURY FESTIWALU to zbiór coraz bardziej znamienitych postaci związanych z polskim kinem lub sztuką niezależną. Był już szef legendarnej wytwórni SE-MA-FOR Zbigniew Żmudzki, autor nominowanego do Oscara dokumentu ” Nasz klątwa” Tomasz Śliwiński, reżyser wielu nagradzanych teledysków Yach Paszkiewicz, czy aktor Krzysztof Majchrzak.

Tegoroczne jury to:

Paweł Łoziński (przewodniczący)- uznany reżyser, operator i producent filmów dokumentalnych.

Wiola Sowa– gnieźnianka, doktor sztuk filmowych.

Michał Wiraszko – wokalista i lider zespołu Muchy, śpiewa, gra na gitarze i pisze teksty.

Monika Talarczyk-Gubała – profesor Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, historyczka kina, badaczka kina kobiet.

Katarzyna Czajka-Kominiarczuk – popularny „Zwierz Popkulturalny”, autorka poczytnego bloga, miłośniczka brytyjskiej popkultury, superbohaterów i prozy Jane Austen.

11 Festiwal Filmowy OFFELIADA to również sporo atrakcji dla najmłodszych. Blok programowy dla dzieci realizowany jest przez Bibliotekę Publiczną Miasta Gniezna, Miejski Ośrodek Kultury oraz Stowarzyszenie „Ośla Ławka”.

Już kilka rzeczy z tego bloku za nami. Jeśli jeszcze z niczego nie skorzystały Wasze pociechy to ja Was serdecznie zapraszam w niedzielę 5 listopada na kino rodzinne „Żubr Pompik” do MOK-u na godzinę 10.00.

Zapraszam Was serdecznie na wszystkie atrakcje w ramach 11 Festiwalu Filmowego OFFELIADA. To świetna okazja na spędzenie czasu blisko sztuki, tym bardziej, że pogoda nie zachęca do spacerów. Nie siedzieć w domu! Dzielcie się z nami Waszymi wrażeniami i zaglądajcie do nas.

 

Podziel się...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*