3 blogi parentingowe, które warto znać!

Blogi parentingowe wyrastają jak grzyby po deszczu. Niestety coraz mniej z nich powstaje z pasji, a coraz więcej z chęci zarobienia pieniędzy – nie małych zresztą. A tą pasję, czy jej brak, od razu da się wyczuć. I choć perspektywa zarabiania w ten sposób jest niezwykle kusząca,  w związku  z czym  powstaje dużo dziadostwa, to wciąż jeszcze można znaleźć takie blogi parentingowe, które chwytają za serducho i z przejęciem wyczekuje się każdego, kolejnego postu. Na które z nich warto zwrócić uwagę?

Blogi parentingowe – czyli jakie?

Chciało by się rzec, że o dzieciach, ale ja wyraziłabym się raczej – że DLA DZIECI. Owszem, można tam często poczytać i o kupkach, i o szczepionkach, porodach, czy rozszerzaniu diety. Ale znajdziemy na nich i kreatywne przepisy, i pomysły na zabawy z dziećmi, i propozycje zabawek, czy zabaw dla naszych maluchów. Ja lubię blogi pisane z pasją, szczere, i o życiu – nie pisane jakimś naukowym językiem. Tylko takie „swoje”.. Traktowane jak drugi dom – jak własny kawałek podłogi. I na takie blogi, chcę Was dziś zaprosić. Wyjątkowe, pełne zaangażowania i pasji właśnie.

Cover Baby – blog o odkryciach

Piszę tak, bo ja trafiłam na niego kiedy poszukiwałam fajnego prezentu dla kilkulatka. No a gdzie lepiej szukać inspiracji, jeśli nie na blogu jakiejś mamy? Z tymże z tymi blogami bywa różnie. Większość działa na zasadzie – sprzedaj się za byle co. Sporo blogujących mamusiek tak bardzo zakręciło się we współpracach barterowych, że pokazuje każde gówno, byle tylko brać. Wiem, że w sytuacji, gdy ktoś co chwilę proponuje barter trudno jest zachować zdrowy rozsądek – sama bloguję, i często mam takie propozycje, ale pokazuję swoim czytelnikom tylko to, co naprawdę uważam za godne uwagi. Tutaj nie znajdziecie bubli – jedynie same perełki, które można polecać tak z ręką na serduchu. Cała baza wspaniałości dla dzieciaków, idealnych na prezent, ale też wspólne spędzanie czasu. Rodzinnie. Razem. Ale znajdziecie tam też inne działy – o podróżach, DIY, z przepisami, czy też strefę tylko dla mam. Gosia, jest miłośniczką książek, więc dział BIBLIOTECZKA jest szczególnie obszerny. Polecam bardzo, na pewno będziecie tam chętnie wracać!

blogi parentingowe

Moje Dzieci Kreatywnie – skarbnica wiedzy!

Na ten blog trafiłam, szukając pomysłów na spędzenie czasu z dziećmi w trakcie choroby. Męczyło nas choróbsko dobre dwa tygodnie, i naprawdę już nie miałam pojęcia, czym zająć moje Bąki! Jako, że nigdy nie byłam szczególnie uzdolniona plastycznie, to też na własną inwencję twórczą trudno było liczyć. Ale przecież, od czego jest internet, prawda? Jak się okazało, na tym blogu znalazłam nie tylko pomysły na zabawy, ale i całą masę plików do pobrania – od masek karnawałowych, po różnego rodzaju gotowe zagadki, czy rysunki do dokończenia. Właścicielka bloga prowadzi dodatkowo kreatywne warsztaty dla dzieci i naprawdę widać, że jest to jej ogromna pasja. Polecam dla każdego rodzica, któremu zależy, by jego dziecko spędzało czas inaczej, niż przed komputerem!

blogi parentingowe

Lady Mamma – (nie)typowy parenting!

Nie czytam zbyt wielu blogów. Właśnie dlatego, że ostatnio trudno jest oddzielić ziarno, od plew, ale ten nie jest taki zwyczajny. Bo niby parenting, w najczystszej postaci, ale też sporo życiowych tematów, które pozwalają się uśmiechnąć, albo zatrzymać na chwilę i przemyśleć pewne życiowe kwestie. Dla mnie, szczególnie cenny jest dział, w którym można poznać między innymi historie mam, które to spełniają się nie tylko w życiu osobistym, ale też zawodowym. Bo kto powiedział, że mama nie może mieć własnego biznesu, no kto? Motywujące historie sprawiają, że nagle chce się więcej, i bardziej. Ale to nie tylko ten dział dodaje skrzydeł. W każdym razie – co ja Wam tu będę dużo gadać, zajrzyjcie sami, i znów mam pewność, że na pewno tam jeszcze wrócicie!

blogi parentingowe

Blogi parentingowe, to temat rzeka. Dlatego dzisiejszy post jest jedynie wstępem do dłuższego cyklu. Bo jest o czym opowiadać. Dajcie tylko znać, czy jest to dla Was interesujący temat!

Podziel się...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

4 komentarzy na temat “3 blogi parentingowe, które warto znać!

 • 27 lutego 2018 - 16:13
  Permalink

  Bardzo fajny cykl się zapowiada 🙂 Lady Mamma nie słyszałam i chętnie się zapoznam, Moje dzieci kreatywnie bardzo lubię, wielokrotnie czerpałam inspiracje na zabawy z córką, natomiast co do Coverbaby to mam bardzo mieszane uczucia, był czas, że bardzo lubiłam, ale zauważyłam jedną rzecz, która mi się bardzo nie spodobała. Mianowicie autorka bloga zachwyca się zabawką, jej dziecko uwielbia się bawić, a tydzień później wystawia aukcję na allegro, gdzie to sprzedaje. Przynajmniej dla mnie przestaje być wiarygodna

  Odpowiedz
 • 6 marca 2019 - 11:25
  Permalink

  Znam jeden z przedstawionych blogòw, korzystam z pomysłòw na spędzenie czasu z dzieckiem. Super ppmysł na sztuczny śnieg z pieluszek! A że w domu mamy bobasa to akurat miałyśmy z còrką wszystko,co potrzebne. Zabawa warta bałaganu 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*