Pasta do zębów w nietypowych zastosowaniach

Pasta do zębów może nam posłużyć do nietypowych zadań. Oczywiście pomaga utrzymać higienę jamy ustnej, ale czy wiesz do czego jeszcze może Ci posłużyć?

Pasty do zębów dostępne w sklepach są często tak przesycone środkami chemicznymi, że mogą szkodzić w nadmiarze naszym zębom. Jednak mogą nam pomóc w innych trudnych i nieoczekiwanych zadaniach. Znasz jej możliwości?

Pasta do zębów w nietypowych zastosowaniach.

ZARYSOWANIA SMARTFONÓW I TELEFONÓW

Nawet kiedy zabezpieczasz ekran smartfona czy telefonu pojawiają się na nim rysy. Żeby je usunąć nakładając niewielką ilość pasty za pomocą miękkiej ściereczki i delikatnie masować. Nadmiar usunąć wacikiem.

MATOWY REFLEKTOR W SAMOCHODZIE.

Ja walczę z tym co jakiś czas. Działamy podobnie jak w wyżej podanym sposobie, tylko z użyciem większej ilości pasty do zębów.

OKULARY DO NURKOWANIA

Niewielka ilość wtartej pasty do zębów będzie zapobiegać parowaniu szkiełek.

CZYSZCZENIE BUTÓW

To mój sposób na wyczyszczenie białych gumowych spodów od butów. To męczący problem przy trampkach, które mają z przodu białą gumę. Za pomocą małej szczoteczki (może być stara szczoteczka do zębów) szoruję gumę pastą. Sprawdza się to też dobrze przy białych adidasach.

WIESZANIE PLAKATÓW

Jeszcze tego nie próbowałam, ale podobno trzyma tak samo jak klej, a przy okazji nie zostawia śladów i nie zdziera farby ze ściany.

CZYSZCZENIE ŻELAZKA

Na wilgotną stopkę zabrudzonego żelazka nakładam pastę i czyszczę za pomocą ściereczki lub gąbki. Resztę wycieram na sucho.

PRZEBARWIONY TERMOS LUB KUBKI DO HERBATY

W wilgotne naczynie wcierać pastę do uzyskania oczekiwanego efektu. Spłukać gorącą wodą i gotowe.

ZARYSOWANIA NA KAROSERII SAMOCHODU

Tu też sprawdza się pasta do zębów. Nie mówię oczywiście o miejscach ze zdartym lakierem, ale o drobnych zarysowaniach. Wilgotna ściereczka z pastą i działamy. Po polerowaniu spłukujemy wodą i wycieramy te miejsca do sucha.

ŁAZIENKA

Pasta do zębów sprawdzi się również w usuwaniu śladów kamienia, osadów z mydła, wyczyści fugi, wypoleruje baterie łazienkowe i kabiny prysznicowe.

UCHWYTY OD SZAFEK KUCHENNYCH

Świetnie sprawdza się pasta wcierana za pomocą starej szczoteczki w uchwyty od szafek, Jeśli są metalowe można bardziej docisnąć. Przy plastikowych potrzebna mniejsza siła, ale więcej ruchów. Wypolerować i wytrzeć ściereczką do sucha.

CZYSZCZENIE BIŻUTERII

Ten patent pokazała mi już moja babcia. Pasta+ szczoteczka i można wyczyścić srebrną biżuterię jeśli nie mamy w domu specjalnego płynu do czyszczenia.

PLAMY Z TUSZU I ATRAMENTU

Takie zabrudzenia można też spróbować usunąć pastą z tkanin. Nanieść na wilgotną plamę odpowiednią ilość pasty, poczyścić w rękach i zostawić na dobę aby podziałała i uprać w pralce. Tu działanie zależy głównie od rodzaju tkaniny.

ŚLADY PO DEMAKIJAŻU NA RĘCZNIKACH.

Takie plamy należy również zwilżyć i wetrzeć w nie pastę. Zostawić na godzinę i sprać ręcznie, bądź w pralce.

DZIURY I RYSY NA ŚCIANIE

Przed odświeżeniem farby na ścianie możesz pozaklejać pastą do zębów (zamiast tradycyjnej masy szpachlowej)drobne rysy i dziurki. Tylko trzeba pamiętać by pasta wyschła przed nałożeniem farby.

DZIECIĘCE RYSUNKI NA ŚCIANIE.

Dzieci lubią rysować, niekoniecznie tylko na kartkach. Jeśli nie masz na ścianach odpornej na to farby, możesz spróbować usunąć je za pomocą pasty. Stara szczoteczka i niewielka ilość pasty świetnie się sprawdzą.

SZKLANE BLATY

Tak jak okulary przeciwsłoneczne, ekrany smartfonów, tak i porysowane szklane blaty lub stoły można czyścić pastą. Usunie również „kółka” od postawionych gorących kubków.

ZABRUDZONE PAZNOKCIE

Uwielbiam zbierać grzyby, ale nie znoszę ich obierać. Paznokcie wyglądają masakrycznie, tak samo jak po pracach w ogrodzie bez rękawic. Można je doprowadzić do porządku za pomocą pasty. Świetnie poradzi sobie również z zabrudzeniem od smarów, usunie zapach czosnku czy cebuli.

PLAMY PO FARBIE DO WŁOSÓW

Tu też zależy od tego gdzie jest ta plama. Jeśli na skórze, powinna zejść, jeśli na ubraniu- zależy od rodzaju tkaniny.

PRYSZCZE I OPRYSZCZKA

To też stary sposób. Na zmiany skórne, typu pryszcz, jak i na opryszczkę przy ustach nałożyć punktowo pastę do zębów i zostawić. Tu najlepiej sprawdzi się zwykła i najprostsza pasta z fluorem. Tak samo fajnie podziała na drobne skaleczenia, np. po goleniu.

Znaliście te wszystkie sposoby na wykorzystanie pasty do zębów? Teraz już wiecie do czego, po za czyszczeniem zębów można ją zastosować. Pamiętajcie też, że nie warto wyrzucać starych szczoteczek do zębów. Mogą się przydać!

 

 

 

 

 

 

Podziel się...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*