Jurapark Solec – czy warto się wybrać?

Wakacje w pełni. Rozglądamy się za atrakcjami dla dzieci i nie tylko. I jeśli należycie do rodzin, które odwiedziły już prawie wszystko w najbliższej okolicy Gniezna. I jeśli szukacie czegoś trochę dalej, ale wartego uwagi. To mamy dziś dla Was taką propozycję. To będzie jeden z parków z dinozaurami. A konkretnie Jurapark Solec w Solcu Kujawskim. Jurapark Solec – czy warto się wybrać?

Zanim odpowiemy sobie na pytanie czy warto do tego konkretnego parku się wybrać. Najpierw trzeba się zorientować czy Wy i wasze dzieci lubicie dinozaury. Jeśli tak to już połowa sukcesu. 😊 I to nie jest jakiś hit ostatnich lat. 20 lat temu dinozaury też były popularne – były bajki w tv i w kinach. 😊 Ale Parki Dinozaurów są coraz ciekawsze i przyciągają odwiedzających nie tylko wielikmi gadam. Jurapark Solec – czy warto się wybrać?

Jurapark Solec – czy warto się wybrać?

Ale nawet jeśli lubicie tylko trochę czasy prehistoryczne to Park w Solcu Kujawskim będzie się Wam podobało. 👍

Żeby dowiedzieć się co tam jest oprócz Dinozaurów trzeba zobaczyć krótka fotorelacje.

Wszystko za opaskę

Po pierwsze i najważniejsze – WSZYSTKIE atrakcje mamy w cenie biletu. Dostajemy czarne papierowe opaski na rękę (trzeba na nie trochę uważać żeby nie zniszczyć). Dzieci poniżej 4 lat wchodzą za darmo i otrzymują pieczątkę. Niestety nie wejdą na wszystkie atrakcje.

Park już od frontu przyciąga wzrok. Stoi tam ogromny apatozaur. A z budynku wyrastają dwie wielkie głowy Dinozaurów.

Zaraz po sprawdzeniu biletów – opasek wchodzimy na wielki plac, na którym z łatwością się odnajdziemy. Wystarczy się rozejrzeć i od razu widzimy bar, restauracje, pamiątki, wejście na plac zabaw, muzeum. Sporo miejsc siedzących. Choć w razie większych tłumów można usiąść na zadaszonych ławkach obok placu zabaw. Można też wypożyczyć małe Dino wózki – ale to koszt dodatkowy. Oprócz tych wózków zapłacimy już tylko za jedzenie lub pamiątki.

Najpierw kierujemy się w stronę muzeum. Jak tylko znajdziemy się przed wejściem możemy dostrzec ogłoszenie – w jakich godzinach możemy wybrać się z przewodnikiem na szlak z dinozaurami. Przewodnik oprowadza również po muzeum, ale nie zawsze.

A samo muzeum jest dość duże. I kryje wiele niespodzianek np ogromny szkielet apatozaur, wielkiego mamuta czy sale z podwodnym światem. W gablota h mnóstwo skamielin. Jest też mini palmiarnia. I dobrze zaopatrzony sklep z pamiątkami – małe figurki można nabyć już od 8zł.

A w budynku muzeum znajduje się kino 5d. Dzieciakom z pewnością spodobają się dwa krótki filmy. Dla maluchów to idealny początek przygody z kinem. A dodatkowe efekty to podmuchy powietrza i błyski lamp. Jedyne co trzeba zrobić to zapisać się na daną godzinę np na 13 albo 15.

Wychodząc z muzeum możemy skierować się od razu na ścieżkę prehistoryczną. Na samym początku mamy wielkie tablice informacyjne. Jedna z pierwszych opisuje rośliny z czasów prehistorii. A tuż obok tej tablicy rosną właśnie takie rośliny, które pojawiały się także w tamtym czasie.

Wchodząc na ścieżkę edukacyjną będziemy mijać kilka napisów z kolejnymi etapami z dziejów ziemi np. Kreda czy Trias.

Wszędzie pojawiają się tajemnicze tabliczki. Okazuje się, że bardzo dużo roślin, drzew jest podpisana. A każdy kolejny zwierz ma ogromną tablice informacyjną. Można dowiedzieć się mnóstwa ciekawych rzeczy. Oczywiście przewodnik opowiada najciekawsze z nich. Można również poprosić o wersję krótsza dla młodszych dzieci.

Dinozaury znajdują się za drewnianym ogrodzeniem. Tylko do kilku można podejść i zrobić sobie zdjęcie. Chowają się w lesie między drzewami. Wyglądają imponująco, bardzo realistycznie. Szczególnie te wielkie. Znajdziecie tu gigantycznego diplodoka. Fani dinozaurów powinni być zadowoleni.

Całą ścieżkę można przejść w 20min, ale to szybkie tempo.

Warto podkreślić, że w Jurapark Solec pracują prawdziwi profesjonaliści i entuzjaści. Na szlaku z dinozaurami spotkaliśmy naukowca(zdjęcie wyżej), który odtwarza rośliny z czasów prehistorii. Niesamowita dbałość o szczegóły i entuzjastycznie podejście do tematu. Fani powinni być usatysfakcjonowani. 👍😊

Ale okazuje się, że dzieci czekają na coś jeszcze. Ale zanim pójdziemy dalej. To dopiero połowa atrakcji. Teraz czas na coś na ząb. Można zjeść coś na szybko w dobrej cenie, albo wybrać się do restauracji.

Następna atrakcja to plac zabaw. Oczywiście z dinozaurami. Mamy tu coś fenomenalnego – 3 szkielety Dinozaurów, które szukamy w piasku. Genialna zabawa dla dzieci. A wokół mnóstwo zjeżdżalni, jedna ogromna, piętrowa. Są mniejsze atrakcje. Jest też świetna wielką sieć pająka czyli liny rozciąganie te w kształcie pajęczyny. A rodzice mogą schować się pod daszkiem, na drewnianych ławeczkach.

I nie, to nie koniec atrakcji. Dopiero zaczęła się druga część parku rozrywki. Idziemy dalej. A tu mamy dmuchańca (ale powyżej 4 lat), Wielka tampoline i kilka mniejszych ogrodzonychy, „wybieg” z kulkami oraz namiot z grami zręcznościowymi. Wszystko nadal w cenie biletu. 😁👍

Idziemy dalej do małego lasku. Możemy w nim spotkać ogromne robale np mrowke czy żuka. Zbliżamy się do finalnej atrakcji – parku rozrywki niczym wesołe miasteczko. Tylko uwaga nie wszystko jest dla dzieci poniżej 4 lat. Ale i takie maluchy znajdą coś dla siebie.

Dla starszych jest wielka łańcuchowa karuzela – dorosły też może wejść. Jest też diabelski młyn i łódź piratów. A do tego mini samochodziki. To wszystko za okazaniem czarnej opaski.

I to już koniec atrakcji. Ale nie koniec zabawy. A dlaczego? Bo można korzystać ze wszystkiego do woli, cały dzień. Dlatego warto wybrać się z samego rana do Jurapark w Solcu Kujawskim.

A Wy lubicie takie parki rozrywki połączone z ścieżkami edukacyjnymi i nawet muzeum? Jeśli tak to warto zabrać dzieci w takie atrakcyjne miesjce w rewelacyjnej cenie. A z tego co wiemy Jurapark Solec cały czas się zmienia.

A więcej informacji znajdziecie tu:

Www.juraparksolec.pl

Jurapark Solec FACEBOOK

Podziel się...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*