Sekretne życie zwierzaków domowych – czy część 2 jest lepsza od pierwszej?

Kto powiedział, że dorośli nie mogą oglądać bajek. 😁 Ja oglądam je pasjami. Może dlatego, że w dzieciństwie (czyt. w czasach prlu gdzie w tv była tylko wieczorynka, a tv był cały dzień wyłączony nawet w wakacje) nie na ogladałam się ich zbyt wiele. A teraz jest wręcz straszliwie duża różnorodność. Straszliwa, bo sporo z tych bajek nadaje się bardziej dla dorosłych, niż dla dzieci. Sekretne życie zwierzaków domowych – czy część 2 jest lepsza od pierwszej?

Mając dzieci, a to pierwsze bardziej wrażliwe na obrazy i dźwięki, musiałam uważać co się ogląda. Serio, nawet bajki Disneya musiałam kontrolować i przewijać wszelkie sceny z czarnymi charakterami. Jeśli obejrzeliśmy coś strasznego, to nocka była z głowy (dziecięcę koszmary), płacz i strach w ciągu dnia.. No musieliśmy unikać tych złych.

I tak oto pójście do kina to nie była taka łatwa wyprawa. Niestety często okazywało się, że z pozoru przyjazne filmy były naszpikowane tekstami, których dzieci nie powinny słyszeć/używać. 😜No i te straszne sceny.

Stworzyłam nawet listę filmów, na które trzeba szczególnie uważać m.in.

 • SEKRETNE ŻYCIE ZWIERZAKÓW DOMOWYCH CZ 1
 • Zwierzogród (sceny przemiany drapieżników w dzikie bestie..)
 • Filmy Disneya – Arielka, Aladyn, itd.
 • Dzwoneczek i potwór z Nibylandii (byliśmy w kinie – dzieci płakały gdy potwór zmienił swoje przyjazne oblicze..)
 • Krzysiu, gdzie jesteś? (totalnie nie dla dzieci, Sam klimat filmu jest bardzo przygnębiający.. To raczej film dla dorosłych fanów Kubusia Puchatka)
 • Nowy Król Lew – nie bez powodu jest przeznaczony dla dzieci od lat 7.
 • Trolle (zjadanie trolli przez obrzydliwe i agresywne Bergeny)

Dopiero jakiś czas temu obejrzeliśmy wreszcie całą pierwszą część Sekretne życie zwierzaków domowych. Nie byliśmy na tym w kinie.. I całe szczęście.. Oglądając w domu musiałam wyłączyć w pewnym momencie. A dokładnie w chwili, gdy pojawił się milusi króliczek o iście diabelskiej naturze. Ów króliś pytał dwóch psich bohaterów, w jakiś sposób ZAŁATWILI swoją właścicielkę.. A te dwie psiny były pod presją, w strachu, że zginą z łap różnych zwierzaków mieszkających w kanałach. No i można było posłuchać ich wymyślonej akcji pozbycia się właścicielki (oczywiście nic takiego nie miało miejsca..).

No serio takie kwiatki w bajce dla dzieci i to bez ograniczeń wiekowych. Można było sobie darować, naprawdę..

Sekretne życie zwierzaków domowych – czy część 2 jest lepsza?

No i pojawiła się druga część. Nie miałam zamiaru iść. Absolutnie. Choćby dlatego, że drugie części często okazują się nie warte uwagi. Ale.. Wpadło mi w oko kilka opinii mówiących, że ta bajka jest lepsza od pierwszej części itp. To mnie zachęciło. A, że starsza już na tyle duża, że nie powinna się bać, a syn jest od urodzenia odporniejszy (może dlatego, że chłopak? Nie wiem). 😁 Poszliśmy.

Sekretne życie zwierzaków domowych

I oto kilka moich spostrzeżeń:

 • Cudna animacja, dopracowana w najmniejszych szczegółach.
 • Tylko kilka razy pojawiło się słowo „idiota” (3-4 latkom nie potrzeba znać takiego słownictwa – użyją w najmniej odpowiedniej sytuacji😜).
 • Złe postacie z pierwszej części są już teraz całkiem ok. 😊
 • Relacje między bohaterami są świetne. I choć nie odzywają się do siebie w jakiś cukierków sposób, to z przyjemnością się tego słucha.
 • Czarny charakter jest upiorny i te jego wilki.. No można się przestraszyć.. Ekran wielki a tu nagle straszne zębiska czarnego, wściekłego psa. Ale bywało gorzej w innych filmach. No i nikt nie płakał w kinie, a było sporo dziewczynek (dzieci w wieku od 2 do 9 lat).

Sekretne życie zwierzaków domowych

 • Kilka bardzo urzekających scen, gdy psy opiekują się małym dzieckiem.

Sekretne życie zwierzaków domowych

 • Kilka ważnych przesłań, które idealnie wpisują się w obecne czasy np. walka z własnymi lękami o siebie, o kogoś.

Sekretne życie zwierzaków domowych

 • Rodzice śmiali się razem dziećmi.
 • Było sporo słodziasznych scen – ach ta piękna animacja. 😍
 • I co najważniejsze! Mam wielką ochotę obejrzeć ten film jeszcze raz!

Sekretne życie zwierzaków domowych

I taka rada ode mnie.

Jeśli wybieracie się z dziećmi do kina, nie wchodźcie za wcześnie na salę kinową. Nie musicie nawet wchodzić punktualnie. Przez dobre 15 minut lecą najpierw reklamy.

Mój młody zdążył się w tym czasie tak wynudzić, że zaczął marudzić, że nie chce oglądać zwierzaków i chce coś innego. 😜

Także ze spokojem, nie spieszcie się. W trakcie seansu można najwyżej wyjść. A u nas, w kinie Helios i tak całkowicie nie wyłączają światła, jest przyciemnione. A dźwięk lekko wyciszony. Wszystko dla dzieci. 😊👍

Sekretne życie zwierzaków domowych

Polecam Wam Sekretne życie zwierzaków domowych, ale część DRUGĄ. I w zasadzie nie musicie oglądać pierwszej, żeby wiedzieć o co chodzi. Bohaterów i tak poznajecie jakby na nowo. Także bawcie się dobrze i dajcie znać jak Wam się podobało. 😊👍

Podziel się...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*