3 sposoby na to jak dorobić do pensji

Jesteście zadowoleni ze swoich wypłat? Gdybyście mieli odpowiedzieć tak zupełnie szczerze, czy wystarcza Wam pieniędzy do końca miesiąca i nie musicie szukać dodatkowego źródła dochodu, co byście powiedzieli? Jestem pewna, że grubo ponad połowa z Was z pewnością odrzekłaby, że co miesiąc szuka dodatkowej fuchy, żeby na wszystko Wam wystarczyło. Właśnie! A Wiecie, gdzie szukać? I co zrobić, żeby zasilić swój domowy budżet większą ilością złotówek? Nie? No to ja Wam podpowiem!

Jak dorobić do pensji? Można nietypowo!

Idealnym sposobem jest na przykład zbieractwo! Brzmi to trochę hardcorowo, a jednak można dzięki temu zarobić całkiem ładne pieniądze. Na przykład takie ślimaki – winniczki. Przechadzacie się po łące chłonąc promienie wiosennego słońca i przy okazji zbierając ślimaka za ślimakiem. A później do skupu, i co? I się okazuje, że za kilogram takich ślimaczków dostajecie po 2 zł. No niby nie dużo, ale biorąc pod uwagę fakt, że ślimaki jednak są duże, i ciężkie, to całkiem fajna forma zarobku.

Zbierać można jeszcze zioła – I tak na przykład, jeśli uda nam się uzbierać kilogram kwiatów lipy, dostaniemy za nie 20 zł. Droższe są stokrotki – płacą za nie około 30 zł. A jak macie pod ręką dziurawiec, to zbierajcie liście – za nie też płacą – mniej więcej 3 złote.

Kiedy przyjdzie jesień, będzie można zarobić na sprzedaży grzybów – ceny są bardzo różne, w zależności od gatunku. Ale opłaca się także zbierać żołędzie i kasztany. Jak widzicie zbieractwo jest świetnym sposobem na to, jak dorobić do pensji.

jak dorobić do pensji

(Nie)etatowa Niania

Jak dorobić do pensji? Jeżeli masz cierpliwość do dzieci i doświadczenie w opiece nad nimi, możesz zaopiekować się jakimś maluchem z najbliższego otoczenia. To fajne rozwiązanie szczególnie dla Mam, które przez wzgląd na opiekę nad własnym dzieckiem nie mogą wrócić do stacjonarnej pracy. A może zamiast dorywczego zajmowania się maluchem warto pomyśleć na przykład o otworzeniu domowego przedszkola?

Zaopiekować się można także psiakiem, który musi spędzić kilka dni poza domem przez wzgląd na wyjazd swoich właścicieli. Coraz modniejsze stają się ostatnio hotele dla zwierząt, ale nie musisz od razu zakładać działalności, żeby dorobić do pensji. Wystarczy, że ogłosisz się na jakimś z regionalnym portali a być może praca sama do Ciebie przyjdzie.

jak dorobić do pensji

Jak dorobić do pensji? A piec Pan(i) potrafi?

Tak naprawdę to pieczenie ciast jest tylko podpuchą. Chociaż to idealny sposób na to, żeby sobie dorobić do wypłaty. Jeżeli macie zdolności cukiernicze, możecie tworzyć piękne torty na zlecenie klienta, który chętnie zapłaci za dopracowane cudo. Ale są też osoby, które piec nie lubią albo nie potrafią i chętnie zamówią domowe ciasto na weekend. Wtedy będzie chodziło głównie o smak – wyjątkowe zdolności cukiernicze nie będą potrzebne.

Można sprzedawać usługi różnego typu. Jeżeli potrafisz malować, możesz proponować odmalowanie pokoju dziecięcego – taka ręczna robota naprawdę sporo kosztuje ale świeżo upieczeni rodzice docenią Twoją pracę i chętnie zapłacą bo są w końcu zakochani w swoim maluchu, którzy marzył o Kubusiu Puchatku na ścianie w swoim pokoiku.

A może szyć potrafisz? Uszyj dziecku portki raz czy dwa, pokaż co umiesz. Klienci sami przyjdą  – pocztą pantoflową. Sprzedawać możesz tak naprawdę WSZYSTKO. Sesje zdjęciowe, kursy różnego rodzaju – Wiesz jak zarobić w internecie? Napisz ebooka – a później sprzedawaj go w internecie za jakąś symboliczną kwotę. Wystarczy tylko dobry pomysł – a każdy przecież ma jakieś zdolności, które mogą wspomóc dorabianie do pensji.

jak dorobić do pensji

Sposobó na dorobienie do pensji jest całe mnóstwo. Jeżeli potrafisz pisać – możesz tworzyć teksty na strony internetowe. Albo brać udział w kreatywnych konkursach. Czasem można w nich zgarnąć całkiem kosztowne nagrody, które mogą później zlądować na przykład na.. Allegro. Cóż.. trzeba sobie jakoś radzić 😉

Podziel się...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*