Aplikacja na telefon – CCleaner

Pośród gąszczu rozmaitych aplikacji na telefon komórkowy są i takie, które nie są zupełnie atrakcyjne. Nie instalujesz ich ani dla wyglądu ani z powodu fajnych obrazków czy opcji. Instalujesz bo musisz. No może nie tyle musisz ale chcesz żeby telefon lepiej działał a w przypadku smartfonów po porostu szybciej reagował 🙂

Część z nich to na pewno antywirusy

Tak tak,  smartfon to jak mały komputer – niezaprzeczalnie potrzebuje ochrony przed wirusami i oczywiście są takie aplikacje na telefon.  Jeśli nie macie koniecznie poszukajcie np avast lub podobne.

A druga grupa aplikacji na telefon to narzędzia usprawniające działanie systemu. Tak wiem, brzmi bardzo skomplikowanie i w tej chwili posądzacie mnie pewnie o jakieś ukryte zdolności komputerowe. Spokojnie żaden ze mnie komputerowiec 😀 Nawet nie wiem kiedy przeglądając różne aplikacje na telefon znalazłam program czyszczący – CCleaner. Po co mi on?  No cóż.. Z racji tej że robię mnóstwo zdjęć, skrinów i zapisuję codziennie jakieś przydasie informacyjne – pamięć w moim telefonie tragicznie się kurczy.. I karta pamięci nie pomaga.. No za dużo tego mam a wszytko wydaje się być niezbędne. Zdjęcia przerzucam zazwyczaj wtedy jak już nie mogę zrobić żadnego ?

Coś na to trzeba było poradzić 🙂

CCleaner jest idealny. Prosty do zainstalowania haha to jasne 😀 A przede wszystkim łatwy w obsłudze 🙂

Przy okazji widzimy pojemność pamięci naszego telefonu

  • Najpierw naciskamy ANALIZUJ – lewy dolny róg 😀 I czekamy sekund pięć. A po chwili widzimy co nasz program może wykasować żeby uwolnić pamięć od zbędnych plików. 

  • Następnie naciskamy CZYŚĆ i znowu czekamy. Spokojnie to trwa kilka sekund albo raczej jedne łyk kawy :DAlbo nawet dwa:)

I tyle. Koniec naszej „pracy” A telefon lżejszy o kilkaset megabajtów. Przy moim zapchanym telefonie to bardzo dużo 🙂

POLECAM SERDECZNIE bo jak sami widzicie ta aplikacja na telefon jest rak prosta w obsłudze i szybka w działaniu,  że szkoda nie wykorzystać jej możliwości. Warto mieć takiego „sprzątacza” – taki czy inny bardzo pomaga uwolnić nasz telefon od systemowy śmieci 🙂

Podziel się...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*