Suche usta – jak dbać o usta?

Można orzec, że usta, w pewnym sensie, są naszą wizytówką. Zupełnie jak dłonie. Przecież to właśnie na ustach, w większości, skupia się uwaga naszego rozmówcy. Jak dbać o usta, by dobrze wyglądały? Mamy na to kilka sposobów!

Jak dbać o usta? Zaprzyjaźnij się z oliwą

Dzięki niej uda się nawilżyć, i odżywić usta. Najlepiej, jeżeli ten „specyfik” będziesz stosowała regularnie – każdego wieczoru. Nasmaruj usta kilkoma kroplami oliwy. Możesz także wykorzystać olej kokosowy, który ja, osobiście, zdecydowanie polecam bardziej.

Stosuj peelingi

Dzięki nim usuniesz martwy naskórek. Proponuję przygotować sobie taki w wersji domowej. Na przykład z miodu, i dość grubo mielonej kawy. Ale tak naprawdę, jako peeling może posłużyć także masaż szczoteczką do zębów. Musisz jednak pamiętać, że nie może być on zbyt intensywny. Usta to delikatna część naszego ciała.

Jak dbać o usta? Przyda się też wazelina

Nie mam z nią najlepszych skojarzeń, i pewnie wiele z Was również odrzuca ten najpopularniejszy sposób na pielęgnację  ust w związku z dziwnymi skojarzeniami. A szkoda, bo wazelina jest naprawdę skuteczna, i świetnie dba o suche usta. Producenci wypuścili na rynek wiele wazelinowych opcji 😉 udało mi się nabyć na przykład taką w małym pudełeczku, o smaku czekolady. MNIAM 🙂 Aż chce się ją lizać 😉 ale… nie wolno! Bo najlepiej jest…

Zapobiegać!

Suchości ust off course. W związku z tym, ich lizanie jest wręcz zabronione 😉 Zwłaszcza, jak sobie je będziemy lizać na mrozie, albo na wietrze 😉 Nie nawilżajmy ust śliną. Lepiej użyć w tym celu specjalnego balsamu. Polecam!

Suche usta – czym jeszcze nawilżać?

Czymś, co zapewne większość z Was ma w domu. MIÓD! Idealny jest. Ale to musi być taki wiecie.. prawdziwy. Naturalny. A nie taki, w którym tonę cukru znajdziecie. Najlepiej więc wybrać się do jakiegoś pszczelarza.

Gimnastyka, buzi i języka

To wprawdzie żaden sposób na suche usta, ale na to by o nie zadbać, już tak. Usta trzeba trenować, bo jeśli nie będziemy tego robić, to ich kąciki szybko zaczną opadać. A wtedy buzia wyda się smutna.. i wyraz twarzy będzie bardziej srogi. Chcemy tego? Raczej nie! Róbmy więc codziennie dzióbki – choćby uśmiechając się by zrobić selfie 😉 . A uśmiechać się trzeba szeroko, aż poczujemy mocne napięcie w kącikach naszych ust.

Wiecie, że po stanie ust i ich kolorze można ocenić, czy w naszym organizmie nie dzieje się nic złego? No.. a tak w ogóle to.. usta mamy tylko jedne 😉 dlatego warto o nie zadbać. A może macie jakieś swoje sposoby na to, żeby dbać o usta?

 

Podziel się...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*