Założenie bloga – co nam daje? Wywiad z Basią z pierwsze-kroki.com

Założenie bloga często jest impulsem do zmian – poważnych, i dobrych. Kiedy stoimy na rozstaju dróg i zastanawiamy się którą z nich pójść potrzebujemy impulsu, który pomoże się podnieść i ruszyć naprzód. Dla mnie takim impulsem, kilka lat temu, stało się właśnie blogowanie. A jak to było z Tobą Basiu. Dlaczego zaczęłaś blogować? 

BASIA: Zaczęłam blogować ponad pięć lat temu. Wtedy jednak nie wiedziałam ,co niesie za sobą prowadzenie bloga. Nie miałam pojęcia że jest coś takiego jak współpraca z firmami czy eventy blogowe.

Blogowałam dla siebie – by odpocząć od dziecka, przygotowań do matury (tak, matury!). Powoli wkraczałam w ten świat, nie do końca pewna czy tego chce. Kryzysem była druga ciąża i to, jak zostałam podczas niej potraktowana.

Nie pisałam prawnie nic, poza stroną na facebooku, blog nie istniał. Później urodziła się Blaneczka i czasu dla siebie zostało niewiele. Mimo wszystko czułam że blog to coś więcej, nie chciałam z niego rezygnować. Wróciłam do blogowania 5 MIESIĘCY temu i masz rację, był to impuls do zmian – chciałam więcej. Myślę że to jak się zmieniam idealnie widać właśnie obserwując Pierwsze-Kroki. To miejsce żyje, rozkwita i jestem z niego bardzo dumna!

Basiu.. Miałam przyjemność obserwować jak rozkwitasz 🙂 Z szarej myszki stałaś się hmm.. piękną różą 🙂 Nieśmiała Dziewczynka, została pewną siebie kobietą, która nie skrywa już uśmiechu za burzą włosów. Czy założenie bloga przyczyniło się do tej zmiany?

BASIA: Założenie bloga – nie do końca. Poznanie osoby która mnie wspiera – Zdecydowanie tak. Masz rację, byłam hmm.. cicha, nieśmiała, skryta.. Przez ostatnie dwa lata wiele w moim życiu się zmieniło. Tak naprawdę Daniel pchnął mnie znów w ramiona bloga i jestem mu za to bardzo wdzięczna.

Doskonale wie, ile radości sprawia mi właśnie pisanie, dlatego nigdy mnie nie skrytykował – wręcz przeciwnie, doradza i pomaga. Podsumowując w dwóch zdaniach : Daniel pozwolił mi odkryć siłę i kobiecość, którą straciłam po poprzednim związku.

Blog utrzymuje mnie w dobrej kondycji psychicznej pozwalając na chwile dla siebie i dla moich czytelników, co jest dla mnie niezmiernie ważne.

założenie bloga

A gdybyś miała zacząć od nowa.. czy początki były by takie same? Czy starałabyś się nie popełnić jakiegoś błędu? A może założenie bloga od razu na własnej domenie? Prywatny hosting? Opowiedz proszę o tym, czego powinien się wystrzegać początkujący bloger, i na co zwrócić szczególną uwagę.

BASIA: Nie zmieniłabym nic! Szczerze.
Nie założyłam bloga by na nim zarabiać (nawet nie wiedziałam, że można). Może dlatego, na samym początku wiele osób mi zaufało – tak wtedy myślałam. Nie miałam pojęcia że istnieją blogerki które mają 60,100,200 tysięcy osób obserwujących je na Facebooku. Weszłam do tego świata zupełnie zielona i nadal się uczę.

Jedno jest pewne – nie sprzedawałam stronki za marne grosze, reklamując maskę do twarzy. Dopiero gdy blog stał się źródłem zarobku, postanowiłam przejść na własną domenę – za którą już trzeba płacić, a reklamując produkt za 20 zł nie dasz rady. Nie wiem czy warto na start wykupić domenę, zatrudnić grafika czy informatyka. Ja musiałam zobaczyć czy blogowanie jest dla mnie, gdy poznałam odpowiedź pchnęłam wszystko do przodu.

blog

Już niedługo Twoje pierwsze, blogerskie spotkanie – Blog Parenting Poznań. Przyznam, że niecierpliwie przebieram nóżkami i prze szczęśliwa jestem, że będę mogła i ja  w nim uczestniczyć. Skąd pomysł na zorganizowanie spotkania?

BASIA: Blog Parenting Poznań aktualnie zjada 90% mojego czasu w ciągu dnia – fizycznie, a 99% – psychicznie. Nawet moja rodzina jest wciągnięta do pomocy. Jest to duże spotkanie dla blogerów Parentingowych z całej Polski.
Pomysł początkowo był niewinny. Chciałam spotkanie dla 30 blogerek w parku rozrywki.. Jednak po rozmowie z dyrektorem marketingu, który chciał czegoś więcej, organizuję takie dla ponad 100! Zostałam wepchnięta na głęboką wodę, a czy uda mi się sprostać wymaganiom – okaże się 18 marca!

blog parenting poznań

Z jaką wiedzą wyjadą uczestniczki spotkania? Przedstaw nam proszę przy okazji jakiś plan ramowy..

BASIA: Będzie z nami sporo bardziej doświadczonych blogerów, którzy opowiedzą nam o blogowaniu od strony technicznej czy wizualnej. Dowiemy się też czegoś o noszeniu w chuście, wyborze odpowiedniego wózka.

Dzięki współpracy z Pogotowiem Ratunkowym, nauczymy się jak przeprowadzić pierwszą pomoc kobiecie w ciąży i małemu dziecku.

W małej sali oraz na kuchni odbędą się także warsztaty dla osób które się na nie zapisały : m.in. warsztaty noszenia w chuście, warsztaty gotowania z szefem kuchni Piotrem Skibą na produktach bonduelle czy owiane tajemnicą warsztaty z danonkami 🙂
Na tak zwanej strefie „patio” będą różni wystawcy. Kilka firm pokaże swoje produkty, a my blogerki będziemy mogły powalczyć o fajne współprace z nimi.
Plan pojawi się niedługo na stronce, nie chcę napisać czegoś co być może nie będzie miało miejsca.

A co trzeba zrobić, żeby móc wziąć udział w takim blogerskim evencie? No i czy Ty często jeździsz na tego typu spotkania? Dlaczego? I czy warto?

Jedyne, co aktualnie trzeba zrobić, to napisać do mnie e-mail : kontakt@pierwsze-kroki.com w którym zawarte będą takie informacje jak: imię i nazwisko, adres bloga, adres fanpage, ilość dzieci które będą obecne na spotkaniu. Mamy jeszcze trochę miejsc..
Osobiście już nie mam czasu na takie spotkania. Może po Blog Parenting zmienię zdanie i nagle zacznę się nudzić. W 2016 roku brałam udział w 3 eventach . Zakopane, Gniezno i Bydgoszcz – trzy zupełnie inne spotkania, każde wyjątkowe a co najważniejsze w przemiłej atmosferze. Blogerki to cudowne kobiety w realnym życiu!

blog parenting poznań

Basiu.. powiedz nam jeszcze tak na koniec, czy masz jakieś swoje ulubione gwiazdy blogosfery? Kto jest dla Ciebie przykładem?

BASIA: A mam kilka takich swoich perełek. Czytam bardzo chętnie takie blogi jak : Blog Ojciec, Buuba, Bakusiowo, Mum & the city, Oczekując, Szalonooka, Spod Kocyka – każdemu z nich kibicuję z całego serca! Chociaż.. jeszcze jest moja prawie sąsiadka – Matka Prezesa 🙂 Polecam te blogi!

Dziękujemy Basi za inspirujący wywiad, a Was zapraszamy na jej bloga, dostępnego pod adresem pierwsze-kroki.com  ( fp )oraz na wydarzenie Blog Parenting Poznań

Podziel się...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

4 komentarzy na temat “Założenie bloga – co nam daje? Wywiad z Basią z pierwsze-kroki.com

 • 28 lutego 2017 - 11:39
  Permalink

  Super 🙂 Mam nadzieję , że się załapię i będę mógł poznać osobiście 🙂 Pozdrawiam i już zaglądam na Bloga 🙂

  Odpowiedz
 • 28 lutego 2017 - 12:44
  Permalink

  I to najważniejsze, żeby blog był odskocznią, chwilą dla siebie, czyścicielem myśli 😉

  Odpowiedz
 • 28 lutego 2017 - 20:08
  Permalink

  Bardzo sympatyczny wywiad i blogerka. Myślę, że w wolnej chwili wejdę na tę stronę. Dziękuję za chwilę relaksu w postaci przeczytania tego tekstu 🙂

  Odpowiedz
 • 28 lutego 2017 - 20:26
  Permalink

  To miło jak pasja przeradza się w sposób na życie:)

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*