Brak czasu – czego zazwyczaj przez niego nie robimy?

Nazwałabym go chorobą tego wieku. Brak czasu. Ogranicza nas często i nie pozwala spełniać marzeń ani brnąć do wyznaczonego celu. Sama, wielokrotnie w ciągu tygodnia – a nawet dnia – mówię głośno : eh.. o ile więcej planów udałoby mi się zrealizować, gdyby nie ten permanentny brak czasu! A na co zazwyczaj nam go brakuje?

Brak czasu na … sprzątanie?

I nie chodzi mi tutaj wcale o codzienne porządki, bo jeśli każdego dnia nie umyjemy sterty naczyń i nie pozamiatamy podłogi to zarośniemy brudem. Myślę raczej o porządkach w wizytówkach na przykład. Albo o przejrzeniu płyt dvd, które zaszły już kurzem – czy pamiętasz w ogóle z jakich filmów składa się Twoja kolekcja? A kiedy ostatnio miałaś przyjemność coś obejrzeć? Może czas to zmienić?

Nie otrzymujemy krótkiego życia, lecz je takim czynimy

Może nieodpowiednio dobieramy priorytety? I właśnie dlatego wciąż brak czasu na zabawę z dzieckiem? Na puszczanie latawców, na lepienie razem z plasteliny albo z masy solnej.

Przez brak czasu nie stosujemy diet – bo przecież kto miałby chwilę, by zdrowo gotować? Nie mówiąc już o zdrowotnych spacerach, potyczkach z kijkami albo brzuszkach. A siłownia? Phi! Kto by tam miał na nią czas. Mamy czas za to na to, żeby objadać się pączkami siedząc przy komputerze i spijać kawy z bitą śmietaną – bo co będziemy sobie żałować, skoro żyje się raz.. i wciąż też..

Brak czasu na badania

A później okazuje się, że kogoś już nie da się uratować, bo jest za późno. Praca była ważniejsza. Terminy goniły, nie dało się inaczej. Po czym okazało się, że nagle czasu zostało niewiele. I co.. na co teraz zdążysz go spożytkować?

Czy Tobie też, wciąż brakuje czasu? Mi tak. I absolutnie nie wiem co z tym fantem zrobić. Dziś, po prostu wcześniej zamknę komputer. I pójdę pooddychać świeżym powietrzem. Może to rozjaśni mi umysł. Tobie też polecam!

Podziel się...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*