​Nietuzinkowy prezent na chrzest

Sukienka dla matki chrzestnej – jest. Buty – są. Ubranko dla chrześnicy w rozmiarze i we wzorek zgodnie z życzeniem rodziców – jest. Wszystko dopięte na ostatni guzik ale… pomysłu na prezent dla dziecka z okazji Chrztu Świętego jak nie było – tak nie ma. Chcąc podarować coś pięknego, trwałego i wzruszającego wykluczam możliwość obdarowania dziecka gotówką.

Przeglądam Internet w poszukiwaniu czegoś niebanalnego i nietuzinkowego.

Srebrna łyżeczka? Chyba po to, żeby wybić sobie zęby.  Srebrny smoczek – zasadność tego prezentu nadal pozostaje dla mnie nierozwiązaną zagadką. Przeglądam oferty znanych marek z branży jubilerskiej, ale nadal czuję niedosyt.

Zupełnym przypadkiem trafiam na wpis dotyczący biżuterii z mleka matki i odnośnik do sklepu internetowego:

Niezapominajka www.nie-zapominajka.pl,

oferującego złotą i srebrną biżuterię z perłami z mleka mamy karmiącej piersią, fragmentem zachowanego kikuta pępowinowego i włosków dziecka. Idea biżuterii idealnie wpisuje się w moją wizję idealnego prezentu na chrzest dla dziecka. Złoto – trwały materiał, który przetrwa lata i perła ocalająca od zapomnienia ulotne chwile związane z macierzyństwem i dzieciństwem. Kwintesencja piękna.

wp-1489357642067.jpg

Zastanawiam się jednak czy możliwe jest stworzenie biżuterii z mleka kobiecego. Ze strony internetowej producenta www.nie-zapominajka.pl dowiaduję się, że wszystkie perły tworzone są wyłącznie z materiału powierzonego przez Klienta, bez dodatku jakichkolwiek środków barwiących i koloryzujących. Producent zdradza, że mleko Klienta poddane jest sekretnej obróbce technologicznej umożliwiającej na połączenie go z żywicą jubilerską. Zachęcona pozytywnymi opiniami o produktach dostępnymi na funpage sklepu Niezapominajka Biżuteria z Mleka Mamy decyduję się na zawieszkę z żółtego złota z perłą z mleka mamy. Po wcześniejszych ustaleniach z mamą przyszłej chrześnicy wysyłamy zgodnie ze wskazówkami producenta mleko na adres firmy.

wp-image-1908913812jpg.jpgwp-image-578164287jpg.jpg

Po niespełna miesiącu otrzymałam to czego szukałam od dawna: prezent na chrzest będący kwintesencją piękna i elegancji, który jest niebanalny i nieszablonowy. Jakość wykonania produktu nie budziła moich zastrzeżeń i mimo, że kilkakrotnie zmieniałam wybór zawieszki sprzedawca nie okazał swojego zniecierpliwienia i zdenerwowania. Wyrób polecam wszystkim mamom i rodzicom chrzestnym.

Autor: Kornelia

 

Podziel się...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*