Sposób na (s)życie

Odkąd pamiętam moje myśli krążyły gdzieś obok szycia. Szycie na maszynie było nieosiągalnym marzeniem. Tak mi się wydawało.. Chciałam by moje córki były ubrane podobnie bądź tak samo. Niestety znaleźć takie same ubranka w różnych rozmiarach graniczyło z cudem, a koszt szytych na zamówienie wydawał mi się olbrzymi, ponad moją barierą finansową.

Któregoś wieczoru stwierdziłam, że skoro wszystkiego można się nauczyć to dlaczego by nie spróbować szyć.  Czy szycie na maszynie jest aż takie trudne? Od myśli do czynu była dłuższa droga. Na pożyczonym, starszym ode mnie Łuczniku, stawiałam pierwsze swoje kroczki. W sumie to bardziej się bawiłam z ustawieniami niż szyłam.

Pamiętam radość, jaką odczuwałam, szyjąc pierwszy organizer. Daleko mu do ideału, ale co tam. Od czegoś trzeba zacząć. A najlepiej od takich prostych rzeczy typu poduszka, kołderka. Z początku ciężko zapanować nad ściegiem, bo wszystko strasznie jeździ na boki. Ale zapewniam, że później jest lepiej. Aktualnie po kilku miesiącach codziennych prób i błędów szyję ubranka dla moich dziewczyn.

Teraz rozumiem, dlaczego niektóre rzeczy typu hand made są tak drogie. I nie chodzi tylko o szycie na maszynie:P I zazwyczaj cena idzie w parze z jakością. Można kupić coś taniej, ale nie można być pewnym, czy po pierwszym praniu się nie rozpadnie. Dobre materiały są drogie a za krawcową z doświadczeniem też trzeba sobie policzyć.

Jedno jest pewne – takie hobby choć nie jest łatwe to z czasem daje mnóstwo satysfakcji. Nie zniechęcajcie się, próbujcie. Warto pomęczyć się na początku, popsuć kilka materiałów, uszyć coś krzywo. W końcu się uda 🙂 Zależy od Waszej motywacji 🙂 A piękne materiały same się proszą żeby z nich coś nowego wyczarować 🙂 Można z czasem uszczęśliwić swoimi wytworami nie tylko najbliższych.

I doceniajcie ręczne robótki, bo ich cena to nie tylko kilka nitek, ale piękne trwałe materiały i serce włożone w pracę. Warte swojej ceny. No i oczywiście jedyne w swoim rodzaju. Bycie niepowtarzalnym jest dla dziecka nie do przecenienia. A piękne kolorowe ubrania z ulubionymi bohaterami nosi się z dumą i radością 🙂

Autor: Gianna. 🙂

Podziel się...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*