Przejedzenie – domowe sposoby na niestrawność

Przejedzenie, to poświąteczny problem wielu z nas. Ja, na szczęście, w tym roku zaspokajałam jedynie ten prawdziwy głód, nie emocjonalny, i poza spróbowaniem świątecznego ciasta, więcej grzechów nie pamiętam. Ale są i tacy, którzy przez wzgląd na nie najlepszą pogodę, woleli posiedzieć przy świątecznym stole i objadać się niekoniecznie zdrowymi potrawami. Po Świętach pozostał im zatem głównie ból brzucha. Czy są jakieś domowe sposoby na niestrawność?

Pij herbatę

Tak naprawdę, powinieneś teraz wlać w siebie całe mnóstwo płynów. Ja, osobiście, polecam ogromną ilość wody – najlepiej z cytryną. Ale na przejedzenie i niestrawność pomoże też herbata. Nie byle jaka, odpowiednio zaparzona i taka, żeby tą herbatą naprawdę smakowała. Ja jestem herbacianą maniaczką, ale i tak wolę tą słabą, prawie bez koloru. W tym przypadku jednak, musi być aromatyczna. Rozgrzeje Cię, ale przede wszystkim, będzie stymulować wydzielanie soków żołądkowych. Polecam zatem herbatę czarną, oraz zieloną, która szybko zlikwiduje to drażniące uczucie pełnego żołądka.

Domowe sposoby na przejedzenie? Antidotum Kleopatry

Wystarczy zmieszać łyżkę octu jabłkowego, ze szklanką wody, oraz odrobiną miodu. Wypij na pusty żołądek. Szybko pomoże na przejedzenie. A ocet jabłkowy warto włączyć do codziennego menu, bo dodatkowo oczyszcza organizm z toksyn.

A może alkohol?

On też pomoże na przejedzenie. Ale musi to być na przykład kieliszek wódki pieprzowej. Albo lampka wytrawnego, czerwonego wina. Pamiętaj jednak, żeby nie przedobrzyć. Jeśli wypijesz zbyt dużo, dolegliwości tylko się nasilą.

Kleik z siemienia

Możesz zmielić nasiona lnu, bądź kupić już zmielone. Łyżkę proszku, zalewasz szklanką wrzątku i odstawiasz na 15 minut. Taki kleik należy spożyć na godzinę po odejściu od stołu.

Zbawienna moc przypraw

Z ich pomocą również można pobudzić trawienie, a dodatkowo zniwelować wzdęcia. Aby zioła stały się domowym sposobem na niestrawność, trzeba połknąć łyżkę kminku, majeranku albo kopru, i zapić to obficie wodą – przynajmniej szklanką.

Można również sięgnąć po medykamenty, ale to już ostateczność. Warto najpierw wypróbować domowe sposoby na przejedzenie, które są naprawdę skuteczne. Mam jednak nadzieję, że nie musicie ich sprawdzać.

Podziel się...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*