Prezent dla przedszkolaka – co kupić takiemu maluchowi?

Lubimy dawać upominki naszym małym pociechom, zarówno z okazji jakiejś okazji, jak i bez niej. Ale taki prezent dla przedszkolaka, to nie lada wyzwanie. I wcale nie przez niedostępność ciekawych produktów, ale przez ich nadmiar. Co ofiarować szkrabowi by mieć pewność, że będzie zadowolony?

Prezent dla przedszkolaka – książka, czy zabawka?

Jestem zdania, że nie powinno się takim maluchom ofiarowywać ubrań. Oczywiście, jeżeli jakaś ciocia zechce przynieść naszemu dziecku czapkę z ulubionym, bajkowym bohaterem to spoko. Ale my, rodzice, mamy obowiązek kupować bąkom odzież, więc upominkiem powinien być gadżet, zabawka lub książka.

Mam taki swój jeden ukochany sklep internetowy, w którym zawsze poszukuję inspiracji, gdy muszę kupić prezent dla przedszkolaka. Swoje dzieci znam, wiem co lubią, więc idę do sklepu z gotowym pomysłem, ale gdy mam zakupić coś, co będzie upominkiem dla kogoś innego, zawsze zaglądam najpierw tam. I dla Was,  tym razem, wyszperałam trochę fajnych inspiracji. Może skorzystacie też przy okazji dnia dziecka? 😉

Klocki, układanki i puzzle

Tyle tego, że głowa mała. U nas puzzle sprawdzają się średnio. Chyba, że są to jakieś propozycje niestandardowe. Trójwymiarowe, piętrowe. Wtedy i ja chętnie układam. Klocki? Klocki chyba lubi każe dziecko. Układanki także – o ile lubi zagadki logiczne.

Pierwszą moją propozycją jest drewniana układanka magnetyczna zwierzątka – marki Janod. Absolutnie rewelacyjna. Ćwicząca kreatywność. Kolorowa. I trwała. Ale muszę przyznać, że wszystkie zabawki tej marki właśnie takie są. (klikając na zdjęcia, zostaniecie przeniesieni na stronę przedmiotów, tam zawsze więcej słów nt. wybranej zabawki)

Gra magnetyczna, świetnie sprawdzi się także w podróży. Niby dla starszych maluchów, ale pięciolatek spokojnie da sobie z nią radę. WCIĄGA. Do tego stopnia, że i rodzic może się czasem przy niej zapomnieć.

A to, prawdziwa petarda do twórczej zabawy. Ja wiem, że LEGO jest fajne, i ponadczasowe, ale czasem warto spróbować czegoś nowego, a taki prezent dla przedszkolaka da mu przynajmniej kilka godzin niezapomnianej zabawy. Znacie klocki jeżyki? Nie? To biegnijcie, by o nich poczytać!

Drewniane klocki CUBIKA naprawdę poruszają wyobraźnię. Trwałe, wieloelementowe, w wersji dla chłopca, i dziewczynki ( więcej zdjęć w sklepie).

Układanek magnetycznych tam całe multum. Zajrzyjcie, oniemiejecie. I wyjść będzie trudno. Z podziwu również. Ale ja Wam chcę pokazać jeszcze puzzle. Takie, co to nam pomagają spędzać miłe, rodzinne chwile. Zwyczajne nas nudzą, ale takie z figurkami, to już jest coś!

Puzzle patyczki, też się podobają:

Fajne są też zabawki 2 w 1. Dzięki temu, że mieliśmy puzzle do kolorowania, moje dzieci choć od czasu do czasu trzymały w ręku kredki 😉

Zabawki kreatywne

Tego nigdy za wiele. Ale te też trzeba umieć mądrze wybrać. Na jakie zabawki warto zwrócić szczególną uwagę?

Klocki tekturowe GIGI GIANT. Pisaliśmy już o nich tutaj –> KLIK. Zabawka, która zajmuje dość sporo miejsca, ale jest warta swojej ceny.

A jeżeli jesteśmy już przy tekturowych zabawkach – które szczerze polecam – to warto też zwrócić uwagę na przykład na zestaw: stajnia i koniki.

Co jeszcze polecam? Kilka innych, ciekawych propozycji (po kliknięciu w zdjęcie, przeniesiecie się na stronę z opisem).

Jak widzisz, znajdziesz tam prawdziwą skarbnicę prezentowych inspiracji. Jeżeli szukasz prezentu dla przedszkolaka – i nie tylko – koniecznie tam zajrzyj. Na pewno wyjdziesz z gotowym pomysłem na upominek. Powodzenia. I.. cierpliwości 😉

Podziel się...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*