Atrakcje dla dzieci – Gniezno i okolice

Weekend majowy w pełni. Już podawaliśmy Wam propozycje na te długie leniuchowanie. I nie o grillu tu mówię czy odwiedzinach u rodzinki. Co jak najbardziej jest trafione i przyjemne. Ale tyle wolnego z pewnością natchnie Was i nabierzecie ochoty na skorzystanie z atrakcji dla dzieci w Gnieźnie i okolicach. A okolice naszego miasta, wbrew pozorom, oferują kilka perełek.

No to gdzie się ruszyć kiedy słonko ładnie świeci a dzieciaki zaczynają się nudzić w domu 🙂 Wyszukałam dla Was kilka miejsc, z których nie raz korzystaliśmy cała rodzinką. Oto najciekawsze atrakcje dla dzieci w okolicach Gniezna:

  • Dobrze się baw! To pierwsze takie miejsce w naszym Gnieźnie, w którym dzieci zamieniają się w małych odkrywców. W niewielkich grupach – do 8 dzieci – organizuje się tam różnego rodzaju warsztaty tematyczne. Dzieciaki zamieniają się w  chemików, przygotowują domowe kosmetyki, poznają tajniki decoupage. Nowością na gnieźnieńskim rynku jest również to, że rodzic może tam zostawić swoje dziecko pod opieką animatorów, i wyjść na przykład na zakupy, czy też na siłownię. W tej fabryce zabawy odbywają się także cykliczne imprezy – jak na przykład Dzień Smerfa – już 30 czerwca. Na każdego będzie czekał słodki poczęstunek – a dzieci przebrane za smerfy otrzymają upominki. To miejsce wyjątkowe również dlatego, że można w nim zorganizować takie urodziny dla dziecka – o jakich tylko zamarzy. Kreatywność animatorów nie zna granic. Dodatkową atrakcją jest maskotka kota Sylwestra, która uświetnia każde przyjęcie – nie tylko urodzinowe. Animatorzy przyjmują również zamówienia na organizację urodzin w domu klienta – z wielkimi bańkami , tatuażami brokatowymi, malowaniem buziek, i całą masą super zabaw i konkursów z nagrodami!

urodziny gniezno

urodziny gniezno

klaun gniezno

obsługa imprez gniezno

urodziny gniezno

klaun gniezno

Rzut beretem od Gniezna. Piękna wyspa, przez ostatnie lata bardzo zadbana i przystosowana do zwiedzania. Warto zapoznać dzieciaki z tym historycznym miejsce. A przepłynięcie na wyspę i spotkanie z blaszanymi rycerzami będzie fajną przygoda. Na wyspie jest też oczywiście niesamowity zabytek – najstarszy obiekt sakralno-mieszkalny. Tam podobno dokonał się Chrzest Polski. Dzieciakom chodzącym do szkoły powinno się spodobać. A dla młodszych spotkanie ze zwierzakami też będzie niezapomniane.

Po drodze jest tez muzeum, wioska w Dziekanowicach – stare chaty i zwierzaki oraz plaża na jeziorem lednickim. Malownicze miejsce, ostatnimi czasy pięknie odnowione. Miły spacerek z dzieciakami gwarantowany 🙂

W sezonie odbywają się tam rekonstrukcje jak w Biskupinie. Nie raz natknęliśmy się np na wojów snujących opowieści czy ostatnio koncert muzyki dawnej. Sprawdzajcie na bieżąco co się tam dzieje. Tym bardziej że jest bardzo blisko Gniezna 🙂

 

Idąc tym tropem, punktem obowiązkowym jest oczywiście Biskupin. To już co prawda wycieczka całodniowa. I sam spacer zajmie co najmniej dwie godzinki. Ale teren Biskupina jest tak malowniczy, że dzieciaki i rodzice będą bawić się wyśmienicie:)

W sezonie – można podziwiać wioski i stragany.

Dzisiaj np odbywa się Rodzinna Gra Terenowa. Majowe atrakcje do środy włącznie.

A we wrześniu jak co roku festyn i moc atrakcji 🙂

 

Kilka chwil jazdy samochodem i jesteśmy w Rogowie – w Parku Dinozaurów. No tu to warto nawet kilka razy przyjechać, nawet co roku 🙂 Moc atrakcji dla dzieci i dorosłych. Oprócz wycieczki pośród dinozaurów naturalnej wielkości czeka na dzieciaki park linowy, quady, kolejka, plac zabaw czy automaty 😀 Jest też małe muzeum dinozaurów.

Tuż koło Gniezna, w stronę Poznania jest niewielka mieścina w której jest nietypowe, jedyne w swoim rodzaju muzeum. Jest to Muzeum Miniatur – w mini formacie najpiękniejsze zabytki, kościoły np katedry z Gniezna i Poznania. Dzieciakom się podoba 🙂

A podczas majowego weekendu też uszykowali atrakcje 🙂 Zajrzyjcie tam koniecznie 🙂

 

  • POZNAŃ – jeden dzień spokojnie wystarczy 🙂

ZOO – nowe poznańskie zoo, mnóstwo przestrzeni dla zwierzaków i spacerków rodzinnych 🙂

 

Palmiarnia – niesamowity spacer wśród dzikiej roślinności 🙂 

To chyba najciekawsze atrakcje dla dzieci w okolicach Gniezna 🙂 Koniecznie wybierzcie się choć raz w każde z tych miejsc. Na pewno nie będziecie żałować. Powiem więcej – będziecie tam wracać co roku albo nawet częściej 🙂 A dzieciaki będą zachwycone. Dobrze jest zaplanować taki wypad wcześniej i śledzić strony danego miejsca. Ale spontaniczny wypad też będzie trafiony :)W sezonie dzieje się tam jeszcze więcej 🙂 Polecamy 🙂

Podziel się...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*