Jak pozbyć się mrówek? Skuteczne sposoby na to jak zwalczyć mrówki!

Pojawiają się w wielu domach, spędzając sen z powiek. Natychmiast chowamy wszystko do szczelnych pojemników, bo gdy wyobrażamy sobie, że mogły dreptać po jedzeniu mamy świadomość, że mogły przenieść jakieś choroby. Jak pozbyć się mrówek, kiedy już weszły do domu? Jak je zwalczyć? Czy są na to jakieś skuteczne sposoby? A i owszem!

Jak pozbyć się mrówek? Inwazja „obcych”

Gdy tylko przychodzi wiosna, wielu mieszkańców parterowych mieszkań czy domów może spodziewać się prawdziwej inwazji mrówek. U nas – wprawdzie – akurat te potworzyska jeszcze nigdy się nie pojawiły, ale u Rodziców – w domku – taka inwazja się czasem przytrafia. Co zrobić, żeby pozbyć się wstrętnych robali? Jak zwalczyć mrówki?

Środki chemiczne

Bardzo skuteczne, choć jednak dość szkodliwe, i trzeba z nimi uważać w przypadku, gdy mamy w domu małe dzieci. Szczerze polecam BORAKS. Jest to biały proszek, łatwo dostępny, który przed wykorzystaniem należy wymieszać z ugotowanym jajkiem, a dokładnie jego żółtkiem. Taką mieszanką wykładamy w miejscu, gdzie mrówki przebywają najczęściej, i pozwalamy, żeby jadły ile wlezie. To dość drastyczna metoda, bo dosłownie wysusza robale.

Są jeszcze inne, chemiczne, skuteczne proszki. Między innymi: Expel, czy Faracid. Polecam również RAID. Ten w sprayu. Nie pachnie źle, a dodatkowo działa także na inne, wstrętne robale, więc jest wielozadaniowy.

Można także kupić także specjalne płytki, które pomogą zwalczyć mrówki. Wykłada się je w pomieszczeniach, a ich działanie trwa około miesiąca – nawet do trzech. Ich koszt to około 10 zł. Także nie tak dużo.

Jak zwalczyć mrówki domowymi sposobami?

Bo można i tak. I ja – przyznam szczerze – byłabym im wierna. Do pozbywania się mrówek można wykorzystać miód. Tak się składa, że mrówki go uwielbiają. Więc wyłóż go na talerzyk, i pozwól, by zapełnił się owadami, które się do niego przykleją. A później spłucz wszystko dokładnie, i nałóż kolejną porcję.

Sprawdzi się także proszek do pieczenia,który, jak się zapewne domyślasz, będzie pęczniał w żołądku mrówek. Jeśli natomiast nie chcesz ich „zbierać”, a raczej odstraszyć, to w miejscu, gdzie przebywają najczęściej, ułóż pomidorowe liście. Nie znoszą ich zapachu.

Działa także przemywanie szafek i podłóg wodą w octem, spleśniała cytryna (Chryste Panie – to trochę hardcore), albo cynamon.

Masz w domu mrówki?  A może miałaś? Jak udało się Tobie je zwalczyć?

Podziel się...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

2 komentarzy na temat “Jak pozbyć się mrówek? Skuteczne sposoby na to jak zwalczyć mrówki!

  • 2 maja 2017 - 12:35
    Permalink

    Mrówka to mój niechciany koleżka w ogrodzie.Kiedyś używałam tylko chemicznych preparatów na wzgląd teraz moich małych dzieci staram się używać domowych sposobów.Czy to proszek do pieczenia,czy też nagietki,których nie lubią.Nawet kalkulując takie sposoby są tańsze od marketowych mikrogranulek czy innych środków.Moja babcia pamiętam,że stosowała skórki pomarańczy na takie miejsca a ja jestem ciekawa jeszcze ziaren kawy,które podobno też działają odstraszająco 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*