Jakim jesteś sportowcem? Co daje aktywność fizyczna? Sprawdź!

Gdybyś miał wybrać? Którą osobę chciałbyś bliżej poznać? Z którą chciałabyś się zaprzyjaźnić? Z osobą A, B czy C?
Osoba A: Nie chcę ! Już nie mogę…. wszystko bez sensu……
Osoba B: Uda się ! Nie dam się pokonać!  Będę zwycięzcą w walce o siebie z samym sobą! Nie jest tak źle…
Osoba C: Nikt nie widzi. Mniej wysiłku, trochę kłamstwa….
Którą osobę wskazałeś? Dlaczego to ważne? Odpowiedź na pytanie znajdziesz w tym artykule.

Walcz lub giń. Decyzja goni decyzję.  Idziesz przez swoje życie spotykając na drodze przeciwności. Co wtedy robisz? Mówisz „stop ” i rezygnujesz czy stawiasz krok do przodu myśląc ” uda się ” i działasz. Jaki jest Twój dzień?  Dom, praca, dom, praca…

Czy masz w życiu pasję, która uskrzydla? Co nią jest? Moją odskocznią od codzienności był i jest sport, a obecnie CrossFit i jazda szybka na rolkach. Jaka aktywność sprawia, że ładujesz swoją baterię, że odczuwasz zmiany na lepsze? Czy tak jak ja radość daje Ci ruch? Czy poddajesz się za szybko? Czy stosujesz się do zasady fair play?  Jakim sportowcem jesteś?

A, B czy C ?

Mówi się, że to właśnie sport  ma cudowną moc, gdyż szlifuje charakter. Widać również jak na dłoni kim jesteś w walce ze sobą podczas ćwiczeń. Czy jesteś zwycięzcą , przegranym na samym starcie  czy oszustem. Czy jesteś osobą A , osobą B czy osobą C…… i w taki sposób najczęściej podchodzisz do życia, do problemów, obowiązków. Pamiętasz? Zadałam na początku pytanie? A,B czy C? Z którym tak naprawdę SOBĄ chciałbyś się zaprzyjaźnić? Bo o Ciebie mi chodziło.

Jaki jesteś?
Czy potrafisz być szczery wobec siebie?
Co może dać Tobie sport?

CO DAJE SPORT ?

Dla coraz większej ilości osób uprawianie sportu jest nie tylko modne. Jest bowiem sposobem spędzania wolnego czasu w ruchu, jest nadzieją na  przedłużenie dobrej kondycji na zaawansowane wiekowo lata. Aktywność ruchowa daje człowiekowi radość, zadowolenie, a jako istocie społecznej również szansę na poznanie ciekawych ludzi, których łączy ta sama pasja. Jednakże nader wszystko sport pokazuje jakim jesteś człowiekiem, jak radzisz sobie z problemami i obnaża  słabości. Jednocześnie pozwala ( pod warunkiem, że chcesz ), szlifować swój charakter. Pozwala stać się osobą B nie tylko na treningu, ale w życiu! Bo uwierz, walka z ciężarami by je podnieść, walka by ukończyć bieg, walka z poprawnym powtórzeniem ćwiczenia, sukces w zapamiętaniu sekwencji kroków na aerobiku, wytrwałość i zadowolenie z pierwszego podciągnięcia na drążku pozwoli z optymizmem i odwagą zmierzyć się Tobie z przeciwnościami losu poza salą treningową. To co wypracujesz na treningu ucząc się współpracy z innymi możesz przenieść na inny grunt.

Sport ,nie ważne w jakiej formie, uczy pokory, pozytywnego nastawienia wobec życiowych przeszkód. Uczy cierpliwości i gotowości na nowe. Uczy wytrwałości, szacunku do ciała i jego akceptacji. Daje odwagę i świadomość, że można więcej. Pokazuje,że zasadę fair play warto przestrzegać z szacunku do siebie i innych. Buduje charakter, jeśli tylko chcesz.

Właśnie tak jest w moim przypadku!

Greg Glassman, twórca CrossFit’u powiedział: „Ludzie sukcesu dążą do ciężkich rzeczy.  Ludzie, którym się nie udaje, unikają ich „. Czy jesteś człowiekiem sukcesu? Jeśli nie, to wiedz, że możesz nim być.  Co, jeśli z treningu na trening, z miesiąca na miesiąc dostrzegasz progres? Co jeśli widzisz, że biegasz dłuższe dystanse? Co, gdy 1 nieudolna pompka zamieniła się w 20 idealnie wykonanych ? To oznacza, że swój sukces ( nawet drobny) w aktywności, którą wybrałeś możesz przenieść na resztę dnia i wzmocniony efektami na treningu odważnie stawić czoło innym „spowalniaczom”.

Droga do sukcesu nigdy nie jest łatwa, a sukces może być mały i duży. Jednak to i tak sukces!
Jest jeszcze coś. O czym musisz pamiętać. Oszuści nigdy nie wygrywają.
LEPSZA WERSJA SIEBIE.

Kiedy sportowiec oszukuje, co to mówi o jego charakterze? Oszukiwanie jest słabe. Okłamujesz siebie i innych. To także lekceważenie trenera, który poświęcił czas i swoje doświadczenie by Ci towarzyszyć. Oszukiwanie jest lekceważeniem wszystkich tych, którzy uprawiają z Tobą daną aktywność fizyczną. Gdy z ogromnym uśmiechem na twarzy poklepujesz innych plecy i przybijasz dłonią piątkę patrząc w oczy ,wiedz, że inni  widzieli jak oszukiwaleś. Takie zwycięstwo nie jest zwycięstwem.

Prawdopodobnie nigdy nie usłyszysz od współtowarzyszy, że oszukiwaleś, bo byli zbyt zajęci podczas treningu walką z przekraczaniem swoich granic szlifując to co najlepsze, starając się być dobrym, uczciwym sportowcem. Bo tacy istnieją i takim możesz być. Osobą, która gra fair i tak łatwo się nie poddaje. Jest jednak szansa, że usłyszysz o tym od trenera, który będzie przypominać o zasadzie fair play. Prawdopodobnie więcej niż jeden raz.

O CO CHODZI ?

Chodzi o to, że jako sportowiec ludzie wokół – Twoi towarzysze wspierają Ciebie bez względu na to, jak szybko skończysz lub ile kg masz na  sztandze czy jak szybko biegasz. Kiedy wszystko zostało powiedziane i zrobione, jedyną osobą, z którą walczysz, jesteś​ Ty  sam.

Więc co zyskujesz oszukując ?

To rozczarowujące, gdy widzi się, że ktoś obok ciebie oszukuje.

 

Bądź pozytywny, bądź skupiony i nie oszukuj siebie oraz innych.
Bo chodzi o uczciwą walkę tylko ze sobą na sali, w terenie. To doda Ci mocy, którą będziesz mógł wykorzystać pokonując kolejne życiowe zakręty!

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o treningu CrossFit zapraszam do lektury innych artykułów na portalu, na przykład tych 🙂 :

1. Czym jest CrossFit?

2. CrossFit. Zasady. Co otrzymasz w zamian?

3. Społeczność CrossFit.

4. CrossFit. Co mówi trener?

 

Pozdrawiam,

Mrs. Zakręcona Ryba

 

Podziel się...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*