GRY PLANSZOWE, które warto poznać. „Złoty pociąg” i „Dywizjon 303” firmy ALEXANDER.

GRY planszowe zaczynają ponownie być atrakcyjną formą spędzania czasu z rodziną czy znajomymi. Poznaj dwie gry, które nawiazują do wydarzeń prawdziwych.

Gra” ZŁOTY POCIĄG” firmy ALEXANDER

To wyjątkowa zabawa na planszy, nawiązująca do rzeczywistych poszukiwań, o których mówiła cała Polska. Okolice Wałbrzycha i poszukiwanie tajemniczego składu ze skarbami faszystów, którego ciągle nie odnaleziono. Tu masz szansę go odnaleźć.

Grając w tą grę wcielamy się w archeologów, którzy na pierwszym etapie gry muszą przygotować się do poszukiwań i pozyskać odpowiednie zasoby i zezwolenie, a następnie przystąpić do kopania, w celu odnalezienia zrabowanego złota.

Zawartość opakowania:

– plansza z torem gry,
– plansza z otworami,
– karty- 55 szt.
– żetony tekturowe- 12 szt.
– kulki- 3 szt.
– pionki/postaci- 4 szt.
– podstawki pionków- 4 szt.
– kostka do gry,
– katapulta,
– klepsydra,
– instrukcja korzystania z gry.

Kategoria wiekowa: 7+
Ilość graczy: 2 – 4

Jakość plansz, pionów, katapulty oraz pozostałych komponentów jest bardzo wysoka. Pionki przypominają znane postaci z filmów i gier komputerowych co sprawia, że gra jest jeszcze bardziej atrakcyjna. Plansza przedstawia dwa tory poruszania się. Na pierwszym, zewnętrznym torze trzeba zdobyć sprzęt, zezwolenie na wykopaliska, a także pieniądze oraz mapę. Na wewnętrznym torze przystępujemy do szukania w ziemi.
Używając katapulty możesz z łatwością pokonać przeciwnika.

Gra naprawdę wciąga ,tylko obowiazkowym jest zaznajomić się z zasadami gry. Wydawałoby się,że gra kierowana jest typowo dla chłopców…to błędne myślenie. Dziewczęta lubiące tajemniczość i przygodę również polubią „Złoty pociąg”.

 

GRA „DYWIZJON 303” firmy ALEXANDER

Kolejna gra „Dywizjon 303” również nawiązuje do prawdziwych faktów z czasów wojny. Ktoś w firmie Alexander wpadł na świetny pomysł by w grze przemycić historię – zdarzeń II wojny światowej- bitwa o Anglię.

W grze uczestnicy zostają jednym  z pilotów słynnego polskiego Dywizjonu 303. Każdy z graczy wyrusza na portal, a jego zadaniem jest jak najszybszy powrót do bazy.W trakcie walk można zostać samemu strąconym, może zabraknąć paliwa lub można zagubić się w chmurze. Zwycięzcą zostanie ten, kto cało pierwszy powróci z patrolu z 3 zwycięstwami (zdobywając 3 żetony). Oprócz instrukcji gry znajduje się także książeczka opisująca zmagania lotników podczas bitwy o Anglię, opis poszczególnych jednostek oraz wiele innych ciekawostek nawiązujących do zdarzeń II wojny światowej.

 

Zawartość pudełka:

plansza,

-4 pionki,

-12 żetonów,

-kostka,

-instrukcja.

Wiek graczy: +5

Ilość graczy: 2-4

Obie gry planszowe są godne polecenia ze względu na ciekawą tematykę opartą na faktach, bardzo dobrą jakość wykonanych pomocy, atrakcyjną cenę (w zależności od sklepu od 12zł do 20zł) oraz bogatą notkę historyczną wprowadzającą w tematykę gry. Obie gry polecam dzieciom  w wieku +9.

Sądzę, że nawiazanie w zaprezentowanych grach do zdarzeń prawdziwych, szczególnie do walk  polskich bohaterów-lotników to doskonały pomysł, by zainteresować historią i rozwijać poczucie patriotyzmu wśród dzieci.

Jakie gry planszowe są Twoimi ulubionymi? Które Ty polecasz?

 

Pozdrawiam,

Mrs. Zakręcona Ryba

Podziel się...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*