Gniezno bez kurtyny – spotkanie teatralne na rynku

W ten weekend,  do soboty włącznie, mieliśmy możliwość poczuć się jak w teatrze, bez kurtyny, na naszym gnieźnieńskim rynku. Cykl spotkań, jest częścią Królewskiego Festiwalu Artystycznego. 

To już trzeci rok

Trzy lata z rzędu, mamy przyjemność gościć uliczne, i niezależne teatry w naszym mieście. Kto, na gnieźnieńskim rynku pojawił się w tym roku?

  • Teatr „Krzyk” oraz Tarminus a Quo – w piątek
  • Teatr Krzyk, Pomarańcze w Uchu na Skarpie bez Kartki, Terminus A Quo – w sobotę.

Teatr uliczny, ma za zadanie przede wszystkim zaangażować publiczność do wspólnej zabawy. Jako, że na rynku zebrało się sporo osób, część z nich, chętnie wchodziła w interakcje z artystami.

Było coś dla dzieci, i coś dla dorosłych

Odważne sceny, w wykonaniu „czarownic”, czy księżniczki, zaklętej w syrenkę. Próby ognia, i wody. A wszystko to na wyciągnięcie ręki, tuż przed nami.

Wszystkie występy opatrzone były humorem, ale też wymagały od odbiorcy dystansu, zarówno do siebie, jak i do otaczającej nas rzeczywistości. Nie wszyscy, zebrani na rynku gnieźnianie zrozumieli współczesną sztukę. Jedno jednak jest pewne – spotkania teatru bez kurtyny to świetna alternatywa do spędzenia czasu z rodziną.

Nam, udało się dotrzeć na „Legendę o zaklętej księżniczce, i gnieźnieńskim zamku. Zapraszamy, do obejrzenia fotorelacji.

bez kurtyny

gniezno

Królewski Festiwal Artystyczny

Teatr bez kurtyny

Podziel się...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*