Halloween najprostsze ozdoby i dekoracje.

Zaczyna się czas nieustannego świętowania. Dla niektórych zaczął się wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolengo hehe. Dla innych z nadejściem jesieni i popularnego ostatnio Halloween. W związku z tym mam dla Was kilka propozycji na Halloween najprostsze ozdoby i dekoracje.

Może trochę nieadekwatnym czy niefortunnym jest nazywać Halloween świętem. Jest to raczej okazja do wygłupów niż wspominanie jakiegoś ważnego wydarzenia czy osoby.

Chyba już większość wie skąd się wziął zwyczaj obchodzenia tego dnia. Wypada dokładnie dzień przed 1 listopada. Wywodzi się z czasów pogańskich. Kiedy to bogami były siły przyrody, a kalendarz tworzyło odliczanie czasu od jednej pory roku do nastepnej. Najgorszym czasem była zima. I to m.in. stąd wywodzi się zwyczaj przebierania się. W listopadzie wypadał też „obrządek” wspominania zmarłych. W niektórych stronach przynoszono na groby jedzenie itp. żeby odgonić złe duchy. W innych częściach starego kontynentu ludzie rozpalali ogromne ogniska, wokół których zbierali się mieszkańcy danej osady/wioski/miejscowości. Ubierali się w łachmany żeby swoim upiornym wyglądem przegonić demony. Teraz stroje są bardziej wyszukane hehe.
To tak w dużym skrócie. ?

Jeśli potrzebujecie zgłębić wiedzę o Halloween to istnieje wiele stron, które mają szczegółową wiedzę na temat pochodzenia tego dnia. Najlepsze są strony anglojęzyczne. ?

Ale ale, miało być o ozdobach.

Oto kilka pomysłów na proste ozdoby z papieru czy przy użyciu farby. Wybierzcie coś dla siebie i swoich dzieci.

PAJĄKI – materiały użyte to papier, farba i ręce. Inne są bardziej wyszukane, miedzy innymi z papieru kolorowego i sprężynek.

DUSZKI – rolki po papierze toaletowym, balony świecące w ciemnosciach, papier kolorowy, pisaki, wata i kartka papieru.

MONSTERS – mamy tu patyczki od lodów, farbę, papier kolorowy, rączki dzieci, rolke po papierze toaletowym, pisaki.

INNE kamyki, farba, talerzyki papierowe, pisaki, dłonie i stopy dziecięce. ?

DYNIE – papier kolorowy, klej, balony z wodą, pisaki.

Dynia jest królową Halloween. Można z niej zrobić cuda! Najlepsi rzeźbią w niej prawdziwe dzieła sztuki. Warto obejrzeć sobie filmiki na YouTube czy wpisać „pumpkin lantern” w wyszukiwarce. Oto kilka przykładów:

I jak Wam się podoba? Takich pomysłów na ozdoby jest oczywiście o wiele wiecej. Tu są takie, które zrobicie w jedno popołudnie. Wiadomo, wykrawanie dyni zajmuje o wiele wiecej czasu, ale jest bardzo efektowne. A taki lampion przetrwa dłużej. Natomiast Halloweenowe najprostsze ozdoby i dekoracje możecie przechowywać do następnego roku.

Dajcie znać jakie ozdoby wykonaliście. A może ktoś pokusił się o artystyczne wycinanki w dyni. Jesteśmy ciekawi Waszych dokonań. Pochwalcie się. Zapraszamy. ?

Podziel się...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*