Najlepszy film na wieczór – Hity wszechczasów

Są takie filmy, które każdy powinien zobaczyć. To najlepsze filmy obok których nikt nie przechodzi obojętnie. Takie lektury obowiązkowe. I nie ważne jak się ma gust, przynajmniej kilka z nich niech znajdzie się na waszej liście weekendowych hitów 🙂 Najlepszy film na wieczór?

Podejrzewam, że część z nich lub nawet wszystkie znacie. Ale to są takie propozycje, które nigdy się nie nudzą – chyba, że oglądane co tydzień 🙂 A jeśli wydaje wam się, że znacie je na pamięć to spróbujcie sobie przypomnieć jacy aktorzy występowali i o czym były poszczególne historie? 🙂

Oto niektóre z nich (kolejność przypadkowa):

 • Skazani na Shawshank

Zwyczajny, spokojny, kochający swoją żonę urzednik. Żona zostaje zabita podczas schadzki z innym. Mąż zostaje oskarżony o zbrodnię w afekcie. Skazany i zesłany do mało przyjemnego wiezienia o nazwie Shawshank. Ciekawe jak sobie poradzi. A wierzcie mi, że przez kilkadziesiąt lat robi tam wiele dobrego. A i sam film ma doprawdy zaskakujące zakończenie. I chyba takie są najlepsze.

Wyst. Morgan Freeman, Tim Robins

skazani_na_shawshank_006

 

 • Zielona Mila

Nietypowe otoczenie. Sale więzienne, ale dla skazanych na śmierć. Połowa dwudziestego wieku zeszłego stulecia (jak to brzmi..). Strażnicy z dobrym sercem. A wśród zatrzymanych, niewinnie skazany z niesamowitym darem. Anioł, który sprawi dużo dobrego. Jak zakończy się ta historia? Czy skazany niewinnie na śmierć cudotwórca uniknie egzekucji? Warto obejrzeć do końca. Warto obejrzeć choć raz.

Wyst. Tom Hanks i mniej znani ale równie znakomici aktorzy.

b701e339855df85a42732df0a934.1000

 

 • Jerry Maquire

Jerry to zdolny i popularny agent gwiazd sportu. Nagle pisze notkę, w której dzieli się z innymi swoimi przemyśleniami. Ma ideały, do których chce dążyć. Ale przez te memento traci wszystko i wszystkich. Z dnia na dzień staje sie nikim. Zostaje przy nim tylko jedna osoba, asystentka zapatrzona ślepo w swojego szefa. Ale on ma ją za nic, wykorzystuje. Ale, jak to w filmach bywa los się odwraca. Pytanie tylko, co Jerry zrobi z tym.

Wyst. Tom Cruise – niesamowity w tej roli, zachwycająca Renee Zellweger oraz świetny Cuba Gooding Jr.

rs_600x600-161206151210-600.Jerry-Maguire.ms.120616


 • Forrest Gump

Forrest jest upośledzony. Ale tylko umysłowo. Co nie przeszkadza mu przeżywać życia w pełni, lepiej niż wielu z nas. Dzięki miłości matki i jej mądrości w wychowaniu chłopca, kieruje się prostymi zasadami, uczciwością. Jego życie przeplatają najważniejsze wydarzenia w historii Ameryki. Niepowtarzalny film. Trzeba obejrzeć choć raz.

Wyst. Tom Hanks..genialny w tym filmie. Genialny.

o-FORREST-GUMP-facebook


 • Szósty Zmysł

Dla ludzi, którzy lubią filmy o zjawiskach paranormalnych. Ale nie to jest najważniejsze w tym filmie. Element zaskoczenia też jest. A historia niekomplikowana. Psychiatra próbuje pomóc małemu chłopcu, który twierdzi że widzi zmarłych. Zdradzę tylko, że pomoże nie tylko jemu. Jeśli jeszcze nie widzieliście to polecam.

Wyst. Bruce Willis i nietypowa rola, w które jest świetny. Haley Joel Osment skradł cały film.

szosty


 • Matrix

Czy komukolwiek muszę przedstawiać ten film? Chyba, że ktoś nie przepada za science-fiction – zdaża się. ? Ale nawet jeśli nie lubisz tak wymyślnych filmów obejrzyj choć raz. I najlepiej pierwszą część. Zmieni się Wasze postrzeganie świata. Choć na chwilę. ??

Wyst.

matrix


 • Gladiator

Czasy Imperium Rzymskiego. Coloseum, Cesar i igrzyska. Wśród tego wszystkiego najlepszy dowódca legionów- Maximus, prawa ręka władcy Rzymu. Niestety Cesar umiera. A jego syn zabija rodzinę Maximusa, jemu udaje się uciec. Ppwraca do Rzymu jako niewolnik – gladiator. Film pełen rozmachu. Akcja trzymająca w napieciu. Aktorstwo wysokich lotów – nie tylko główni bohaterowie.

Wyst. Russle Crow,

glad


 • Braveheart

Inny kraj, inna historia, inny bohater. Ale wszystko warte poznania, obejrzenia. William Wales to walijczyk walczący o wolność. Traci wszystko, traci ukochaną. Walczy o ojczyznę z niesprawiedliwością, tyranią, barbarzyństwem. Obraz o wzniosłych, szlachetnych uczuciach i walecznych ludzich tamtych czasów. Malowniczy film z krawawymi bitwami.

Wyst. jedyny, niepowtarzalny Mel Gibson i genialni choć mniej znani aktorzy u jego boku. Mnóstwo barwnych postaci.

leadershipmoviesbraveheart


 • Terminator 2

Po pierwsze dlaczego polecam część drugą? Odpowiedź jest prosta – bo jest lepsza. ? Poza tym główny bohater jest tym razem pozytywnym typem. Terminator – cyborg z przyszłości. Próbuje utrzymać przy życiu nastolatka, który w przyszłości ma poprowadzić ruch oporu. A przyszłość jawi się w czarnych barwach. Maszyny, sztuczna inteligencja przejmie władzę nad światem, bedzie polowanie na ludzi. Ale ciekawe są relacje ludzi z maszyną. No i złote myśli Arnolda. ?

Wyst. Senator Arnold Schwarzenegger, Linda Hamilton, Edward Furlong jako młody John Connor.

terminator


 • Życie jest piękne

Francuskie kino. Szczerze nie przepadam.. Ale ten film rozbawia i chwyta tak za serce, że zapada w pamięci na zawsze. Historia opowiadana w czasie okupacji niemieckiej na Francję. Główny bohater jako żyd trafia wraz z kilkuletnim synem do obozu koncentracyjnego. Wyobraźcie sobie, że ojciec wmawia synkowi, że miejsce, w którym sie znaleźli to gra. A jeśli będą trzymać się zasad i zbierać punkty otrzymają niesamowitą nagrodę. Warto, warto, warto obejrzeć.

Wyst. Główny aktor i jego żona tworzą przejmujący duet – dostali Oscara za obcojęzycznych film.

zycie


 • Equilibrium

Możliwa, niedaleka przyszłość. Jedna z wielu opcji. Co zrobiono, żeby uniknąć konfliktów, wojenże, wszelkiego zła, które generuje ludzkość? Wymyślono lek, który pozbawia uczuć. Ale czy można żyć w takim świecie? Wszystko i wszyscy są tacy sami. A uczucia są zakazane i surowo karane. Ciekawa historia i efektownie zrobiony film.

Wyst. Christian Bale, Emily Watson, Sean Bean, itd.

equilibrium_2002_3


 • Repo Men

Kolejny film o prawdopodobnej przyszłości. Medycyna osiągnęła niesamowity poziom. Można wymienić niesprawny organ na sztuczny ale niemal niezniszczalny. Problemem jest cena. Dla większości ludzi nieosiagalna. Dlatego kupuje się sztuczne organy na kredyt. A co, kiedy nie można spłacić rat.. Trzeba oddać sztuczny organ. Tym zajmują się specjaliści. Jak odzyskują części ciała? Można się domyśleć. Ale co się stanie gdy jeden z nich będzie potrzebował operacji żeby przeżyć. Ile jest warte ludzkie życie. I jak pieniądz zamula sumienia ludzi. Ciekawy i trzymający w napieciu.

Wyst. Jude Law – jak zwykle charyzmatyczny i przekonujący, Forest Whitaker, Liev Schreiber.

repo-men-1


 • Avatar

Najlepiej obejrzeć w kinie. Nie. Koniecznie obejrzeć w kinie. Ale już nie da rady.. Wielka szkoda.. A historia o malowniczej planecie, którą ludzie postanowili wyeksploatować dla cennych surowców energetycznych. Avatar to takie zastępcze ciało. Korzysta z niego żołnierz na wózku. Dzięki temu ma zyskać przychylność tubylców i nakłonić ich do opuszczenia ich ziem. I może wreszcie biegać. Historia piękna, a sama planeta stworzona komputerowo, zachwycająca.

Wyst. Mało znani aktorzy, ale świetni.

avatar-3d-hd-wallpaper-of-high-resolution-wide-free_my93


 • Nietykalni

A to kolejna francuska propozycja. Historia stworzona na faktach. Film pełen humoru, ciepła i przemyśleń na temat celu w życiu. Bogaty lecz sparaliżowany od szyi w doł bogacz. Czarny, wypuszczony z więzienia warunkowo. Bogacz potrzebuje całodobowej opieki, a były więzień porządnej pracy. Ich życie zmieni się. Dzięki tej przyjaźni każdy z nich zyska nową nadzieję w życiu. Świetnie się ogląda.

Wyst. Nienznani aktorzy, ale sympatyczni i wiarygodni.

nietykalni


 • Wróg publiczny

Czasy współczesne. No prawie, bo nie mają jeszcze smartfonów. Ale komórki już są. I wszechobecna inwigilacja obywateli. Jeden z nich, adwokat, przypadkiem zostaje wplatany w poważną afere. A służby specjalne potrafią wysledzić go dosłownie wszedzie. Jesteście ciekawi jak zakończy się ta historia? Warto dotrwać do końca. ?

Wyst. Will Smith – zdolniacha. I u jego boku wielu innych wspaniałych aktorów.

e8224a52-0314-461a-b103-3e4b2bb20540


 • A.I. Sztuczna Inteligencja

Znowu science-fiction w wersji o rodzinie. Choć pełen tak różnych emocji, że dzieci mógłby by tego nie udźwignąć. A dorosłym łzy wyciska z oczu. Pewna rodzina ma syna. Syn nieuleczalnie chory zostaje zahibernowany. Nie ma dla niego lekarstwa. Na razie.. W czasie beznadziei „adoptuja” najnowszego cyborga-chłopca, który przywiązuje się do kobiety jak do matki. Jego czas w tej rodzinie jest policzony. Ale jego pragnienie bycia prawdziwym chłopcem nieskończone. Wzruszająca i zrobiona z rozmachem historia.

Wyst. Haley Joel Osment skrada cały film i serca widzów, a wokół niego niesamowici dorośli aktorzy.

g-2

Lista jest długa i niekompletna. Ale nie da się w jednym miejscu opisać wszystkiego 🙂

Jeśli chodzi o filmy tu wspomniane, to są idealne na wieczór w zaciszu domowym ze znajomymi czy rodzinną. I nawet jeśli oglądaliście już kiedyś to i tak dobrze będzie sobie przypomnieć 🙂

A Wam które z nich podobają się najbardziej? A jakie są Wasze ulubione? Jaki filmy lub filmy dołożylibyście do tej listy?

Podziel się...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*