Jak kupować z głową? Najlepsze okazje – wyprzedaże zima 2018

Święta za nami, a Nowy Rok hucznie przywitany. Obdarowywanie wymarzonymi prezentami uszczupliło nasze budżety. Ale strzeżcie się. Nadchodzą okazje nie do przegapienia. Bo trzeba zacząć Nowy Rok w dobrym humorze. A co najlepiej poprawia nastrój, szczególnie kobietom? Zakupy – najlepsze okazje i gdzie kupić najtaniej. To właśnie jest teraz na wyciągnięcie ręki. Tylko jak kupować z głową?

Zanim przejrzymy listę sklepów z najwyższym rabatem przypomnijmy sobie kilka ważnych zasad, którymi warto kierować się podczas szalonych przecen.

Czego potrzebujesz?

Najważniejsze to zastanowić się czego tak na prawdę potrzebujemy.

Tak, tak – wszystko jest potrzebne. Ale serio? Piąta para rękawiczek albo dziesiąta czapka?

Zanim pójdziemy na zakupy przyjrzyjmy szafę i zróbmy listę. Przy okazji można zrobić lekki porzadek i wyrzucić lub oddać niepotrzebne rzeczy.

I znowu ta myśl krzycząca w naszej głowie – przecież wszystko jest potrzebne!!? Hehe. Podobno rzeczy, których nie nosiło się przez ostatni rok czy dwa trzeba się pozbyć. Albo chociaż spakować do pudła i schować. Jeśli nie zaglądacie do takich pudeł to znaczy, że są to zbędne rzeczy. Czas się ich pozbyć. Szafa odetchnie i wy także. ?

Pomyśl o prezentach na zapas.

Jeśli zrobiliście listę dla siebie, dzieci. Można jeszcze wziąć pod uwagę prezent dla babci i dziadka, nadchodzące Walnetynki czy Wielkanoc. Najbliższe święta Bożego Narodzenia równie ż hehehe.A

panowie niech nie zapomną o marcowym Dniu Kobiet. To idealna okazja, żeby kupić podarunki już teraz. Przecież ceny zaraz pójdą w górę. ?

Lista zakupów

To chyba najprostszy sposób, żeby o niczym nie zapomnieć. Albo ładniej będzie brzmiało – LISTA POTRZEB. ?

Warto zapisać na kartce nasze plany zakupowe. Telefon może ulec uszkodzeniu choćby w jakieś wyprzedażowej przepychance. Papier niby przeżytek ale wytrzyma wiele.

Co do listy to wygodnie jest ją podzielić na działy. W jednym miejscu ubrania, dla dorosłych, dla dzieci, bielizna, oddzielnie akcesoria czy kosmetyki.

Jaki budżet?

Nasz budżet to oczywiście indywidualna sprawa. Warto jednak wziąć go pod uwagę. Dobrze jest zaplanować sobie ile możemy wydać maksymalnie. Spontaniczne wydawanie różnych większych sum w różnych sklepach, codziennie przez parę dni, może skutkować nagłym brakiem środków. Albo „tylko” lekkim szokiem na widok stanu konta.

I tu zadaj sobie kluczowe pytanie – Jak.długo jesteś w stanie żyć na samym chlebie z margaryną? ? Hmmm to idealna okazja, żeby przejść na jakąś dietę. ?

Także jak macie za sobą przegląd szafy. A ze sobą kartkę (zapewne A4 to wielkość idealna w tej sytuacji?), a na niej piękna lista, na dole małym druczkiem limity konta od do.

Warto wiedzieć

Ubrania znajdziemy już od 30% taniej. Im dłużej poczekamy tym ceny mogą być niższe. Ale ryzykujemy, że nie znajdziemy interesujących nas rozmiarów czy fasonów.

Warto zwrócić uwagę na sprzęt w sklepach RTV AGD. 

Np telewizory w styczniu są najniższych cenach w skali roku. Jeśli planujecie zmienić telewizor to najlepiej teraz. Ceny telefonów, tabletów, laptopów czy komputerów też Was miło zaskoczą. Wielu klientów kupuje elektronikę właśnie na początku roku.

Oto niektóre promocje warte uwagi:

  • Dla dzieci

 

  • Dla dorosłych

 

Jest strona, na której znajdziecie dużo informacji o obniżkach. To DOMODI.

Poza tym warto odwiedzić najbliższe nam sklepy. Dużo jest po świątecznych wyprzedaży ozdób choinkowych. Zwróćcie też uwagę na przecenione zabawki. Mnóstwo okazji znajdziecie m.in. w Netto. Czy innych tego typu supermarketach.

Nie pozostaje nic innego jak poświęcić trochę czasu na poszukiwania najlepszych okazji. Życzę Wam, żeby były jak najbardziej owocne. Żebyście byli zadowoleni z zakupów i żeby trafiły Wam się najlepsze łupy.

Powodzenia! I pochwalcie się udanym polowaniem na najlepsze okazje w czasie wyprzedaży zima 2018.

 

Podziel się...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Jeden komentarz na temat “Jak kupować z głową? Najlepsze okazje – wyprzedaże zima 2018

  • 29 lipca 2018 - 13:40
    Permalink

    Zawsze czekam na okazje. Wyprzedaże stały się dla mnie tym, na co zwracam uwagę. W ten sposób można naprawdę sporo zaoszczędzić.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*