Jaki sprzęt elektroniczny wybrać – na wyprzedażach? 

Rok zaczął się promocjami. Warto pomyśleć czego potrzebujemy. Może nasze sprzęty elektroniczne nie są już pierwszej młodości. Może czas na odświeżenie naszych niezbędników elektronicznych. Miesiąc styczeń to statystycznie czas, w którym są najniższe ceny sprzętu w ciągu całego roku. Jaki sprzęt elektroniczny wybrać na wyprzedażach?

Każdy chciałby, żeby jego sprzęt działał płynnie. Ale świat elektroniki tak jak inne  zmienia się i ewoluuje bardzo szybko. Dlatego powinniśmy je wymieniać systematycznie.

Oto kilka sprzętów, na które warto zwrócić uwagę:

 • Laptop – zamiast stacjonarnego komputera, ponieważ można go wszędzie zabrać ze sobą. Wymagają ładowania i nie potrzebują myszki. Można do nich podłączyć słuchawki, pendrive itp. Obsługują płyty CD i DVD. Obecnie standardem są procesory kilkurdzeniowe, RAM od 2,4, 6 czy 8 GB czy dysk o pojemności 1 terabajta czyli 1000 GB. Ale oczywiście nie te parametry można sobie wybrać tak żeby cena była dla nas idealna. Jak to wygląda cenowo – mniej wiecej od 1500 w górę.
 • Netbook – mniejszy od laptopa. Generalnie różni się tym, że nie ma w nim miejsca na odtwarzanie płyt CD/DVD. Parametry mogą być podobne do tych opisanych wyżej. Oprogramowanie mamy do wyboru m.in. wśród Windowsa 8 czy 10. A cenowo znajdziemy w granicach 1500zł.
 • Ultrabook – nowe określenie dla bardzo smukłych, lekkich i eleganckich laptopów. Coraz więcej ich na rynku i klienci je lubia, bo są niezwykle zgrabne i poręczne. Z założenia są one energooszczędne, niewiele ważą i są cienkie a jednocześnie minimalizacja gabarytów nie odbywa się kosztem wydajności. Ceny są dość wysokie. Ale można znaleźć taniej mniej popularnej firmy np pod nazwą Slimnote.
 • Macbook – czyli komputer firmy Apple. ? Ostatnio coraz popularniejsze i bardzo porządne.
 • Tablet – taki duży smatfon złożony tylko z ekranu dotykowego. Najczęściej jest formatu A4 lub mniejszy. Można do niego dokupić klawiature lub nabyć ją w zestawie. Idealne dla naszych milusińskich. Można do nich dokupić różne akcesoria np uchwyty itp.

Jeśli nie komputer to:

 • Rzutnik multimedialny – czy fantastyczny sprzęt do odtwarzania filmów, zdjęć, dokumentów itp np na ścianie. Można je nabyć już od 200 pln. Warto zwrócić uwagę na rozdzielczość i wydać trochę więcej, żeby cieszyć się dobrym jakościowo obrazem.
 • Drukarka – przydatna do drukowania w kolorze i czarnym. Trzeba pamiętać o kupowaniu tuszu lub tonera-jeśli posiadacie laserową drukarkę.
 • Skaner – bardzo przydatny, skanuje dokumenty itp i zapisuje jako pliki w komputerze.
 • Kserokopiarka – warto mieć w domu, żeby nie trzeba było biegać i szukać punktu ksero na mieście. ? A kserokopie wszelkich dokumentów bardzo się przydają.

 

 • Urządzenie 3w1 – IDEALNE urządzenie czyli drukarka-kopiarka-skaner w jednym. Świetnie się sprawdza i w domu i w biurze.
 • Nowe oprogramowanie – warto inwestować w nowe oprogramowanie. Obecnie jest już Windows 8 i 10. Chyba, że jesteście zwolennikami np Linuxa. Pamiętajcie, że nowsze oprogramowanie najlepiej działa na nowszym sprzęcie. ?

 • Inne – poszukajcie również tańszych gadżetów elektronicznych np pendrive, powerbank, dysk przenośny, słuchawki, klawiatury, myszki, podkładki, coolery do laptopa, głośniki na bluetooth itp

Rozejrzyjcie się na wyprzedażach. Zajrzyjcie do stacjonarnych sklepów. Można uzyskać fajne rabaty, negocjować cenę, otrzymać niemalże przyjacielskie porady. Wiecie już? Jaki sprzęt elektroniczny wybrać na wyprzedażach?

W Gnieźnie jest sporo takich miejsc. My możemy Was zachęcić do odwiedzenia np ACT KOMPUTER. A dlaczego? Bo zwyczajnie i szczerze jesteśmy zachwyceni obsługą i profesjonalnym, a jednocześnie uczciwym podejściem do klienta. Nasza nowa drukarka jest właśnie od nich i sprawuje się idealnie. To takie małe inteligentne 3w1. Jesteśmy zaskoczone. Powiedziałyśmy tylko czego potrzebujemy i taadam. No i w każdej chwili Panowie z ACT Komputery służą pomocą. Jeśli sobie nie radzicie to można zadzwonić w każdej chwili po poradę. A taki funkcjonalny sprzęt można nawet zabrać ze sobą gdzie potrzebujecie.

Jestem zaskoczona obecnymi postępami techniki. I wyboru jaki mamy jeśli zamarzymy sobie o nowym sprzęcie. Może nas głowa rozboleć od nadmiaru wiedzy hehe.

 

Także nie żałujcie czasu – i chciałoby się rzec i pieniędzy heh – ale bez przesady, można znaleźć sprzęt w świetnej cenie. Zastanówcie się czego potrzebujecie. Poszukajcie w internecie. I wybierzcie się na konsultacje z ludźmi, którzy pokażą Wam rozwiązania idealne dla Was. Warto skorzystać z czyjejś mądrości. Bo świat elektroniki zmienia się z dnia na dzień i może Was zaskoczyć ilość i możliwości najnowszych cudów.

Podziel się...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*