Garnitur- jak dobrać idealny?

Jak dobrać idealny garnitur? Po sobotnich poszukiwaniach odpowiedniego garnituru dla jednego z naszych redaktorów, nasunęła mi się jedna odpowiedź- trzeba trafić w odpowiednie miejsce do jego zakupu. W Gnieźnie istnieje wiele punktów z elegancką odzieżą męską, ale nie zawsze są to miejsca z szerokim asortymentem.

My wybraliśmy się do firmy ADRIANO, która funkcjonuje na naszym rynku od 28 lat. Na pewno wielu z Was słyszało tą nazwę, ale kiedy byliście tam ostatnio? Wiecie jak szeroki mają asortyment? Widzieliście jak na przestrzeni tych lat się rozwinęli?

Z doświadczenia wiem jak trudno wyciągnąć mężczyznę na zakupy kiedy trzeba mierzyć, dopasowywać, dobierać dodatki. W końcu garnitur to nie wszystko, trzeba dopasować koszulę, krawat czy muchę, buty, skarpety, pasek, itd. Dlatego właśnie ADRIANO, tam mają wszystko w jednym miejscu.

Garnitur- jak dobrać idealny? Wrażeniami po zakupach podzieli się z Wami sam zainteresowany, nasz redaktor.

W poszukiwaniu garnituru na studniówkę odwiedziłem salon Adriano na ul. Pobiedziskiej (Skiereszewo). Myślę, że to miejsce, mimo ukrytej lokalizacji, znają jak nie wszyscy to przynajmniej zdecydowana większość ludzi w Gnieźnie. Warto zadać sobie pytanie dlaczego tak jest? Starsze pokolenie, przyzwyczajone do tego co sprawdzone, pojedzie właśnie tam. Młodzi zjawią się tam za namową starszych. Tak, ta firma zdobyła wielopokoleniowe grono klientów. Wniosek jest taki, że Adriano istnieje dzięki przyzwyczajeniu klientów.  Trzeba jednak zauważyć, że młodzież to wybredna klientela, a wraz z rozwojem mediów społecznościowych stały się popularne tzw. Lookbooki, do których „zetki” dbające o swoją pozycje społeczną przez wygląd, wzdychają.

 

Wracając do tematu. Dotarłem do sklepu, a tam za ladą stoi szef, Pan Olgierd. Jak sam wspomniał, nie spotkamy go tam zawsze, ale pomaga kiedy tylko może lub jest taka potrzeba.
Tutaj jeszcze na chwile zatrzymam się przy postaci Pana Olka. To osoba elokwentna i radosna. Do tego projektant i jak wcześniej wspomniałem również sprzedawca. Mimo rozwiniętej działalności firmy sam prezes dogląda funkcjonowania tego co najważniejsze, czyli obsługi klientów i dba o to żeby wyszli zadowoleni. Dane mi było zobaczyć kilka projektów jego autorstwa i muszę  powiedzieć, że jestem pod wielkim wrażeniem, bo te kreacje przedstawiają sobą dużą finezję i pomysł. Można śmiało powiedzieć, że garnitury idą z duchem czasu.
  
Już wracam do przymiarki.
Miałem na sobie kilka garniturów. Jestem budowy raczej przeciętnej, więc nawet bez poprawek (do których wrócę), mogłem dokładnie zobaczyć jak prezentuję się w danym ubiorze. Doradzał i pomagał mi wybierać wcześniej opisany kierownik jak i pan, którego pamiętam jeszcze z wybierania garniturku do komunii. Jestem właśnie jedną z tych osób, którą przyprowadziła tu po raz pierwszy mama i do dziś pamiętałem jak tam dotrzeć. Jako mały elegant byłem z siebie bardzo dumny. Ogólnie, większość pracowników jest w firmie od wielu lat. Tu da się wyczuć rodzinną  atmosferę. Już na samym wejściu kilka osób zapytało się jak może pomoc. Ja swój garnitur przyszedłem wybrać na studniówkę, ale myśląc w przód o innych przyjęciach, zdecydowałem się na klasyczny czarny. Dodatkowo marynarka została dopasowana do mnie (spodnie leżały idealnie), wszystko jest do odebrania już we wtorek.
 
  
No i okej, mam garnitur, ale co z resztą? Tutaj Adriano pokazuje swoją troskę o klienta. Znajdziemy  w ofercie jeszcze więcej, koszule, skarpetki, szelki, kamizelki, płaszcze, buty, muszki i krawaty. Możemy ubrać się od stóp do głów i to płacąc mniej, niż w innych salonach. Wystarczy, że pójdziecie do Adriano wybierzecie coś i nie próbujecie szukać w niższej cenie. Gwarantuję, że będzie trudno. Salon oferuje również garnitury od Vistuli i Bytoma w bardzo dobrej cenie.
 
Ja przy odbiorze garnituru na pewno jeszcze dopełnię swój look pasujące dodatki. Wam polecam wybrać się do Adriano i sprawdzić jak można ubrać się w Gnieźnie elegancko za dobrą cenę w przyjemnej atmosferze.”

Naszą wizyta w sklepie na długo zapamiętamy

Pan Olgierd, jak i cała obsługa sklepu, to ludzie bardzo życzliwi i pomocni. Nikt nie wciska nic na siłę, służy pomocą, doradzi, a jeśli coś jest do poprawki to w dni robocze (do godziny 15) wykonywane jest to na miejscu.
Mi osobiście bardzo zaimponował fakt, że prezes firmy to nie tylko „szef za biurkiem”. Zdaje sobie sprawę z tego ile musiał poświęcić czasu, aby doprowadzić firmę do obecnego stanu. Sam projektuje nowe modele i dba o jakość wykonania. Współpracuje z polskimi producentami obuwia, koszul i dodatków.

Jeśli klient jest niestandardowych wymiarów może również zamówić garnitur szyty na miarę

Mam nadzieję, że będziemy mieli okazję pokazać Wam w przyszłości ofertę odzieży damskiej i zachęcić pary do wspólnych zakupów w firmie ADRIANO. Dziękujemy całej załodze za udane zakupy i miłą obsługę. Jeszcze do Was wrócimy!!!

Garnitur powinien mieć każdy mężczyzna, tak jak każda kobieta powinna mieć „małą czarną”. Jak dobrać idealny? Wystarczy wybrać odpowiednie miejsce zakupu, gdzie doradzą i dopasują. Osobiście, w Gnieźnie, polecam firmę Adriano.

 

Podziel się...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*