Zajęcia dodatkowe – Jakie znajdziesz w Gnieźnie?

Nie warto rozpisywać się o pogodzie. Jaka jest każdy widzi. Lepiej pomyśleć czym zabić nudę wkradającą się do naszych dzieci. I jeśli szkoła idzie dobrze to warto rozejrzeć się za jakimiś zajęciami rozwijającym uzdolnienia naszych najmłodszych.

Oferta naszego miasta jest całkiem bogata. Można znaleźć dodatkowe zajęcia dla każdego.

Oto propozycje zajęć dodatkowych dla starszych, młodszych i najmłodszych:

Prowadzą cykliczne warsztaty dla dzieci – wielotematyczne. Organizują też urodzinki (dojeżdżają także do klientów). Prowadzą pikniki i zabawy na weselach czy komuniach.

Funkcjonuje u nich DARMOWY Klub Gier Planszowych oraz  klub Mamusiek „Mamy do pogadania” też za darmo 🙂

Warto śledzić ich profil na fb — > KLIK , tam poczytacie o wszelkich aktualnościach.

 

Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie posiada bogatą ofertę zajęć dodatkowych dla dzieci.

Są to m.in. zajęcia taneczne – taniec nowoczesny, ognisko baletowe, taniec dla najmłodszych, jest zespół oraz grupa wokalna, zajęcia plastyczne.

Dla dzieci lubiących sport jest np. Klub karate, zumba, trampoliny a nawet szkółka szachowa.

Jest też klub Kostki Rubika oraz klub Modelarski.

Dla lubiących teatr również są zajecia dodatkowe.

Jedyna w swoim rodzaju sala zabaw dla dzieci. Mnóstwo atrakcji i sprzętów do zabawy. Możliwość zorganizowania urodzin dla kolegów i koleżanek. A w trakcie zabawy opieka animatora oraz możliwość skorzystania ze strojów.

Jest także kawiarenka dla rodziców. A podczas imprezy urodzinowej wygodne kanapy dla opiekunów.

Kolejny Ośrodek Kulturalny w Gnieźnie. Oferuje szereg zajęć dla młodszych i starszych dzieci. Zajęcia rozwijające uzdolnienia. Każdy znajdzie cos dla siebie.

Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji oferuje przede wszystkim zajęcia na BASENIE.Na terenie basenu funkcjonuje klub malucha.

Do GOSIRu należą również inne miejsca rekreacji m.in. korty tenisowe, sale sportowe, kompielisko, skatepark itd.Warto skorzystać z lodowiska, dopóki jeszcze można.

Nasza miejska biblioteka publiczna oraz jej filie działają prężnie przez cały rok. Na bieżąco organizują zajęcia dla dzieci z przedszkoli i szkół gnieźnieńskich. W godzinach otwarcia można skorzystać z czytelni, komputerów z internetem. Dla najmłodszych czytelników cały czas organizowane są mini konkursy oraz wystawy tematyczne. Dzieci mogą skorzystać z czytelni i ich ogromnych zasobów.

Są też kluby dyskusyjne dla kochajacch książki.

O feriach w Bibliotece miejskiej napiszemy wkrótce.

Warsztaty teatralne dla dzieci 7-12 lat. Sprawdzajcie na bieżąco bo liczba miejsc jest ograniczona. A zajęcia warte uwagi.

O Euforii wspomnieliśmy już wcześniej. To szkoła tańca z różnymi propozycjami zajęć dla dzieci np różne style tańca, hip hop, taniec nowoczesny, balet, karate, trampoliny.

Kurs tańca przeznaczony dla dzieci.

Są tu zajęcia dla dzieci w wieku 4-7 lat oraz 7-12. Spotkania rozwijające poczucie rytmu, słuch muzyczny, wyobraźnie przestrzenną i koordynacje ruchową.

Pisaliśmy już o fitness w naszym mieście. Oferta dla dzieci jest równie bogata. Akurat w Lady Cat znajdziecie m.in. Program Aktywne Dziecko, Staś i Tola idą do przedszkola, Świetlica Lady Cat.

Zajęcia z jogi odbywają się w Szkole Jogi Jolanty Komornickiej-Dąbek. Sa przeznaczone dla dzieci 4-8, 8-12lat. Stworzone są dwie grupy wiekowe.

Działający od wielu lat klub. Dzieci osiągają w nim wielkie sukcesy. A podejście opiekunów jest profesjonalne i życzliwe.

Dla chętnych do nauki na instrumentach jest także szkoła (oprócz państwowej muzycznej).

  • ANGIELSKI DLA najmłodszych

Jest wiele szkół językowych w Gnieźnie. Oferują naukę różnych języków. Centrum Helen Doron uczy najmłodsze dzieci.

  • ŚWIETLICE ŚRODOWISKOWE

Np Świetlica środowiskowa Dzieci z chmur. Wspiera dzieci w nauce i organizuje szereg indywidualnych i grupowych zajęć.

Oczywiście nowe propozycje pojawią się na ferie zimowe. O tym opowiemy Wam w najbliższym czasie.

A Wy znaleźliście jakieś ciekawe zajęcia dla dzieci, o których nie wiemy? Dajcie nam znać o czym warto jeszcze wspomnieć.

Podziel się...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*