Blog lekarza – 3 blogi, które warto znać, i śledzić!

Wprawdzie nie śledzę już losów tak wielu blogerów, jak na początku mojej wirtualnej drogi, ale wciąż są tacy, do których wracam z racji nawiązanej przyjaźni, bliskiej znajomości, lub  po prostu – z sentymentu. Jako, że jedna z naszych szalonych Redaktorek wpadła na pomysł, by stworzyć cykl o blogerach właśnie – i ciekawych miejscach w sieci – to też niniejszym pozwalam sobie właśnie go otworzyć zaczynając od tematu, jakim jest: blog lekarza. Na tapetę weźmiemy 3 przypadki – to określenie idealnie pasuje do tematu. Oczywiście blogujących lekarzy jest  zapewne więcej, ale ja, przedstawiam Wam tych, których śledzę z największą przyjemnością!

Blog lekarza- Mama Ginekolog

Absolutna Mistrzyni! Niekwestionowana wręcz. I to nie tylko w temacie BYCIA LEKARZEM – ale .. no kurczę, wszystkiego chyba. A nade wszystko – jest to mistrzyni BYCIA CZŁOWIEKIEM. Takim, co to wie doskonale czymże jest empatia, co potrafi mimo braku czasu zająć się kwestią drugiej istoty, i nie marudzi przy tym ani trochę. Bo chce. Nie dla hajsu, ani sławy. Dlatego, żeby być. Tak po prostu. Bo widać na maksa to, że cała ta Mama Ginekolog ma w życiu misję. Że to, czym się zajmuje, to nie jest jakieś tam fiu bździu, i nie trafiła na drogę, którą kroczy przypadkiem. Dla niej, liczy się przede wszystkim drugi człowiek – a co za tym idzie, także rodzina.

I ostrzegam – każdy kto zajrzy do niej choćby raz na Instagram (ja poznałam ją właśnie tam) nie odejdzie. Uzależni się od niej i codziennie będzie wyczekiwać choćby jednego snapa, żeby z nią „wirtualnie pogadać” a raczej jej posłuchać – bo gadane, to ona ma 😉 i jest przy tym tak niezwykle naturalna.. taka nasza.. swoja… DZIEWCZYNA Z SĄSIEDZTWA, choć standard jej życia przewyższa zdecydowanie standardy życiowe przeciętnego Kowalskiego.

Robi też dobrą robotę jeśli chodzi o Wydawnictwo. A tak – bo pod szyldem Roger Publishing wydała m.in GENIALNY, pediatryczny segregator i książki, które się czyta jednym tchem. Nie tylko przez wzgląd na lekkie pióro ale też dzięki temu, że te opowieści to żadna bujda – a kawał życia autorki, jej rodziny, i przyjaciół.

 

Polecam Wam serdecznie poznać ją bliżej. Blog znajdziecie TUTAJ–> KLIK a Instagram tutaj —> KLIK.

Blog lekarza – Mama Lekarz

Na Dominikę trafiłam jakoś przypadkiem. Szukałam odpowiedzi na pytanie z jakiegoś medycznego tematu, i napatoczył mi się jej blog – za co teraz dziękuję Wujkowi Google. My, Rodzice (i nie tylko w sumie) lubimy słuchać Wujków, i Cioć DOBRA RADA. Czasem też leczymy własne dzieci samodzielnie – właśnie przez te rady.

Ja jednak – od kiedy pracuję w marketingu internetowym i doskonale wiem, co znaczy „szeptanka” absolutnie nie sugeruję się zdaniem „niby rodziców” z forum internetowego. Wolę zapytać swoje czytelniczki, które są w stu procentach realne, i zawsze doradzą od serca, i wiedzą coś z doświadczenia, albo opierać się na słowach i doświadczeniu kogoś, kto faktycznie jest lekarzem. No i tak właśnie poznałam Dominikę, która dzięki swojemu blogowi pomogła mi rozwiązać jakiś dziecięcy problem – typowo pediatryczny.

Szybko zorientowałam się, że i  w tym przypadku całe to prowadzenie bloga i kanałów Social Media to nie ściema o chęci niesienia pomocy, tylko absolutna prawda. Uderzyła mnie wręcz jej naturalność – i w jednej chwili poczułam: o kurczę, ona się nie odwróci na pięcie. Jak się pojawi problem, to można do niej uderzać. Bo lubi pomagać. Bo też lubi ludzi. Bo chce być dla innych.

 

Polecam z całego serducha. Nie tylko po to, by liznąć trochę medycznej wiedzy ale i dlatego, by się z nią po prostu „za kumplować” . Bloga znajdziecie TUTAJ –> KLIK, a Instagram TUTAJ — > KLIK.

Blog lekarza- Daria Rybicka

Ginekolog był, lekarz rodzinny też, to teraz ktoś, kto zajmuje się naszym zdrowiem również „od środka”. Dietetyk Daria Rybicka. Kolejna działaczka internetowa, która nie popadła w samozachwyt mimo, że jest autorką genialnej książki i naprawdę dobrym specjalistą.

Poczytacie u niej dużo o odchudzaniu, i o samym zdrowym odżywianiu, ale znajdziecie też tematy lifestylowe, i z zakresu motywacji. I może powinnam w tym rankingu umieścić jakiegoś chirurga, okulistę, albo nawet psychologa- bo leczy rozpiernicz emocjonalny – ale ja uważam, że Daria w stu procentach zasługuje na to, żeby się tutaj znaleźć.

Często czerpię od niej różnego rodzaju inspiracje, i podkradam dobre emocje – jej nastrój naprawdę się udziela. Z wielką przyjemnością śledzę nie tylko samego bloga, ale i jej poczynania na IG – i Wam też polecam.

blog lekarza

Bloga Darii znajdziecie TUTAJ –> KLIK, a jej konto na Instagramie TUTAJ–> KLIK.

 

Koniecznie dajcie znać, czy takie zestawienia Was interesują, bo jest niezwykle dużo ciekawych miejsc w sieci, którymi chciałabym się z Wami podzielić.  Z różnych kategorii tematycznych. Chętnie podpowiedziałabym Wam na przykład też to, od kogo warto się uczyć – bo ja czerpię wiedzę z wielu źródeł, i mam takie swoje sprawdzone, w których źródełko (jestem tego pewna) nigdy nie wyschnie. A tymczasem zmykajcie na blogi i IG tych trzech Pań – WARTO!

Podziel się...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Jeden komentarz na temat “Blog lekarza – 3 blogi, które warto znać, i śledzić!

 • 13 marca 2021 - 17:00
  Permalink

  Witam,
  jestem lekarzem i od niedawna mam kanał na YT.
  Jednocześnie przygotowuje się do TEDx na UMEDzie w Łodzi i chciałbym rzucić info ile jest ok. blogów prowadzonych przez Lekarzy w Polsce – nie siedzę w temacie i postanowiłem zapytać Kogoś kto może wiedzieć bo siedzi w temacie – więc pytam 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*