Jak przetrwać szkołę średnią?

Liceum? A może technikum? Bez względu na to co wybierzemy, pierwszy dzień w nowej szkole wielu spędza sen z powiek. Jak być cool? Co zrobić, aby nie zwariować? Udzielę Wam poniżej kilku rad.

 

Nie używajcie słowa cool

Na serio. Musicie zaakceptować fakt, że to już koniec gimnazjum i zrobić krok na przód. Szkoła średnia to świetne miejsce, gdzie młodzież przemienia się w młodych ludzi. Nie ma tutaj szpanowania telefonem, którego dostaliście od bogatego tatusia. To na nikim nie zrobi wrażenia. Ważne jest to co sobą reprezentujecie!

 

Bycie miłym to podstawa

Nie mówię, że macie teraz przestać być sobą. Jednak uśmiech i miłe słowo może wiele zdziałać. Ale chyba to już wiecie. Zaznaczę, że bycie miłym nie odnosi się tylko do rówieśników. Bez pyskowania do nauczycieli. Oni lubią miłych uczniów. Nie pytajcie dlaczego. Po prostu tak jest.

Znajdźcie swój przedmiot

Nie musicie być we wszystkim dobry. Naprawdę. Jednak fajnie znaleźć sobie ten jeden przedmiot, w którym dacie czadu. Sądzicie, że nie jesteście w niczym dobry? To nieprawda. Nawet jeżeli cały dzień oglądacie tylko seriale na Netflixie. W końcu serial to też tekst kultury, więc maturka z polskiego zdana.

 

Bądźcie sobą

Jak już wspomniałam wcześniej nie możecie zatracić się. Nowa szkoła równa się nowi znajomi. Ale nie zmieniajcie się tylko dlatego, żeby się komuś przypodobać. Ludzie nie lubią fałszu. Nie jesteśmy już dziećmi, aby bawić się w podchody.

Weźcie naukę na serio.

To rada prosto z mojego serduszka. Przed wami najprawdopodobniej matura. Skończyły się przelewki. To straszne, że w takim wieku, każą nam wybierać co będziemy robić w przyszłości. A niedawno naszym jedynym zmartwieniem było, jaki kolor skarpetek dzisiaj ubrać. Nie olewajcie nauki, bo zrobicie sobie tylko krzywdę.

 

Nie tylko nauką człowiek żyje…

Kto się zgadza? Nie zapominajmy, że szkoła średnia to masa imprez. Najpiękniejszy okres w życiu, kiedy jesteście królami dnia i nocy. Mogę wam potwierdzić, że to właśnie tutaj znajdziecie przyjaźnie na całe życie. I to z nimi pójdziecie na swoje może pierwsze imprezy.

 

Wyrwij się spod skrzydeł rodziców!

Kontrowersyjne co? Chodzi mi o to, że czas być samodzielnym. Mam nadzieję, że nie jesteście tymi osobami, którym mamusia robi wciąż kanapeczki do szkoły… A jeżeli jesteście, to poproście szybko, aby więcej tego nie robiła. Weźcie sprawy w swoje ręcę. Zamiast prosić aby rodzice coś za was zrobili, zróbcie to sami. Może czas abyście to wy robili drugie śniadanie waszym rodzicom do pracy?

 

Bez dram ludzie

Dobra, bez tego się nie da. U mnie w szkole dzień bez dram to dzień stracony. Więc tylko was uprzedzam. Nie mieszajcie się w większość po prostu.

 

Nie połamcie nóg na wybiegu

Szkolny korytarz. Wybieg szkoły. I ten codzienny dylemat co założyć, żeby na nim dobrze wypaść. Oddychajcie. Nic bardziej mną nie trzęsie, niż pseudo gwiazdy w szkole. Okazujcie swoim ubiorem siebie jeśli chcecie, ale bez przesady. To nie salony mody. Pamiętajcie o tym.

Szkoła średnia to nie piekło. Według mnie spędzam teraz cudowne chwile. Nie dajcie się nikomu zastraszyć, że nie dacie sobie rady. Śmiem w to wątpić! Trochę oddechu oraz luzu a odnajdziecie się w nowej szkole bardzo szybko.
Podziel się...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*