Mniszek lekarski – czy Wiesz, ile dobrych właściwości ma popularny mlecz?

Kiedy byłam małą dziewczynką, mniszek lekarski kojarzył mi się jedynie  z kwiatkiem, z którego można zrobić prawdziwy wianek. Wiedziałam też, że brudzi ręce, i trzeba uważać, żeby nie wysmarować nim ubrań. Teraz – gdy jestem już gospodynią domową, a wianków i tak nie mam komu pleść, z mniszka lekarskiego robię syrop, i miód. Bo mlecz ma całe mnóstwo dobrych właściwości, które warto znać!

Mniszek lekarski  – właściwości

Tak naprawdę, to zapaleni ogrodnicy uważają, że mlecze to chwasty. No bo zwykle pełno ich na trawnikach – burzą tym samym idealną zieleń, równiutko skoszonej trawy. Spotkać go też można w rowach, na łąkach, poboczach.. Wszędzie. Wciąż niewiele osób wie, jak dobre właściwości ma tenże „chwast” i ile fajności można „z niego wyciągnąć”.

  • mniszek lekarski ma cały ogrom właściwości leczniczych. Najbardziej wartościowe są pod tym względem liście, i korzenie. I można by długo rozprawiać o tym, jakie mikroelementy zawierają, ale przez wzgląd na to właśnie z mleczy robi się syrop, i miód.
  • mlecz poprawia trawienie – dobra informacja dla wszystkich tych, którzy mają problem z układem pokarmowym.
  • jest też korzystny dla osób z cukrzycą, wykazując działanie przeciwcukrzycowe.
  • działa moczopędnie, więc też idealnie oczyszcza nasz organizm z nadmiaru wody
  • syrop i miód z mniszka lekarskiego ma korzystny wpływ na podniesienie odporności
  • inulina, która znajduje się w mleczu, hamuje łaknienie i powoduje zwiększenie uczucia sytości, dzięki czemu mniszek lekarski ma również świetny wpływ na odchudzanie
  • i świetna wiadomość dla tych, co męczą się z kurzajkami czy brodawkami. Okład ze świeżych liści mniszka lekarskiego, przyspieszy ich gojenie.

Jak widzicie, warto się zaprzyjaźnić z mniszkiem lekarskim. A jeśli szukacie sprawdzonego przepisu na syrop z mniszka lekarskiego (który pomaga m.in na kaszel) polecamy ten –> KLIK. Znajdziecie tam też przepis na miód. Także w tym roku – nie folgujcie sobie. I gdy tylko te żółte kwiatki pojawią się na łąkach, wybierzcie się na zbiory mniszka lekarskiego  – a później wyprodukujcie hektolitry miodu, i syropu. Niech Wam będzie na zdrowie!

Podziel się...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*