Książki dla dzieci na wakacje – 5 propozycji dla chłopca i dziewczynki

Pierwszy tydzień wakacji już właściwie za nami. Czas ucieka dosłownie przez palce. Zachłysnęliśmy się tym, że można wreszcie odpocząć, ale nie wszyscy mogą sobie pozwolić na urlopowy wyjazd. Dla tych, którzy tak jak wcześniej wstają codziennie do pracy i zastanawiają się jak zająć czas swoim pociechom, mamy ciekawą listę. Książki dla dzieci na wakacje – 5 świetnych propozycji, wśród których znajdziecie coś i dla chłopca, i dla dziewczynki.

Książki dla dzieci na wakacje – dziewczyny kodują!

Jest to propozycja wydawnictwa WILGA, i zdecydowanie spodoba się bardziej dziewczynkom. To książka o niewielkich rozmiarach, więc można ją bez większego kombinowania zabrać ze sobą na plażę, do parku, czy gdziekolwiek tak naprawdę. Jest to pierwsza książka z planowanego cyklu, o dziewczynce, która uczy się podstaw programowania, a przy okazji również – przyjaźni. Opowieść daje do myślenia – z wielu różnych powodów 😉

książki dla dzieci na wakacje

książki dla dzieci na wakacje

Kapitan Majtas  znowu w akcji

Ulubieniec dzieciaków powraca. Nakładem wydawnictwa JAGUAR pojawiły się dwie, kolejne części opowieści o tym sympatycznym bohaterze. Zebraliśmy już całkiem pokaźną kolekcję książeczek z tej serii, tym razem część dziesiąta, i jedenasta. Nie zdradzimy Wam puenty żadnej z nich – żeby nie zepsuć zabawy. Ale jedno jest pewne. Można się dzięki nim nieźle pośmiać!

książki dla dzieci na wakacje

książki dla dzieci na wakacje

Trefny nauczyciel – nowość od WILGA

Idealna lektura dla tych dzieciaków, które już sięgają po książeczki samodzielnie. Duże literki, przyjazna  w odbiorze treść, no i fabuła, trzymająca  w napięciu. Fajne wydanie, i już cieszę się na kolejne części, bo to pierwsza część serii wydawniczej. Propozycja, która spodoba się zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom.

Książki dla dzieci na wakacje – zrób sobie komiks

Absolutny hit wśród wakacyjnych propozycji. Zrób sobie komiks – od Wydawnictwa Znak – to nie jest zwyczajna książka. To książka, której autorem (po części) jesteśmy MY, sami. Cała masa kreatywnych zadań, komiksowe opowieści, ćwiczenia dotyczące rozwijania wyobraźni. A wszystko to zamknięte na kartach tej księgi, którą bez dwóch zdań mogłabym nazwać magiczną.

książki dla dzieci na wakacje

To nie ostatnia nasza lista książek na wakacje dla dzieci. Będzie ich dużo, DUŻO więcej. Znajdzie się też coś dla dorosłych. Jeśli więc jesteście książkoholikami, z pewnością będziecie zadowoleni!

Podziel się...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*