Gry rodzinne jako pomysł na prezent świąteczny – nasze hity!

Wielkimi krokami zbliżają się Święta. Choć pewnie niektórzy z Was ogarnęli już prezenty dla pociech to na pewno są i tacy, którzy w dalszym ciągu szukają inspiracji a nie ma chyba lepszego pomysłu na prezent niż gry rodzinne. Dziś, przedstawimy Wam nasz ranking gier, które spodobają się zarówno małym, jak i dużym.

Wszystkie przedstawione gry są dostępne w sklepie  https://hancia.pl/ , w naprawdę atrakcyjnych cenach. Jako Mamy, często robimy zakupy przez internet – to oszczędność nie tylko pieniędzy, ale też czasu, którego  nam wszystkim przecież brakuje 🙂

No to co.. ruszamy z polecajkami? To będą same hity!

Monopoly

To jest taki  hit hitów. Absolutnie ponadczasowy. Podoba się i dzieciom i dorosłym i chyba właśnie dlatego doczekał się swoich kontynuacji w postaci gier tematycznych.

Naszym hitem jest ta opcja:

gry rodzinne

Ale znajdzie się też coś dla fanów piłki nożnej, Pokemonów, czy Świnki Peppy 🙂

gry rodzinne

gry rodzinne

Wiedzieliście, że pojawiło się aż tyle opcji? A to jeszcze nie wszystkie 🙂 – po kliknięciu na obrazek przeniesie Was do strony przedmiotu, gdzie można poczytać o wybranej grze szerzej.

Gry rodzinne od Alexander

Choć producentów gier jest całkiem sporo, my kochamy miłością szczególną tego właśnie. Bo nie było takiej propozycji z ich oferty, która nie przypadłaby nam do gustu. Dlatego dziś będzie sporo ich gier w naszym rankingu:

  • E- motionz. Wydaje się być dość banalna. Bo tak naprawdę mamy do dyspozycji planszę, kilka pionków – gra jest aż dla 8 osób – trochę kart i całą masę kostek. Zabawa polega na tym, by na tych kostkach wyrzucić taki rodzaj „buźki”, jaki wskazuje nam wybrana w danym momencie karta. Uwierzcie,że tyle z tym zachodu, że dosłownie nikt nie ma czasu patrzeć na ręce współzawodnika. Gra jest super już dla najmłodszych graczy. Liczy się tu spostrzegawczość i refleks.

gry rodzinne

  • Moje na górze – gra przypomina trochę tradycyjne łapki, w które grało się za czasów naszego dzieciństwa. Tutaj, nasze dłonie zastępuje coś a’la klapka na muchy 🙂 należy przekładać jedną, na drugą po odpowiedzi na pytanie – pytania są naprawdę proste i nawet przedszkolak na nie odpowie. W grze jest również tradycyjna plansza, po której przesuwa się ta osoba, której łapka była na górze gdy skończył się czas – piasek przesypywany w klepsydrze.

gry rodzinne

  • Gdybyś był – super fajna gra rodzinna do wykorzystania na wszelkiego rodzaju rodzinnych imprezach. Pozwala sprawdzić – w zabawny sposób – jak dużo wiemy o naszych bliskich. Uwaga – grozi bólem brzucha. Ze śmiechu oczywiście 🙂

gry rodzinne

  • Gorący ziemniak – tej gry chyba nie trzeba Wam przedstawiać ? 🙂 To jeden z flagowych produktów marki. Proste zasady. Podajemy sobie gorącego ziemniaka odpowiadając przy okazji na wskazane wcześniej pytanie. Robimy to tak długo, aż nie zatrzyma się „bączek” – można grać też z aplikacją. Osoba, która trzyma ziemniaka w momencie „stopu” przesuwa pionek i o jedno pole – aż do „upieczenia” 😉

gry rodzinne

  • Rach ciach – gra rodzinna zręcznościowa. Bawić się mogą jednocześnie 4 osoby. W skrócie zasady polegają na tym, by założyć na patyczek kolorowe kuleczki – w odpowiedniej kolejności. Naprawdę super zabawa!

gry rodzinne

Fajne gry,w dobrej cenie

Czy znacie producenta gier planszowych JAWA? Tworzy on naprawdę ciekawe gry w dobrych cenach – w sklepie Hancia.pl w tej chwili w dodatkowo obniżonych cenach z okazji Black Friday. Przedstawiamy Wam kilka sprawdzonych propozycji:

  • Sylabomania – to taki tradycyjny przykład gry, która uczy przez zabawę. Dziecko wpaja niezbędne reguły dobrze się przy tym bawiąc.

  • 4 małe ule – jak to w ulu bywa, pszczółki czeka sporo pracy, a dodatkowo też wiele misji specjalnych do wypełnienia. Fajna przygoda 🙂

gry rodzinne

  • Telefon 112 – wszyscy na pomoc : super gra, która znów uczy przez zabawę. Dzieciaki uczą się cyferek, poznają ważne numery telefonów i ćwiczą wyobraźnie układając historyjki. Zabawa na wiele wieczorów.

gry rodzinne

  • Krówkonosz – super gra dla 4 graczy. Bawimy się na 4 planszach jednocześnie. Naszym zadaniem jest przetransportowanie krótki do konkretnej zagrody.

 

Oczywiście o wiele więcej rodzinnych planszówek zasługuje na wyróżnienie. Być może stworzymy o tym cykl wpisów. Grudzień będzie miesiącem, w którym będziemy Was mocno inspirować, zarówno w kwestii propozycji na prezenty, jak i świąteczne ozdoby. Bądźcie z nami 🙂

Podziel się...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*