Najdziwniejsze zwyczaje świąteczne na świecie

Idą idą święta. Już są za progiem. Przygotowania w toku. W tym roku mamy taki ekstra weekend, żeby wszystko dopiąć na ostatni guzik. To tak dla małej odskoczni opowiemy coś o zwyczajach bożonarodzeniowych w innych krajach. A będą to.. Najdziwniejsze zwyczaje świąteczne na świecie.

Chyba nie zaskoczy nikogo stwierdzenie, że w Polsce mamy najpiękniejsze tradycje bożonarodzeniowe na świecie. W każdym razie nasze święta obchodzimy na bogato. I podchodzimy do nich bardzo poważnie, ale i z radością. Najdziwniejsze zwyczaje świąteczne na świecie.

Prawie na całym świecie Boże Narodzenie obchodzone jest także uroczyście. Ale istnieją pewne tradycje, w które ciężko jest uwierzyć. I pewnie gdyby nie dostęp do internetu nigdy byśmy o nich nie usłyszeli.

Poczytajcie jakie są.. Najdziwniejsze zwyczaje świąteczne na świecie. Będzie to nietypowy, ale interesujący temat do rozmowy przy świątecznym stole. Choć z niektórymi ciekawostkami lepiej poczekajcie do końca wieczerzy. ?

  • UKRAINA

Jeden z ciekawszych zwyczajów można zaobserwować na Ukrainie. Ich choinki są przystrojone w bardzo szczególny sposób. Wieszają na nich pajęczyny. Jest to związane z pewną starą opowieścią. Kiedyś biedna kobieta, samotna matka nie miała nawet pieniędzy, żeby przystroić choinkę dla swoich dzieci. W nocy pojawiły się pajęczyny utkane ze złota. Odtąd nigdy już nie doskwierała im bieda. Piękna historia.

  • AUSTRIA

Pamiętacie co niegrzeczne dzieci dostają zamiast prezentów? Wyobraźcie sobie, że dzieci w Austrii cieszyłyby się z rózgi. U nich do niegrzecznych dzieci przychodzi Krampus. Trzeba uważać na jego kije.. A wygląd od razu budzi skojarzenia z koszmarnym stworzeniem. A w Austrii jest nieodłączną tradycją świąteczną. Robią nawet kolorowe parady, gdzie można zobaczyć przebierańców wyglądających jak z najgorszych koszmarów. Co ciekawe takie przebieranki popularne są w innych krajach np w Czechach. Jeśli macie odwagę to wpiszcie jego imię w wyszukiwarkę. Tylko nie straszcie swoich dzieci przed Bożym Narodzeniem. ?

  • Venezuela

Tu może nie jest najdziwniej, ale warto o tym wspomnieć. Myślę, że Wam się spodoba. Otóż przychodzi do nich taki sam Mikołaj jak do nas.. Ale.. Przyjeżdża na wrotkach. W końcu jest to bardzo ciepłe miejsce na świecie. ? A jeżdżą dokładnie w stolicy Wenezueli, Karakas.

  • JAPONIA

No dobrze, to nie jest kraj, w którym celebruję się Boże Narodzenie. Ale o dziwo jest tam pewna tradycja sięgającą lat 80. Otóż sieć KFC w Japoni oferuje specjalne menu właśnie na święta. I tak przez lata tradycją stało się chodzenie do KFC na bożonarodzeniowy obiad.

  • Niemcy

Chyba już do każdego dotarło info, że z Niemczech pochodzi zwyczaj strojenia choinki. Tak podobno jest i przetrwało do dziś, aż od 16tego wieku. I właśnie u nich wyrosła ciekawa tradycja. Na każdej niemieckiej choince musi zawisnąć bombka w kształcie ogórka. Dosłownie. ? Podobno chowa się go gdzieś w gąszczu choinki. Które dziecko znajdzie go jako pierwsze wygrywa. ??

  • FINLANDIA

Czy wiecie, że wiele finladzkich domów posiada oddzielne pomieszczenie na saunę. Mogą codziennie relaksować się po pracy. Co ciekawe sauna jest także nieodłącznym elementem celebracji bożonarodzeniowej. Wyobraźcie sobie, że idziecie ze wszystkimi gośćmi do sauny.. Chyba zapraszają tylko najbliższą rodzine. ? I podobno istnieją elfy, które mieszkają w saunie.

  • HISZPANIA

I tu mamy przedziwną tradycje. W każdym domu musi pojawić się duży kawałek drzewa. Można kupić takiego z domalowaną twarzą i nogami. Karmi się tego pieńka aż do świąt. A on potem robi kupę czyli czekoladowe ciasteczka. Komu ciasteczko? Przedziwna tradycja.

  • INNE TRADYCJE

We Włoszech prezenty przynosi Belfana. Wygląda jak Baba Jaga. A podarunki rozdaje 5 grudnia.

W Szwecji wszystkie rodziny w święta zasiadają o 3 popołudniu i oglądają bożonarodzeniowy odcinek Kaczora Donalda. Trochę tak jak my co roku mamy w tv film Kevin sam w domu. ?

Trochę jest tych dziwnych tradycji, a to z pewnością nie wszystkie. Wielka jest różnorodność dookoła świata, szczególnie wśród potraw. Można podzielić się takimi ciekawostkami podczas bożonarodzeniowych spotkań. Bawcie się dobrze. Niech ten czas rodzinnej biesiady trwa jak najdłużej.

Podziel się...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*