Najlepsze pomoce w nauce liczenia

Mamy wakacje, dzieci mają wolne, nie powinny myśleć o nauce. To skąd pomysł na propozycje edukacyjnych pomocy do nauki liczenia?? A dlaczego nie? Nauka może być świetną zabawą nawet w czasie wolnym. A gdy pogoda nie rozpieszcza, trzeba czasem. I nie trzeba tego od razu nazywać NAUKĄ. Sami zobaczcie co znaleźliśmy. Najlepsze pomoce w nauce liczenia.

Najlepsze pomoce w nauce liczenia

Możecie dziś znaleźć kilka bardzo kreatywnych pomocy edukacyjnych, z którymi wasze dzieci z przyjemnością poćwiczą dodawanie, odejmowanie czy nawet mnożenie.

NAUKA DODAWANIA I ODEJMOWANIA

Skąd w ogóle pomysł, żeby w wakacje ćwiczyć liczenie. Trzeba dać dzieciom odpocząć.

To prawda. Ale ćwiczenie pamięci jest równie ważne. A w te pochmurne wakacyjne dni czasem już brak pomysłów. A przy okazji młodsze dzieci też mogą chwytać podstawy.

Poza tym są tu też pomoce dla tych najmłodszych. Warto zacząć liczenie troszkę wcześniej niż nauka w zerówce. To za procentuje np. większą pewnością się dziecka w szkole. ?

NAUKA MNOŻENIA

Tu mamy do czynienia z trudniejszą matematyką. Ale wbrew pozorom nie powinno się czekać za długo na naukę mnożenia. Pojawia się już w klasie drugiej szkoły podstawowej. Także tuż po opanowaniu dodawania i odejmowania dość szybko idziemy w stronę trudniejszych umiejętności.

A mnożenie nie każdemu uczniowi może przypaść do gustu. Jedni to uwielbiają a inni traktują jak przykry obowiązek. Niestety nie można wybrać czy uczyć się czy nie. Trzeba i tyle. I choć mnożenie przydaje się w życiu, to nie jest jakoś niezbędne. Ale tego dzieciom powiedzieć nie możemy. ?Dlatego tych bardziej opornych warto zachęcić. Trzeba choć trochę umilić naukę mnożenia. Zobaczcie jakie piękne pomoce można znaleźć w sklepach internetowych. Mogą to być tabliczki. Trzeba dopasować wynik do działania. Tabliczki są kolorowe, wyniki duże. Oczywiście można sprawdzićSą też inne pomoce. Jedna przypomina trochę liczyło. Ale w tym przypadku nie przesuwa y kostek, możemy je jedynie obrócić wokoło ich osi. I tak z jednej strony mamy działanie a z tyłu kostki wynik.Druga propozycja nauki mnożenia to również kostki. Tym razem są luźno ułożone w pudełku. Żeby dowiedzieć się lub sprawdzić jaki jest wynik mnożenia, trzeba po prostu podnieść kostkę i obrócić ją.I jak Wam się podobają takie pomoce? Trochę przypominają zabawki edukacyjne. Można je wykorzystać nie tylko do nauki liczenia. Ogranicza nas tylko wyobraźnia.
I pomimo wakacji, dajmy dzieciom szansę na utrwalenie wiedzy. Będzie im łatwiej i przyjemniej wejść w nowy rok szkolny.

Podziel się...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*