Kreatywne zabawki wakacyjne

Pogoda nadal jaka jest każdy widzi. Dzieci trochę się nudzą. Ale umówmy się. Nuda to nic strasznego. Umysł musi się trochę wysilić, żeby coś wymyślać. Nuda daje pole do popisu kreatywności. Kiedyś nie było tyłu programów w tv i tylu zabawek. I jakoś nie pamiętam żebym kiedykolwiek się nudziła w wakacje. No może tylko, gdy musiałam cały dzień zbierać jagody w głuchym lesie z moją babcią.. Raczej tylko trochę. Dlatego mamy dla Was kilka propozycji na zabicie nudy. Kreatywne zabawki wakacyjne.

Ale czas postępu nas nie ominie. I jeśli można jakoś wspomóc biedne nudzące się dzieci. 😁 To mamy dla Was propozycje ciekawych gier/pomocy edukacyjnych.

Każda z nich zajmie czas naszym dzieciom w sposób mniej lub bardziej kreatywny. Co więcej pomoże rozwijać talenty. A każdą z tych pomocy edukacyjnych można wykorzystać w różny sposób.

RYSOWANIE I MALOWANIE

Mamy propozycje dla tych którzy kochają rysowanie, kolorowanie. Nie są to zwyczajne kartki. Są pokryte czarną farbą, pod którą kryje się kolorowa kartka. W komplecie jest patyczek i jeśli potrzeba są też szablony.

A tu coś dla młodszych dzieci, które jeszcze mają trudności z malowaniem i rysowaniem. Malowana wodna wielokrotnego użytku. O niebo lepsza od zwykłych papierowych wodnych kolorowanek. Malujesz sama wodą, wysycha i można wykorzystać ponownie. Bardzo fajne dla dzieci, które nie przepadają za kolorowaniem.

Może być też wodna kolorowanka w formie maty wielokrotnego użytku. Ale tu dziecko rysuje samodzielnie.

I na końcu używane nawet w żłobkach – znikopisy. Bardzo fajna i niedroga zabawa. Można bawić się z dzieckiem. Świetne ćwiczenie w nauce rysowania.

A jeśli ktoś lubi bardziej zaawansowane urządzenia do nauki rysowania. To proszę bardzo. Oto projektor do rysowania. Wyświetla obrazek a dziecko rysuje po cieniu. Bardzo fajna zabawa i świetna opcja dla chcących uczyć się rysować.

BUDOWANIE

Jeśli mamy w domu amatora budowania. To macie tu ciekawe propozycje klocków. Kolorowe konstrukcje o wielu możliwościach łączenia.

Robota dinozaura, którego trzeba najpierw samodzielnie złożyć. A pod wpływem energii słonecznej nasz Dino ma się poruszać. Jest wiele podobnych mini robocików. To wielka satysfakcja widzieć jak nasze dzieło na końcu się porusza. 😁👍

A kolejne to zwyczajne klocki. Problem polega na tych, że trzeba sprytnie je ułożyć. Komu się uda złapać równowagę. 😊

MANIPULACJE

Jeśli macie dzieciaczki, które lubią różne zabawy związane z szyciem, to są takie właśnie gry.

A może coś dla amatorów różnych zamków, zagatkowych zamkniętych rzeczy. Młodsze dzieci uwielbiają takie zabawki.

UBIERANKI, UKŁADANKI

A dla starszych, ale nie tylko może np ubieranki. Zamiast zabawy w podobne gry na komputerze albo tablecie lepsza dla oczu będzie drewniana wersja. A ubranka nie będą spadać, bo to wersja z magnesem. 😊

Podobne z magnesem – kredowa tablica dla nieco młodszych dzieci. Można na niej pisać i układać obrazki, zwierzątka.

To tylko kilka przykładów ciekawych pomocy edukacyjnych, które mogą być fajnymi kompanami wakacyjnymi. 😊 Jeśli wyprobowaliścue jakieś inne ciekawe pomoce czy zabawki edukacyjne to zapraszamy do dzielenia się. A tym czasem życzymy udanego wolnego. 😊👍

Podziel się...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*