Jurapark Solec – czy warto się wybrać?

Wakacje w pełni. Rozglądamy się za atrakcjami dla dzieci i nie tylko. I jeśli należycie do rodzin, które odwiedziły już prawie wszystko w najbliższej okolicy Gniezna. I jeśli szukacie czegoś trochę dalej, ale wartego uwagi. To mamy dziś dla Was taką propozycję. To będzie jeden z parków z dinozaurami. A konkretnie Jurapark Solec w Solcu Kujawskim. Jurapark Solec – czy warto się wybrać?

Zanim odpowiemy sobie na pytanie czy warto do tego konkretnego parku się wybrać. Najpierw trzeba się zorientować czy Wy i wasze dzieci lubicie dinozaury. Jeśli tak to już połowa sukcesu. ? I to nie jest jakiś hit ostatnich lat. 20 lat temu dinozaury też były popularne – były bajki w tv i w kinach. ? Ale Parki Dinozaurów są coraz ciekawsze i przyciągają odwiedzających nie tylko wielikmi gadam. Jurapark Solec – czy warto się wybrać?

Jurapark Solec – czy warto się wybrać?

Ale nawet jeśli lubicie tylko trochę czasy prehistoryczne to Park w Solcu Kujawskim będzie się Wam podobało. ?

Żeby dowiedzieć się co tam jest oprócz Dinozaurów trzeba zobaczyć krótka fotorelacje.

Wszystko za opaskę

Po pierwsze i najważniejsze – WSZYSTKIE atrakcje mamy w cenie biletu. Dostajemy czarne papierowe opaski na rękę (trzeba na nie trochę uważać żeby nie zniszczyć). Dzieci poniżej 4 lat wchodzą za darmo i otrzymują pieczątkę. Niestety nie wejdą na wszystkie atrakcje.

Park już od frontu przyciąga wzrok. Stoi tam ogromny apatozaur. A z budynku wyrastają dwie wielkie głowy Dinozaurów.

Zaraz po sprawdzeniu biletów – opasek wchodzimy na wielki plac, na którym z łatwością się odnajdziemy. Wystarczy się rozejrzeć i od razu widzimy bar, restauracje, pamiątki, wejście na plac zabaw, muzeum. Sporo miejsc siedzących. Choć w razie większych tłumów można usiąść na zadaszonych ławkach obok placu zabaw. Można też wypożyczyć małe Dino wózki – ale to koszt dodatkowy. Oprócz tych wózków zapłacimy już tylko za jedzenie lub pamiątki.

Najpierw kierujemy się w stronę muzeum. Jak tylko znajdziemy się przed wejściem możemy dostrzec ogłoszenie – w jakich godzinach możemy wybrać się z przewodnikiem na szlak z dinozaurami. Przewodnik oprowadza również po muzeum, ale nie zawsze.

A samo muzeum jest dość duże. I kryje wiele niespodzianek np ogromny szkielet apatozaur, wielkiego mamuta czy sale z podwodnym światem. W gablota h mnóstwo skamielin. Jest też mini palmiarnia. I dobrze zaopatrzony sklep z pamiątkami – małe figurki można nabyć już od 8zł.

A w budynku muzeum znajduje się kino 5d. Dzieciakom z pewnością spodobają się dwa krótki filmy. Dla maluchów to idealny początek przygody z kinem. A dodatkowe efekty to podmuchy powietrza i błyski lamp. Jedyne co trzeba zrobić to zapisać się na daną godzinę np na 13 albo 15.

Wychodząc z muzeum możemy skierować się od razu na ścieżkę prehistoryczną. Na samym początku mamy wielkie tablice informacyjne. Jedna z pierwszych opisuje rośliny z czasów prehistorii. A tuż obok tej tablicy rosną właśnie takie rośliny, które pojawiały się także w tamtym czasie.

Wchodząc na ścieżkę edukacyjną będziemy mijać kilka napisów z kolejnymi etapami z dziejów ziemi np. Kreda czy Trias.

Wszędzie pojawiają się tajemnicze tabliczki. Okazuje się, że bardzo dużo roślin, drzew jest podpisana. A każdy kolejny zwierz ma ogromną tablice informacyjną. Można dowiedzieć się mnóstwa ciekawych rzeczy. Oczywiście przewodnik opowiada najciekawsze z nich. Można również poprosić o wersję krótsza dla młodszych dzieci.

Dinozaury znajdują się za drewnianym ogrodzeniem. Tylko do kilku można podejść i zrobić sobie zdjęcie. Chowają się w lesie między drzewami. Wyglądają imponująco, bardzo realistycznie. Szczególnie te wielkie. Znajdziecie tu gigantycznego diplodoka. Fani dinozaurów powinni być zadowoleni.

Całą ścieżkę można przejść w 20min, ale to szybkie tempo.

Warto podkreślić, że w Jurapark Solec pracują prawdziwi profesjonaliści i entuzjaści. Na szlaku z dinozaurami spotkaliśmy naukowca(zdjęcie wyżej), który odtwarza rośliny z czasów prehistorii. Niesamowita dbałość o szczegóły i entuzjastycznie podejście do tematu. Fani powinni być usatysfakcjonowani. ??

Ale okazuje się, że dzieci czekają na coś jeszcze. Ale zanim pójdziemy dalej. To dopiero połowa atrakcji. Teraz czas na coś na ząb. Można zjeść coś na szybko w dobrej cenie, albo wybrać się do restauracji.

Następna atrakcja to plac zabaw. Oczywiście z dinozaurami. Mamy tu coś fenomenalnego – 3 szkielety Dinozaurów, które szukamy w piasku. Genialna zabawa dla dzieci. A wokół mnóstwo zjeżdżalni, jedna ogromna, piętrowa. Są mniejsze atrakcje. Jest też świetna wielką sieć pająka czyli liny rozciąganie te w kształcie pajęczyny. A rodzice mogą schować się pod daszkiem, na drewnianych ławeczkach.

I nie, to nie koniec atrakcji. Dopiero zaczęła się druga część parku rozrywki. Idziemy dalej. A tu mamy dmuchańca (ale powyżej 4 lat), Wielka tampoline i kilka mniejszych ogrodzonychy, „wybieg” z kulkami oraz namiot z grami zręcznościowymi. Wszystko nadal w cenie biletu. ??

Idziemy dalej do małego lasku. Możemy w nim spotkać ogromne robale np mrowke czy żuka. Zbliżamy się do finalnej atrakcji – parku rozrywki niczym wesołe miasteczko. Tylko uwaga nie wszystko jest dla dzieci poniżej 4 lat. Ale i takie maluchy znajdą coś dla siebie.

Dla starszych jest wielka łańcuchowa karuzela – dorosły też może wejść. Jest też diabelski młyn i łódź piratów. A do tego mini samochodziki. To wszystko za okazaniem czarnej opaski.

I to już koniec atrakcji. Ale nie koniec zabawy. A dlaczego? Bo można korzystać ze wszystkiego do woli, cały dzień. Dlatego warto wybrać się z samego rana do Jurapark w Solcu Kujawskim.

A Wy lubicie takie parki rozrywki połączone z ścieżkami edukacyjnymi i nawet muzeum? Jeśli tak to warto zabrać dzieci w takie atrakcyjne miesjce w rewelacyjnej cenie. A z tego co wiemy Jurapark Solec cały czas się zmienia.

A więcej informacji znajdziecie tu:

Www.juraparksolec.pl

Jurapark Solec FACEBOOK

Podziel się...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*